Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba ellen tényleg jó...

Hüvelygomba ellen tényleg jó a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Már teljesen elvagyok keseredve, 5éve küzdök a hüvelygombával, többnyire havonta kiújul. Nem a partner a hibás benne mert nincs összefüggésben.

Már nem használok tampont se, intim mosakodót használok, de nem viszem túlzásba. Fehérneműimet és törölközőimet + páromét is 90 fokban mosom többnyire. (mostmár vasalni is fogom).


Sokat jártam nőgyógyászhoz, kaptam sokféle kúpot, gyógyszert, krémet. Miután kikezeltek kaptam olyat is ami vissza állítja a hüvely normáját. Ideig óráig minden jó, de utána vissza esek. Mikor ittam ezüst kolloidot, akkor úgy fél évig majdnem tünetmentes voltam. Betétből mikor meg tudom venni ezüstszálasat veszek. Ahhoz van hüvelyteszt, ami megmutatja van e gyulladás, nos nekem az mindig van.

Most szombaton is kiújult, az ünnepekre való tekintettel meg nem tudok még egy canesten kombit sem kiváltani.

Interneten olvastam hogy a tampont mártsuk fokhagymába, majd natúr joghurtba. Kegyetlenül csíp, tegnap reggel óta használom, de már kezdem azt gondolni, hogy nem is érek semmit, mert nem vagyok benne biztos hogy enyhült volna.


Ma azt hallottam, hogy volt aki elkezdte szedni a fogamzásgátlót és azóta elmúlt neki. Nem szívesen szedném, de ha ez megoldás...


2013. máj. 20. 11:37
1 2
 11/20 anonim válasza:

Dehogyis. Ha megjön, nem szabad kezelni, semmivel sem.

Majd akkor utána kezdheted elölről.

2013. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló csak ront a helyzeten. Ne szedd lehetőleg (gumi pl.), és tedd rendbe az immunrendszered! A Canestent sem lehet állandóan használni, mert rezisztensek már rá a gombáid, mint a mellékelt ábra mutatja! :(

A bakteriális fertőzésekre jó a joghurt a bugyiba, de gombára hatástalan. Keress egy normális orvost! Candidiázisra nem gondoltál?

2013. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Candida diétát tartottál már? Mennyi cukrot, lisztet eszel?


Lactofyl gélt tudom szívből ajánlani, hátha segít valamennyire. Joghurtos-kefíres tamponnal csak óvatosan, mert van akinék csak ront a helyzeten.

2013. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
az aloe vera lesz a megoldás! lehet kapni minden nagy áruházban. a legjobb márka a First, de vannak olcsóbbak is, azok is jók. Minden nap 1dl aloe vera és rendbe fogsz jönni! engem is kisegített a gombából! az aloe vera vírus, baktérium és gombaölő is, csodaszer! ha gondolod, aloe verába áztatott tampont is feldughatsz magadnak, hatásos! :)
2013. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Gondoltam már én is arra, hogy a gyomrommal is lehet valami (candida). Olvastam a candida diétát, de még nem próbáltam. Az aloe verát inni kell?

Canestent amúgy egyszer használtam. Nem szoktam mindig ugyan azt, mert tudom hogy utána immunis lennék rá.

Most egy 3 db-os hüvelykúpom van.

2013. máj. 21. 22:03
 16/20 anonim ***** válasza:
Candida dietat nem ajanlom, vannak veszelyei, helyette van jobb azaz gyorsabb es tartosabb megoldas is.
2013. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És pedig?
2013. máj. 22. 15:21
 18/20 anonim ***** válasza:

Hat ez:

[link]

2013. máj. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Halihó! Én 2 évig küzdöttem a hüvelygombával, ami együttlét után azonnal visszajött.. Orvostól orvosig jártam, az összes létező gyógyszert és krémet kipróbáltam, de semmi sem hatott.. Nagyon el voltam keseredve már, úgyhogy elkezdtem olvasgatni fórumokon, hátha van valakinek valami ötlete vagy házi praktikája hüvelygomba ellen, és megtaláltam a megoldást! Először nekem is hihetetlenül hangzott, meg úgy voltam vele hogy semmi ilyesmit nem raknék a hüvelyembe, de csoda történt! Már fél éve nincs semmiféle gombám! Ez a szer a Naturland termékcsaládtól a Glycerinum Borataxum nevű készítmény, amit a csecsemők szájpenészére szoktak adni.... ez egy olajos trutyi, és ezt patikában kapható fecskendővel vittem be a hüvelyembe.. első nap picit irritált, de utána már nem. 5 napig használtam, és azóta is áldom ezt a csodaszert:)
2013. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom mind a kettőt.
2013. máj. 28. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!