Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, hogy egyszerűen...

Hogy lehet az, hogy egyszerűen képtelen vagyok a tampon használatra?

Figyelt kérdés
Megkeseríti az életemet a menstruáció, amitől már 8,5 (!!!) éves korom óta szenvedek. (Voltam már orvosnál, semmi féle probléma nincs velem elvileg) Mindig, de tényleg napra pontosan mindig akkor jön meg, amikor valami fontosabb esemény van az életembe. Sportversenyek, vizsgák, bulik, úszóverseny... MINDIG. Borzalmasan elegem van. Minden áldott hónapba a mentruációm minden egyes napján min 2 órát szenvedek a wc-ben a legkisebb tampon felrakásával, de egész egyszerűen nem megy. Hatalmas fájdalmat érzek, aztán a kinlódástól, meg a szerencsétlenkedéstől elbőgöm magam. Ellazulni szerintem már egyáltalán nem vagyok képes, de azért mindig megpróbálom, hátha most megtörténik a "csoda" Annyira útálom. Könyörgöm adjon valaki valami tanácsot. A mentruációm teljesen rendszertelen, általában kb. 5-6(!!) napig tart. Gyógyszert nem írathatok fel, anyukám nem engedi... 16 éves vagyok, és egyébként még szűz.
2013. máj. 7. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem megy ne erőltesd. Lehet, hogy pont azért nem megy, mert szűz vagy.
2013. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Reina77 válasza:
Nem baj az akkor használd tovább a betétett . az is jó és is azt haszánlom mert én is képtelen vagyok használni a tampont !! :)
2013. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót 16 évesen szülői engedély nélkül is fel fogja írni a nőgyógyász, ha elmész hozzá.

Csak elég drága 5-8000 Ft 3 hónapra. Lenne rá pénzed?

2013. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, elképzelhető.. de elmondhatatlanul elegem van belőle. Most lenne egy nagyobb buli, ami medencés lenne és nem tudnám elrejteni a betétet, ráadásul ott lesz a barátom is... és annyira nem kellene, hogy meglegyen, de biztos vagyok benne, hogy akkor fog megjönni.. és ha rágondolok , hogy megint megszívom, elkap a sírás... nem vagyok önsajnáltató, se mártír, de elegem van.-.
2013. máj. 7. 15:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék anyukám háta mögött cselekedni. Úgy gondolom ez egy olyan dolog, amiben neki kicsit több tapasztalata van és , ha ő nem tartja jó ötletnek, kénytelen vagyok elfogadni
2013. máj. 7. 15:30
 6/15 A kérdező kommentje:
A betéttől már rosszul vagyok.. undorodom magamtól szó szerint.. ide ragad, oda ragad, rátapad a fenekemre. Nem vehetek fel, ilyen olyan nadrágot mert átlátszik.. ráadásul figyelni kell rá nagyon, mert "bebüdösödik" és, ha jön egy "nagyobb löket" mikor pl. felállok ülőhelyzetből, olyan érzés mintha bepisiltem volna...el viselném én, de ez a mostani alkalom annyira fontos lenne..
2013. máj. 7. 15:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ritkán használok tampont. Nekem az vált be(én is szűz vagyok), hogy kisebb terpeszben állok, kicsit behajlítom a térdem, előrébb dőlök és úgy nyomom fel lassan, fokozatosan. Szoktál maszturbálni? Vagy ujjazni magad? Úgy kitágulsz jobban, könnyebben bemegy. Volt, hogy nagyon nem sikerült és elkezdtem magam lent simogatni, hogy felizguljak és úgy már ment :D

Az is baj lehet, hogy nagyon rágörcsölsz a dologra. Próbálkozz többször akkor, amikor nem kell menned sehova, nem vagy időhöz kötve. Én az ujjazást vagy előtte a simogatást javaslom, hátha az segít.

Amúgy az 5-6 nap teljesen normális.

2013. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
szoktam önkielégíteni, de az "ujjammal még nem próbálkoztam".. ez is megér egy próbát, hátha összejön:) A környezetemben mindenkinek 2-3 napig tart.. a családomban mindenki tampont használ soha senkinek nem volt még vele problémája, hát persze, hogy nekem van :/
2013. máj. 7. 15:37
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
A fogamzásgátló nagyon sok bajt csinálhat, igaza van anyukádnak, nem szabadna elkezdened!
2013. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is 5-6 nap szokott lenni...de van mikor 7 is :(. Én csak akkor használok tampont, amikor "elkerülhetetlen". Próbáld ki az ujjazást, hátha segít, de ne legyél ideges, ha egyből nem jön össze. ha eddig még nem csináltad, nagyon fog fájni. De ez a normális. És ne csak úgy "nekiess" a dolognak, előtte izgasd fel magad, hogy benedvesedj és jobban kitágulj.
2013. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!