Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire normális, illetve...

Ez mennyire normális, illetve nem normális dolog? Ezzel kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 13 éves korom óta menstruálok. Minden tökéletesen ment 1,5 éven át, napra pontosan megjött. Valamikor úgy 14 után ért pár elég nagy megrázkódtatás (csomó haláleset családon belül, anyám depressziós lett.. stb), és azóta teljesen felborult a ciklusom. Van, hogy egy hónapban 3x is megjön, vagy nem jön két hónapig, és utána akkor 2-3 hétig is tart. Ez normásis? Mennyek ezzel orvoshoz?

2013. máj. 21. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Mindenképpen menj orvoshoz, mert a stressztöl elöfodul, hogy egyszer, esetleg kétszer nem a megszokott idöben jön meg: pár nappal elöbb/késöbb, de olyan nincs, hogy teljesen felborul a ciklusod és egy hónapban TÖBBSZÖR is megjön, illetve TÖBB HÉTIG tart.

Valószinüleg valami probléma van mögötte, amit kezeltetni kell.

2013. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
egeszsegugyet fejeztem es szerintem evvel orvoshoz kene fordulnod vagyis nogyogyaszhoz. en is 13 evesen kaptam meg. mikor megkapjuk eloszor akkor az normalis h az elso 2 evben nem rendszeres. de utanna rendszerezodnie kellene. nekem soha sem nem volt rendszeres es se az elso 2 evben se uata, sot volt h minden 2 honapban kaptam meg de volt h 6 honapig is nem jott meg. vegul kiderult h mind a ket petefeszkem felig cisztas ami nem nagy gond csak anyi h soha se nem tudtam mikor fog megjonni. de mivel te sokat idegeskedtel az utobbi idoben akkor az nagyon kihat a menstruacios ciklusodra meg az egesz szervezetedre is. szerintem minnel hamarabb fordulj nogyogyszhoz mert a havi baj 3tol 7 napig kellene h tartson. az a normalis.
2013. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azt furcsállom, hogy az elsö naptól kezdve normálisan jött... Lehet a stressztöl ennyire felborulva?
2013. máj. 21. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
igen... szerintem te nem is alsz tisztaba avval hogy a stresz menyire karos a szervezetre. mert az idegsejtjeid az egyetlen sejtek a szervezetedbe amik nem birnak ujra regeneralodni. ugy mikor ideges vagy akkor probald magad valamivel lefoglalni h elvegye a figyelmed az egesz mindentol amitol idegeskedsz abba a pillnatban. mert en egeszsegugyet fejeztem es ezt mind tanultam. de minden esetben menj el nogyogyaszhoz is. mert minden evben legalabb 1x elkell menni a rutin vizsgalasra.
2013. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy olyan dolog, hogy oda-vissza működik.Tehát felborulhatnak a hormonjaid a stressztől, viszont lehet fordítva is, hogy a hormonjaid bolondulnak meg és attól leszel stresszes.Hogy nálad melyik a ludas, azt csak orvos tudná megmondani.Én a stresszre gyanakszom.

Én is egy időben rengeteget idegeskedtem, aztán egyszer megborultak miatta a hormonjaim.Előjött az összes lehetséges PMS tünet, meg köztes vérzéseim lettek.Nálam "csak" ennyi baj volt, de az évekig eltartott.A köztestől idővel megszabadultam, de maradt még pár kellemetlen tünet.Mert ez sajnos nem olyan probléma, ami pár nap alatt elmúlik, mint a nátha!Nőgyógyász azt mondta fel tud írni, gyenge hormontablettát, de nem kértem. mert a fogamzásgátlótól mindig nagyon rosszul voltam, úgyhogy ettől is féltem.Talán idővel teljesen rendbe jön.

2013. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 21. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp az orvos a legjobb megoldás.
2013. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

most csak úgy számolgatok...

13 évesen jött meg, 1.5 évig minden ok volt vagyis 14 és fél éves korodig, most vagy 15 éves.

Akkor néhány hónapról lehet szó....

Szerintem semmi rendkívüli nincs ebben hiszen nagyon fiatal vagy még, nagyés sok stressz ért.

17 éves kor körülre kellene elvileg beállnia rendszeresre, úgyhogy szerintem egyelőre nem kellene izgulnod, ha nincs semmi más tüneted.

Jó lenne, ha nyugodtabb életet tudnál élni....

2013. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!