Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire fájdalmas a HSG...

Mennyire fájdalmas a HSG vizsgálat? Akinek volt már ilyen (akár Kistarcsán) leírná részletesen, hogy zajlik ez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly október elején voltam. Hagytam magam rábeszélni az orvos által úgy hogy nem kértem végül fájdalomcsillapítót, mert azt mondta nem fáj. Hát én csillagokat láttam, hozzáteszem hogy a vezetők el vannak záródva, állítólag emiatt. Bementünk a férjemmel a kórházba, felvették az adataimat, kaptam egy ágyat a nőgyógyászati osztályon ahol át kellett öltöznöm hálóingbe, papucsba, majd bementem a kezelőbe, az ápoló kísért. Fel kellett feküdnöm egy olyan ágyra mint ami a nőgyógyászaton van, csak a lábamat leszíjazták. Aztán jött az orvos, felhelyezett a méhszájon keresztül a méhbe egy műanyag csövet, majd áttoltak a röntgenbe, ahol egy nagy fecskenőből kontrasztanyagot nyomott a cső végébe, és közben röntgeneztek, és a monitoron figyelték hogy a folyadék ürül-e a méhen keresztül a hasüregbe. Mikor ennek vége lett, visszatoltak a szobába, átrakott az ápoló az ágyba, de szinte rögtön átöltöztem, majd mehettem haza. Én nagyon véreztem, de nekem szűk a méhszájam, az is biztos sérült, és szerintem a kontrasztanyag átszakított valamit, talán összenövést. Aznap alig tudtam ülni, és még vagy 5 napig fájdalmam volt, de nem erős, enyhe, viszont 2 napig nyomni sem tudtam. De ne ijesszen meg, mert a többség elég jól viseli ezt a vizsgálatot. Egyébként a katéter felvezetése kb. 5 perc, és maga a röntgenben töltött idő is max. ennyi. lelkileg sokkal rosszabb, mert nagyon nyomasztó és rossz érzés közben hogy másnak rögtön lesz babája, nekünk meg miket kell kiállni. Ráadásul én rossz hírt is kaptam a vizsgálat végén. Nagyon sokat segített, hogy a férjem elkísért, bár én nem akartam hogy ott legyen a vizsgálaton, de tudtam hogy kinn vár, és utána hazavisz stb.,
2013. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem hogy attól fájhatott nagyon, mert el vagyok záródva.
2013. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen zt mondják hogy akinél gond van ilyen téren annak nagyon fáj. Nem sikerült felszabadítani? Sikerült azóta a babó?

Kérdező, szerintem az a biztos ha kérsz fájdalom csillapítót. Inkább elgyen felesleges mint hogy nagyon fájjon szerintem. Amugy akinek nincs elzáródva annak nem maga a kontrasztanyag fáj hanem amivel kitágitják a méhszájat.

2013. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy leírtad!!

Sajnálom,hogy rossz híreket kaptál,de legalább tudod,és nem áltatod magad tovább...Megoldás gondolom erre is van,azért mégis csak a XXI. században vagyunk ;)

Én amúgy nem tervezem a kíséretet és a fájdalom csillapítót sem.Ha annyira nagyon gáz lenne,akkor élből úgy lenne kitalálva az egész vizsgálat.Különben van aki simán megszül egy gyerkőcöt,akkor ennyit ki kell bírnom,úgy érzem!Szóval én egyébként abszolút pozitívan állok a dologhoz,jöjjön aminek jönnie kell...

2013. ápr. 20. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Első és második hozzászóló vagyok. Valami sikerülhetett a HSG közben, mert másfél hónapra rá spontán teherbe estem, most 5 hónapos várandós vagyok. :-) Egyébként a vizsgálat közben nekem is eszembe jutott hogy a vajúdásnál ez azért jobb, csak hát ott pozitív a végeredmény és más a lélektani háttere.
2013. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ennek szívből örülök!!!Akkor lehet mondani,hogy megérte!Nagyon vigyázz magatokra!

Azért ha túl leszek ezen a vizsgálaton(amit még nem tudok,hogy mikor lesz,mert a menszeszemhez kell igazítani,és az "önálló életet él"),szóval akkor megírom,hogy én hogyan éltem meg!

2013. ápr. 20. 17:40
 7/8 A kérdező kommentje:

A mai napon megvolt a HSG vizsgálat!

Amíg csak vártam,és vártam hálóingben teljesen összevoltam törve,többször spontán elbőgtem magam,s ha a szobában levő(egyébként nagyon aranyos)betegek megszólítottak,rögtön kicsordult a könnyem,annyira nem tudtam mit kezdeni a helyzettel,sőt úgyérzem erről nem is tudok beszélni,teljesen traumának élem meg,hogy még egy utolsó putris akárkinek is előbb lesz gyereke,akit aztán olyan bánásmódban és olyan környezetben "nevel".....szóval teljesen tragikus volt a hangulatom!

Hozzáteszem reggel 7-re kellett a kórházban bemenni,és a vizsgálatot 11-re időzítették,ami aztán jóval fél 12 után kezdődött.A fájdalmas része valóban a katéter behelyezése volt,olyan volt,mintha szurit kaptam volna "odabentre"

közben fölszisszentettem néhányszor,de a Doktornő közölte,hogy ez volt a beavatkozás legfájdalmasabb része,aztán röntgen,kontraszt anyag,aztán mondták is az eredményt!Bal oldal teljesen jó,jobb oldal elvan záródva

2013. máj. 27. 16:46
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező! Hogy alakult utánna az életed? Sikerült azóta teherbeesned? Én hétfőn megyek HSG-re, Kistarcsára, és nagyon reménykedem!
2015. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!