Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a 2 dolog normális egy 13...

Ez a 2 dolog normális egy 13 éves kamaszlánynál? (több lent)

Figyelt kérdés

1.: Már vagy fél éve fehérfolyással küzdök és a menzeszem még sehol (szerintem)... De nagyon zavar, és félek hogy ennek nem lesz jó vége. Ha 14 éves koromig (2013.10.24.-én töltöm a 14-et) nem jön meg a menstruációm, akkor forduljunk orvoshoz vagy már hamarabb, mivel fél éve küzdök fehérfolyással?!

2.: 13 éves lány vagyok, és a mellemm/cicim közepe már jó rég óta fáj, de csak ha erővel megnyomom és hogyha valami súly "éri". Ez normális vagy ,evvel is irány a nőgyógyász?!

Ha kell még infó, akkor szívesen kiegészítem privát üziben :)



2013. febr. 10. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Körzeti orvoshoz elmész Ő is tud felvilágosítást adni. Meg tudja mondani, h ez normális-e vagy sem, elmenj-e nődokihoz vagy sem. Amúgy fehér folyásom nekem is van és szerintem minden nőnek, mivel a hüvely öntisztuló, így tisztítja meg saját magát.

24/N

2013. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció megjövetele előtt 1-2 évig már lehet fehér folyás. Ha ne szagos, nem viszket tőle a nemi szerved, akkor nem vagy beteg. 16 éves korig kell megjönnie a menzesznek.

A mell fájdalom a növekedéstől van, ahogy a mell mirigyállománya szaporodik, az feszít. A gyermekorvosodnak megmutathatod, az a biztos.

2013. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

fél év? az neked sok?!! valakinek az első menzesze előtt 2-3 évvel is van már folyás és tegyük hozzá hogy ragacsosabb és undorítóbb is!

nekem 12 évesen kezdett ilyen folyásom lenni és 14 évesen jött meg.

szerintem te azt se tudod pontosan,milyen az igazi folyás. milyen nyálkás,ragacsos,sok és néha át is áztatja a tisztaságit..

miért aggódsz? majd megjön neked 15 évesen,ne parázz ennyire.

14L

2013. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden a legnagyobb rendben van! Ne idegesítsd magad.
2013. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a mensinek 16 éves korra kell legkésőbb megjönnie,tehát még 3 évig nem kell emiatt aggódnod,a fehér folyás egy normális folyamat,a hüvely tisztulását szolgálja,a mensi előtt jön meg pár évvel,de van akinek utána jön meg,ez is normális.A melled meg ne nyomkod,ne rakjál rá súlyt és nem fog fájni.A mensi megjövetele előtt is fájhat,feszülhet kicsit a cici,vagy ha növési időszakban van.Semmi baj nincs veled,nyugi.
2013. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel nőgyógyászhoz menned, ezek normális dolgok, amin mi is nagy többségben átestünk.

Majd 16 éves korodig biztosan megjön a menstruációd, fehérfolyása pedig szinte minden nőnek van egész életében.

2013. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!