Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan minden alkalommal...

Lassan minden alkalommal amikor megjön az ügyeleten kötök ki. Másnak is van/volt már hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Már harmadszorra történt meg velem, hogy arra ébredek, hogy fájdogál a hasam és egyre erősödik és erősödik. Kimentem a wc-re látom, hogy megjött. De mivel elég korán volt még, gondoltam visszafekszem, majdcsak nem görcsölök be megint, mint a múltkor. Hát nem így történt :( Borzasztóan felerősödött a fájdalom, kb. fél óráig csak fetrengtem az ágyon és vártam a csodát. De aztán elkezdtem érezni, hogy menni fog a hasam és a hányinger is rámtört(gondolom ezek már a görcsök miatt, idegi alapon) , de alig bírtam elvánszorogni a wc-re is. egyszerűen nem bírtam sem felegyenesedni, sem állni, sem feküdni, mindenhogy nagyon fájt. Olyan alapvető mozdulatokra sem voltam képes, mint lehúzni a wc-t... Össze is estem, éreztem hogy ráz a hideg, folyik rólam a víz, szerintem lázam is volt, de úgy éreztem mintha a hideg kő segítene egy picit. Ott találtak rám a szüleim, nem tudták mi bajom van. Nagy nehezen felkászálódtam, eléggé szégyeltem, hogy egy kis menstruációs görcstől így ki vagyok. De miután már hallották, hogy hangosan nyögök/bőgök mindenbajom van, fogtak és bevittek a kórházi ügyeletre. A kocsiban sikeresen elájultam, de elég gyorsan sikerült magamhoz térnem.

Kaptam nyugtatót,fájdalomcsillapítót és infúziót. Negyed óra alatt minden fájdalmam elmúlt, mintha semmi sem történt volna. A doki megvizsgált, megnyomkodta a hasam és furcsálta, hogy a köldököm környéke fáj leginkább, nem két oldalt egy bizonyos pont. Igazából nem tudott rá mit mondani.

Már itthon vagyok, kutyabajom, de egyszerűen ez nem igaz, hogy most már harmadszor történt meg, hogy majdnem feldobom a pacskert, amikor megjön. Szerintetek mitől van ez? Nőgyógyászhoz menjek vele? Vagy csak irassak ki valami erős görcsoldót? (hozzáteszem 2db buscopan forte-t vettem be ma reggel és egyáltalán nem használt:()

Valaki esetleg szokott hasonlóan szenvedni?


2013. máj. 19. 20:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
19/L vagyok.
2013. máj. 19. 20:22
 2/19 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok. Én is kötöttem már ki kórházban.


Ami nekem bevált: amikor megjön, akár görcsöl a hasam, akár nem, előre bevenni a görcsoldót.

Fogamzásgátló tabletta is megoldja a problémát.

2013. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 kovacsdorka. válasza:
Nekem unokatesóm volt hasonló cipőben, ő is mindig szenvedett mikor megjött neki, ügyeleten is jártak rengetegszer. Ő járt ezzel nőgyógyásznál, mindenféle dokinál, de sajnos semmi nem oldotta meg ezt a problémáját. Anyu mondta neki mindig hogy ha majd szül egy gyereket, utána el fognak múlni a menstruációs fájdalmai, és így is lett.
2013. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok! Ez érdekes. Nem tudtam, hogy ez mennyire természetes, mert én 12 éves korom óta menstruálok és soha de soha, nem volt semmi bajom. Kicsit fájdogált néha a hasam de semmi több.

De olyan kínos, hogy ma reggel is összehánytam a szobát meg minden.. :( áh.

2013. máj. 19. 20:36
 5/19 kovacsdorka. válasza:
Szoktál arra vigyázni (főleg amikor épp megvan), hogy ne ülj hideg felületre, hogy ne legyen ki a hasad, vagy pl. ha jársz usziba, vagy épp akkor voltál élményfürdőben amikor megjött, egyszerre kicserélted a tampont amikor kijöttél a vízből? Ezek lehetnek okok
2013. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Usziban már nagyon régóta nem jártam. Ez a problémám meg kb 3-4 hónapja áll fenn.

Bár a többi dologra nem biztos, hogy kellően odafigyelek mindig. :(

2013. máj. 19. 20:49
 7/19 anonim ***** válasza:

Sose érezd azt, hogy kínos valami, főleg az orvosok és az ismerőseid előtt.:) Az orvosok sokmindent láttak már, az ismerőseid pedig nem fognak ilyenekért kinevetni, vagy megszólni.

Nekem egyszer olyan volt, hogy nem menstruáltam, de nagyon nagyon görcsölt a hasam, felállni sem bírtam, elmentünk ügyeletre, rávágta, hogy menstruációs probléma, adott görcsoldót, és elmúlt. Aztán másnap vagy harmadnap meg is jött, de hogy ez a kettő hogy függött össze?! De ez közel sem olyan, mint a tied. Arról amúgy én is hallottam, hogy akik tiniként nem görcsölnek, azok felnőttkorban nagyon :(

2013. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom még abszolut fiatal vagy. Abban az esetben ha szedsz premenstruációs szindrómára való dolgot nem gyógyszerre gondoltam akkor lehet, hogy ezek a Tüneteid is csökkeni fognak. Sajnos nekem is van néhány ilyen betegem. Eddig mindig Premens tablettát ajánlottam nekik /gyógyszerész vagyok/ de most találkoztam egy jobbnak tűnő dologgal. Krill olaj a neve. Erre a dologra egy hónapig kell 2x1 et szedni, majd csak előtte és utána 5-5 napig. Mivel gondolom tanulsz az sem baj ha jobban oda tudsz figyelni tehát mehet folyamatosan egy szem. A Krill olaj most kerül a patikák polcára, bioboltokba néhány nagyker tartja egyenlőre. Jobbulást!



MI A KRILL?

A krill egy apró garnélához hasonló vörös rákocska,

amely leginkább  az antarktiszi jég tiszta, 

vegyszermentes környezetéből származik. 

Ököhalászattal szedik össze az apró 

rákocskákat amelyek kizárólag növény

planktonokkal, algákkal táplálkoznak.


MIT TARTALMAZ A KRILL OLAJ?


-omega-3 zsírsavat

-astaxanthint , ez a természetben előforduló legerősebb antioxidáns, amely 400x erősebb az E-vitaminnál!

-kis mennyiségű természetes A- és E-vitamint

-ritka flavonoidokat 



Előnyök a halolajjal szemben:



-Az omega-3 zsírsav egy foszfolipid membránhoz kötődik szemben a halolajjal ami trigliceridhez,

ezzel magyarázható, hogy jobban hasznosul és szívódik fel az emberi szervezetben mint a halolaj

-klinikai vizsgálatok szerint átjut az agyba és bejut szembe, ellentétben a halolajjal

-képes megakadályozni a vérlemezkék összetapadását

-akadályozza a gyulladásos és allergiás folyamatok

kialakulását

-könnyebben beáll az egészséges omega-6 omega-3 zsírsav arány

-védi a gyomor nyálkahártyát,

-javítja a termékenységet

-az omega-3 zsírsavak az agy üzemanyagai

-a kapszulák kicsik, könnyen lenyelhetők

nem kell tartani a kellemetlen íz visszaböfögésétől

Agy


Segíti a koncentrációt és javítja a memóriát

Védi az idegrendszert a szabadgyökök káros hatásától

Egészség

Rendbe hozza a vérnyomást és egészségesen tartja a szívet

Hatékonyan csökkenti az izületi fájdalmakat

Csökkenti a vér koleszterin szintjét 

stabilizálja a vércukor szintet

Elősegíti a prosztata egészséges működését és megelőzi  a prosztata betegségek kialakulását

Szépség


Egészségesen tartja a bőrt

Lelassítja az öregedési folyamatokat védi a bőrt  az UV fénytől

Wellness


Erősíti az immunrendszert

Megelőzi a látás romlást és folyamatosan fogyasztva, a krill olaj javítja a látást

Segít fenntartani a hormon egyensúlyt

Csökkenti a menstruáció előtti testi és lelki tüneteket (PMS)

Megelőzi a felesleges zsírlerakódást, támogatva ezzel a fogyást



MIkor érdemes kipróbálnia a krill olajat?


-magas a koleszterinszintje de nem szeretne szintetikus koleszterincsökkentőt szedni

- a természetes megoldásokat kedveli

-magas a vérnyomása

-érszűkületes problémája van

-izületi fájdalmai vannak                        

                          

-fáradékony, lehangolt

-feszült életmódot folytat

-cukorbeteg

-bőrgyógyászati problémái vannak /ekcéma,psoriázis/

-allargiás

-gyomor-, bélrendszeri panaszai vannak

-gyakran fáj a feje

-premenstruációs tünetei vannak /PMS/

-rossz a látása

-gyakran betegeskedik

-klimaxos panaszai vannak


-szeretné, hogy a gyermeke sok ötöst hozzon az

iskolából


FIGYELMEZTETÉS:


-fokozott óvatossággal járjon el amennyiben a tenger gyömölcseire allergiás

-a krill olaj fokozza a vérhígító szerek hatását /ellenőriztetni kell orvosával a plazmaszintet/

2013. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2013. máj. 19. 21:17
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már nem a normális kategória. Érdemes lenne orvoshoz fordulni, és endometriózis irányában vizsgálódni.

Az tud ilyeneket okozni sajnos.

2013. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!