Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A párommal felkerül a nőgyógyá...

A párommal felkerül a nőgyógyászati téma! Hány évesen kell először elmenni vagy ha nem évhez kötött akkor mikor? Az első alkalommal mi vár rám? Mit fog csinálni? én választhatók orvost? Aki átélte már elmondaná?!

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

VÁLASZTHATÓK

ÁÁÁÁ

te szent sz*r

2013. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

18 fölött ajánlott évente elvégeztetni egy rákszűrést. Ha nincs egyéb gondod, akkor ennyi. Benyúl a hüvelyedbe, mintát vesz, kicsit megnyomkod hogy nem érez-e vmi elváltozást, 1-2 hét múlva pedig megjön az eredmény. Egyes helyeken mellvizsgálat is történik= kicsit megtapogatja őket, hogy nincsenek-e csomók...

A körzeti orvoshoz szokás menni, de egyébként te választasz, vagy magánorvoshoz.

2013. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves vagy? Hogyhogy anyukád még nem vitt el?


10 vagy 11 voltam, amikor elvitt (13 voltam, amikor megjött).


Megvizsgálják a melleidet, meg ott is. Fel kell feküdnöd, a lábaidat szét. Valószínűleg kenetet is vesznek, az eléggé kellemetlen. Azt elküldik vizsgálatra, aztán érte kell majd menned.

Nekem legalábbis ilyenek voltak, ameddig szűz voltam.


Utána kicsit másképpen is vizsgálnak. Bármennyi idős vagy, az orvosnak meg kell mondanod, hogy szűz vagy-e még. Akkor óvatosabban vizsgál.

2013. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, nem kell azért elmenni, mert megjön O.o
2013. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már élsz nemi életet, ajánlatos ellátogatni egy nőgyógyászhoz is. :) De nem feltétlenül. Én akkor voltam először, amikor fogamzásgátlót írattam magamnak. Csinált egy gyors "rutin" vizsgálatot. Tudod, levetkőzöl alulról és felpattansz a hanyattfekvős székbe, lábak szét. Megvizsgál és ennyi. Semmi komoly. Olyan dokihoz mész, amilyenhez csak akarsz, már amennyiben nőgyógyász. :) Mehetsz maszekhoz, de ott legalább egy 10-es, csak az, hogy rád néz. Mehetsz SZTK-ba is, de ott meg, ha valami komoly bajod van és fontos a dolog, lehet nem kapod meg a kellő figyelmet. De elsőre minden esetre menj SZTK-ba, mert ha nincs panaszod, akkor egy "nem fizetős" doki is meg tud nézni. :)
2013. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
+ Minek vinnék el, ha nem volt semmi panasza? -.-
2013. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#4-es valami kis tinire tippeltem,

azt is tudnia kell, hogy nemiélet élése előtt meg a szűrésre is el kell mennie


Már nem azért, de akkor miért nem tudja a kérdező + akkor miért hívja rögtön a párjának akivel van?

2013. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Panasz alatt most a folyásra gondolsz?


Amúgy én, ha anya leszek, biztos el fogom vinni, és nem fogom hagyni, hogy előbb szexeljen, mint hogy tudná, hogy hova kell fordulnia szakemberhez, ha valamit észlel.

Meg egy kis felvilágosítás sem árt szerintem.

2013. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat de az anyám nem igazán foglalkozik velem és ilyenekről semmit nem mond. A párommal kb. 1.5 éve vagyunk együtt és szerintem most már komolyabbra is fordulhatna a dolog és kérdezte hogy ilyenkor nem kellene elõször elmenni nõgyógyászhoz és ezért érdekelne, hogy mikor kell elmenni és milyen? !
2013. máj. 26. 20:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, de szerintem ha nem észlel magán problémát, akkor 18 éves koráig nem kell elrángatni, vagy a szexig...

Ettől még szerintem felkészülhet arra, hogy ha kell, el merjen menni. De csak úgy a semmiért nem kell elmenni :)

2013. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!