Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy a fogamzásgátlótól...

Lehet, hogy a fogamzásgátlótól nem múlnak el a fertőzéseim? Bőv. Lent?

Figyelt kérdés

Streptococcus agalactiaemra 3 hétig szedtem 1ooo mg-os antibiotikumot napi kétszer, emellett a felfázásért felelős baci sem akar eltűnni a kenetből. Emellett gomba, trichomonasisom is volt, ezek elmúltak, de a bakteriális vaginózis nem.


Olvastam, h a tabi felborítja a hüvely ph-ját, ezért lehet könnyebben elkapni mindent. Lehet, hogy a sok gyógyszer ellenére nekem ezért nem múlnak el a gondjaim? Volt valaki hasonló cipőben?


2013. máj. 16. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet oka a sok fertőzésnek a fogamzásgátló is, de ez a sok fertőzésre kapott gyógyszer szintén felborítja a hüvelyflóra egyensúlyát, szintén újabb fertőzések kialakulásának növelve a kockázatát.

Ha valaki nem szed abszolút fogamzásgátlót, de szed antibiotikumot, simán lehet egy hüvelygombás fertőzése.

De bakteriális fertőzést szerintem nem ez okoz. Lehet hogy nem lett megfelelően lettél kikezelve.

Én egész életem során 6 évig szedtem fogamzásgátlót és soha nem lett ettől fertőzésem. Antibiotikum kúra után annál inkább.:(

2013. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha antibiotikumoztam előtte, közben és utána is ment a vitagyin c. Szóval a helyreállítás mindig rendesen megvolt :)
2013. máj. 16. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ha antibiotikumot szedek utána szinte 100%, hogy lesz valamilyen fertőzésem vagy gombám tőle, sajnos.
2013. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges. A fogamzásgátló hajlamosít a fertőzésekre.

Hagyd abba, kezeltesd ki magad, meg a párod is, és meglátod visszatér-e.

2013. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!