Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba ellen tényleg jó...

Hüvelygomba ellen tényleg jó a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Már teljesen elvagyok keseredve, 5éve küzdök a hüvelygombával, többnyire havonta kiújul. Nem a partner a hibás benne mert nincs összefüggésben.

Már nem használok tampont se, intim mosakodót használok, de nem viszem túlzásba. Fehérneműimet és törölközőimet + páromét is 90 fokban mosom többnyire. (mostmár vasalni is fogom).


Sokat jártam nőgyógyászhoz, kaptam sokféle kúpot, gyógyszert, krémet. Miután kikezeltek kaptam olyat is ami vissza állítja a hüvely normáját. Ideig óráig minden jó, de utána vissza esek. Mikor ittam ezüst kolloidot, akkor úgy fél évig majdnem tünetmentes voltam. Betétből mikor meg tudom venni ezüstszálasat veszek. Ahhoz van hüvelyteszt, ami megmutatja van e gyulladás, nos nekem az mindig van.

Most szombaton is kiújult, az ünnepekre való tekintettel meg nem tudok még egy canesten kombit sem kiváltani.

Interneten olvastam hogy a tampont mártsuk fokhagymába, majd natúr joghurtba. Kegyetlenül csíp, tegnap reggel óta használom, de már kezdem azt gondolni, hogy nem is érek semmit, mert nem vagyok benne biztos hogy enyhült volna.


Ma azt hallottam, hogy volt aki elkezdte szedni a fogamzásgátlót és azóta elmúlt neki. Nem szívesen szedném, de ha ez megoldás...


2013. máj. 20. 11:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem igaz:D A fogamzásgátló pont, hogy nagyon hajlamosít a hüvelyi fertőzésekre, mert megváltoztatja a normál hüvelyflórát.

Szóval az szokott előfordulni, hogy vkinek állandó fertőzése lesz a tabitól.


A tabletta egyébként a fertőzések felszállását gátolhatja azáltal, hogy megváltoztatja a méhnyaknyákot (nehezebben átjárhatóvá teszi).


Tehát a hüvelyi fertőzések gyakorisága nő, viszont a felszálló fertőzéseké (méh-, petefészekgyulladás) csökken.

2013. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen eddig én is úgy tudtam, hogy az csak fokozza az esélyeket.
2013. máj. 20. 11:41
 3/20 anonim ***** válasza:

Ügyeletes patika van, tehát ha akarsz tudsz kiváltani canestent.

A partnert kizártad már a történet elején, ezek szerint őt is kezelitek rendszeresen?-mert az is fontos ahhoz, hogy te meggyógyulj.

2013. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként csináltak célzott kenetvizsgálatot?

Vagy csak találomra írogatták fel a kúpokat meg a kenőcsöket?

Visszatérő fertőzésnél kenetet kell venni, ki kell tenyészteni, hogy mi is okozza a bajt, és végezni kell érzékenységi vizsgálatot is (ilyenkor megnézik, hogy milyen szerre érzékeny az adott kórokozó).

Na meg hosszú ideig kell kezelni.


Ha a nőgyógyász nem foglalkozik veled rendesen, célszerű lenne a bőr- és nemibeteg gondozót felkeresni!

2013. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Volt már hogy vettek kentet.

Érzékenységi tesztet nem tudom csináltak e. Leghosszabb kezelés a 10napos cns kúp volt. Meg a krémek amik van hogy 2hetesek.


Ügyeletes patika nincs Létavértesen! Ha tévedek írjátok le melyik az mert nem találtam. Debrecenbe tudom hogy van de nem tudok bemenni. Elég lesz a gyógyszerre költeni holnap ( azt is kérnem kell, mert nekem nincs most pénzem).

2013. máj. 20. 12:54
 6/20 anonim ***** válasza:
A párodról nem írtál semmit, őt kezelik?
2013. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Használd tovább a fokhagymás-joghurtos tampont! Én is több évig küzdöttem mindenféle gyulladásokkal, gombával, végső elkeseredettségemben próbáltam ki, azóta nem jött vissza egyszer sem.

Jelenleg nőgyógyászaton dolgozom, a doktor úr is szokta ajánlani ezt a megoldást, és a legtöbb nőnél beválik. 12 óránként kell új tampont betenni. Legalább 1 hétig használd, miután elmúltak a tüneteid, még 2 napig!


Kitartás!!!

2013. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Még annyi, hogy a fogamzásgátló tényleg hajlamosít gombára, fertőzésekre, tehát semmiképpen se szedj!
2013. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az előzőeknél igen volt kezelve, most hogy nekem sincs gyógyszer így nem.

1-2nap múlva meg is fog jönni. Akkor is kenjem be a tampont?

És akkor tennék pluszba betétet, mert bekenve a tampon már nem sok mindent szív fel szerintem.


Nagyon köszönöm amúgy hogy ilyen segítőkészek vagytok. És jó hír, hogy használ ez a fokhagymás.

2013. máj. 20. 14:14
 10/20 anonim ***** válasza:
Gyomorból fertözheted vissza magad, tehát érdemes ott kezelni.
2013. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!