Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért idétlenek a fiúk, ha a...

Miért idétlenek a fiúk, ha a menstruációról tanulnak vagy ha egy lány menstruál és véletlenül meglátják a betétjét vagy a tamponját?

Figyelt kérdés
Én is fiú vagyok és már rég voltam iskolás, de mi soha nem voltunk idióták a lányokkal, ha menstruáltak vagy a menstruációról tanultunk! Ez olyan természetes dolog, mint a fiúknál a magömlés. Szegény lányok az ilyen idétlen fiúk miatt félnek, hogy meglátják a betétjüket vagy a tamponjukat! Pedig arról nekünk, fiúknak is tudnunk kell, hogy a lányok szervezete, hogy működik!
2009. szept. 30. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ejha!

Meglepődtem.

Ez tényleg egy nagyon jó kérdés.

Én lány vagyok és már én is régen voltam iskolás, de tisztán emlékszem mennyire utáltam"azokon a napokon"suliba menni.

Hiába tudják a fiúk hogyan működik egy lány szervezete, az akkor is állati vicces lehet nekik, ha egy lány elejti a betétet vagy a tampont a folyosón.

Csak nem értem miért?!

Inkább annak kéne örülniük, hogy nekik ilyen nincs.

2009. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, sokan miért nem veszik természetesnek, hogy egy lány menstruál?! Miért kell idiótának lenni?!
2009. szept. 30. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés.

Mondok egy rövid kis történetet....

Volt egy barátom, akivel együtt éltem, és egy közös vásárlásunk alkalmával beletettem egy doboz tampont is a kosárba.Elkezdett röhögni..Nem tudom mi volt olyan vicces,megjegyzem,nem volt már kisfiú,28 éves.

Szakítottunk,persze nem emiatt.

Megismerkedtem a jelenlegi párommal,és ha együtt megyünk vásárolni,van hogy ő jegyzi meg nekem, hogy szívem nem kell tampon?

Neki ez teljesen természetes!

Szóval azért vannak még normális fiúk!

29N

2009. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdésed!

Azért nem ugyanolyan a menstruáció,mint a magömlés valljuk be.

Egyébként nálunk tegnap történt a következő:

A barátnőm minden nap hozza az övtáskáját(abba van a kulcsa,zsepi,iratok,pénztárca,bérlet és 2db betét+görcsoldó).A mögöttünk ülő fiúk elvették az övtáskáját,persze nem zavarta hiszen mi van ha meglátják a pénztárcáját,vagy az iratait(nem olyan,hogy ellopjanak bármit is).Aztán elővette egy kis nesszeszert az övtáskából...na itt szakadt el a cérna.3-an próbáltuk elvenni tőle,hogy ne nézzen bele.Hiszen ahhoz azért tényleg semmi köze,hogy mit használ a lány...A srác vigyorgott és kérdezgette h mivan benne,tampon?betét? mondta a barátnőm h "csakis".Erre meg kérni akart egy tampont tőle...

Közben pedig ott röhögtek...


Persze,a fiúk könnyen beszélnek,mondjuk nem nekik kell kibírni azokat a görcsöket és a dupla tesiket(ami nem is lenne gáz,csak a tanárnő nem mindig enged ki cserélni)...Szóval én sem értem mi olyan vicces azon,hogy a lányok menstruálnak.

14,5/L

2009. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Igazad van! A menstruációt és a magömlést nem lehet össze hasonlítani! Köszönöm, hogy kijavítottad a tévedésem!!! Mindenkinek, aki eddig válaszolt, nagyon szépen köszönöm!!!
2009. szept. 30. 18:02
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Az én férjem is teljesen természetesnek veszi, ha menstruálok, nincs benne semmi extra. Amelyik férfi ezzel viccel az nyílván megrekedt egy fejlődési szakaszban.
2009. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Hát igen az én osztályomba is vannak akik azt hiszik ez olyan vicces dolog.Belekotornak a lányok táskájába és amit ott találnak akármi legyen is az azon röhögnek.Sőt már olyan is volt hogy még nem is a fiúk(!) hanem a lányok(!) felragasztottak egy betétet az egyik wc ajtójára.Szóval én nem értem őket ez egy teljesen természetes dolog.Akkor meg miért kell ebből viccet csinálni?

2009. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem manapság már nem is anyira ciki téma. A betétek meg a tamponok hiper-szuper diszkrétek és biztonságosak, és mindefele reklámozzák, mint a papirzsepit vagy a pelust. Nem tudom hogy eltudjátok-e képzelni hogy 30 éve, amikor én kezdtem menstruálni csak rongy meg vatta volt. Ha tesiórán vattád volt jó kis kidudorodás volt a fekete tetrabugyidon, amit persze minden srác látott... Ha még vattád sem volt csak rongyod szinte lehetetlen volt a suliba kicserélni, szóval 7-8 órát voltál ugyanabba.Szörnyü volt.Gyakorlatilag egy kissebb pelenkád volt mert ha nem akartál átázni nejlonnal kellett kibéleld a bugyidat, képzeljétek amikor a táblához kellett menjél minden lépésnél zörögtél, hogy csámcsogtak rajtad a srácok.
2009. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: én is emlékszem még,'81-ben, a vattás időszak vége felé, a "modern" korban kezdtem menstruálni. Akor már lehetett mensi bugyit kapni: gyárilag bele volt varrva a nejlon réteg, egy pelenkához hasonló réteggel együtt. Ez védett az elázástól. Tiszta gumibugyi! Ezt kellett még vattával kibélelni. Téboly! Egy hatalmas dudoron üldögéltünk egész nap az iskolában, a járásunk pedig amolyan pingvines volt és igen, halkan bár, de ez is zizegett. Szerencsére nagyon hamar megjelentek tömegesen a tamponok (Ricoh) és a betétek, amik még jobban hasonlítottak a pelenkához, mint egy mai betéthez: vastagok, szélesek és hosszúak voltak. A táskánkban épphogy elfért! Mégis, attól kezdve sokkal könnyebb volt. Ma pedig már gyerekjáték a sok hiperszuper vékony betéttel és extra minőségű tamponnal kibekkelni azt a néhány napot.

A fiúk a mi időnkben is idétlenkedtek. Szerintem ebben a korban egyszerűen éretlenebbek, mint a lányok, akiknek a nyakába szakad a felnőttség: hirtelen figyelni kell a cserékre, időkre, legyen mindig a táskában tartalék, a fájdalom és az elázástól való félelem sem elhanyagolható. Egy csomó nehézség, felelősség egy szinte még kislánynak. Ezzel szemben a fiúk ismerkednek a testükkel, csupa izgalom, jó érzés, nincs havonta kellemetlenség, rossz közérzet, fájdalom, felelősség. Talán nem is értik az egészet, csak vonzza őket az ismeretlen.

2009. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20:36 vagyok, most látom, elírtam: "akkor" természetesen 2 k Bocsi!
2009. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!