Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon ijedt vagyok hogy...

Nagyon ijedt vagyok hogy mikor fog megjönni? (lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és néha fáj a hasam leginkább alul.ez mensi lesz? napok óta rosszat álmodom mert félek tőle mien lesz.segítsetek megnyugtatni lécci
2013. ápr. 18. 15:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
hát jó köszi szépen a tanácsokat és hát anyu nem az a fajta
2013. ápr. 18. 16:01
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt mire értetted, hogy Anyukád nem az a fajta?
2013. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem a délelőtti órákban jött meg, ezért jobb ha viszel mindig magaddal a suliba egy váltóbugyit és legyen nálad egy betét, így nem érint kellemetlenül ha éppen ott jön meg.
2013. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hjajjmár..Mondd el anyádnak, hogy kicsit görcsölget alul a hasad. Ha mázlid van észbe kap, hogy ja, lehet, h menstruálni fogsz és felvilágosít.


Ha meg nem mondod neki, akkor menj be egy boltba (drogéria DM, ROSSMANN, Müller vagy Spar, CBA, tökmindegy) és vegyél magadnak egy csomag tisztasági betétet. Olcsóbb is jó, nem kell a legdrágábbat venni. BETÉTET vegyél, ne tampont! (Ahhoz még fiatal vagy.) Betétből 'normált' vegyél, NE 'super' feliratút, mert az nagyon erős vérzésre van! Neked meg eleinte úgyis csak kevés vér fog jönni, arra bőven elég a normál. (Van, amin csepp ábrákkal jelölik az erősséget, több csepp értelemszerűen több vérmennyiséghez való, tehát neked a kevés cseppes is elég).


Ilyesmi tökéletes [link]


De akár egy kisebb, egészen keskeny betétet is vehetsz. Vedd meg nyugodtan, nem ciki, fiatalon is megveheted, nem fognak miatta megbámulni.


Úgyis meglátod, mennyire lesz erős a vérzésed. Ha suliban jön meg, szünetben szépen ellenőrzöd, hogy tényleg megjött-e, ha igen, szépen visszasétálsz az osztályterembe, előkeresed a betétet (dugd be egy könyvbe, ha nem akarod, hogy meglássák) és újra menj el vécére. Fölragasztod a bugyira és ennyi, 3-4 óránként cserélni kell majd.


Jah, minden betéthez van használati utasítás ábrával, de amúgy se bonyolult a használata.


Nem kell beszarni. Max. kicsit fájni fog a hasad első napokon, de nem lesz vészes. Ha meg este jön meg és reggelre lucskos a bugyid, akkor így jártál, mész, kimosod meleg szappanos vízzel és veszel tisztát, rá a betét és ennyi.

2013. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha suliban jön meg, úgyse fog fél óra alatt lucskosra átázni a bugyid, nyugi.
2013. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

nekem délután jött meg az első,csak úgy szólok,egész pontosan délután 1-kor...

"mit csináltál a tisztaságival?" nos,mivel gondolom van már folyásod és a tisztasági erre van,szóval nyugodtan használhatsz. nem hiszem hogy az anyukád értetlenül fogja nézni a dolgot és a fenti kérdést felteszi neked :D vagy ha mégis,arra már nem lehet mit mondani,bocsi..

2013. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%

ja és nekem az első már erős volt. ráment 2 bugyim is.. de mindenkinek más. vegyél 2 féle betétet(akár 3-at is).majd otthon eldöntöd,melyik jó erősségre és minőségre.

előző vagyok

2013. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást és a tanácsokat télleg! be fogom tartani! köszönöm :)
2013. ápr. 18. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!