Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt olyan, aki évekig nem...

Volt olyan, aki évekig nem kezeltette a hüvelygombát, aztán hüvelykrémtől pár nap alatt elmúlt neki?

Figyelt kérdés
Mert én évekig nem mertem dokihoz menni, most elmentem, rápillantott és csak 6 napos hüvelykrémet írt fel, azzal, hogy ez majd kipucolja. Lehetséges ez?

2013. máj. 29. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha csak rápillantott és nem vett kenetet, akkor menj másik orvoshoz!
2013. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem lehet, hogy időlegesen elmúlik, de valószínűnek tartom, hogy ha csak 6 napos kezelést kapsz, akkor visszajön. Látatlanban nyilván nem tudhatom biztosan, de szerintem a hüvelyflórád is fel van borulva, a ph-ja el van tolódva lúgos irányba és így a kórokozók nagyon hamar vissza tudnak térni, újra megfertőződsz. Ez ellen szájon át beszedhető gyógyszerekkel kell védekezni és intim lemosót is lehet használni, ami a ph-t visszatolja a savas irányba. Én elég régóta frezydem intim segítséget használok és szerencsére nincsenek már ilyen jellegű problémáim. Persze előtte, illetve ezzel egyidőben orvoshoz is jártam, aki gyógyszert, kúpot, krémet és hüvelyflóra-helyreállító tablettát egyaránt adott.
2013. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

De imádom, hogy itt ennyi önjelölt orvos van.

Az orvos elég sokat tanult ahhoz, hogy bizonyos problémákat ránézésre felismerjen. A gombás fertőzés, a trichomonas, a bakteriális fertőzés stb mind más tüneteket okoz.

Ilyenkor első körben tökéletesen elég az, ha ad vmi olyan szert, ami nagy vszínűséggel használ az adott problémára. Aztán ha még sem használ, akkor kell kenetet venni.

Használd szépen azt, amit felírt.

2013. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

3-as azért az erős mondat, hogy ha nem használt amit adott, AKKOR kell kenetet venni :) Én ha 100x nem voltam már nőgyógyásznál életemben eddig, akkor egyszer sem. Az a doki, aki 8 éve az orvosom elhiszem, ha ránézésre ad valamit a bajomra, de ha most mennék egy új dokihoz baromian nem örülnék, ha csak úgy ránézésre kibökne egy betegséget. Elhiszem, hogy folyást néz egész nap és meg tudja különböztetni, de nem hiszem, hogy mindig ennyire nyilvánvaló lenne egy betegség, hogy pusztán szabad szemmel meg lehetne mondani az okát.


Kérdező, szerintem ha évekig úgy gondoltad h gombád van, akkor az nem volt gomba. Évekig nem lehet kibírni egy hüvelygombával kezelés nélkül. Illetve én lehet mondtam volna neki a helyedben, hogy évek óta nem voltál orvosnál és a tüneteket is évek óta tapasztalod.

2013. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó:

Hát pedig elhiheted, hogy így van. Akkor vesznek kenetet, ha visszatérő a probléma, vagy az első kezelés nem hatott.

Egy gombás fertőzés spec. elég jellegzetes, mert a hüvely falára tapadó, túrós jellegű fehér folyást okoz. Ezzel szemben egy bakteriális fertőzésnél híg és büdös a folyás.


De azt hiszem nem is nagyon örülne senki, ha két hetet kellene várnia a kezelésre, amíg megérkezik a kenet eredménye. Ugyanis az nem 2 nap alatt készül el.

2013. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Hát ha ennyire tipikus egy tünet, akkor oké ha teszt nélkül rutinból adnak gyógyszert. De nem mindig ennyire egyértelmű szerintem egy dolog, és az is probléma már ma, hogy tesztek nélkül ránézésre adnak gyógyszert valamire, ami nem mindig gyógyul meg és jöhet a következő gyógyszer. Főleg urológián szeretnek gyorstesztre egyből antibiotikumot adni. Aztán pedig csodálkozunk, hogy nem múlnak folyások, mikor eredmények nélkül kezelgetünk valamit, mert "úgy néz ki". Az én véleményem, hogy ha évek óta nem járt valaki nőgyógyásznál, akkor lett volna idő tenyésztést kérni, pár nap már teljesen mindegy, de nem vaktában letudni a beteget egy kis gombaölővel és várni a munkaidő végét.
2013. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Attól, hogy cseszte kikezeltetni a gombáját évekig, attól még a gomba nem lett rezisztens egy rakás gyógyszerre, szóval egészen nyugodtan lehet próbálkozni vmivel.

Ha nem tünteti el, akkor majd tenyésztenek.

2013. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt az évekig nem kezelt hüvelygombát. Most komolyan van olyan barom aki azt elhiszi,hogy ezt évekig el lehet viselni? Hát, nekem már bérletem volt a nőgyogyihoz annyiszor voltam vele. Nekem ne mondja már senki,hogy ezt évekig el lehet viselni?!!

Alap,hogy egyből felír egy gyógyszert. Ez lehet hüvelykúp vagy szájon át szedhető tabletát. Sőt volt olyan,hogy azt mondta diétázzak és nem írt fel semmit. Ennyi.

2013. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 balambaer válasza:
82%

Sziasztok, 2 évvel ezelőttig azt sem tudtam mi a hüvelygomba.... Aztán elkaptam, és egyre sűrűbben jött vissza. Már szinte szakértője lettem a témának, annyit olvastam utána. Az orvos csodát nem tud tenni, felír újabb és újabb szereket, amik drágák, szexelni nem lehet tőlük és a hüvely falát is "szétszedik". Akinek visszatérő a dolog - most az okokat ne kutassuk, nyilván lelki -, de a tüneti kezelés is fontos, hogy élhetőek legyenek a mindennapok. Szóval, ami nekem bevált hosszú-hosszú hónapok próbálkozását követően: Patikában kapható vény nélkül, kb 400 Ft, bórax-glicerin ecsetelő. Kisbabáknak adják szájpenészre (ez is gomba). Tehát a hüvelynek is jó, ha a kisbaba szájába. Naponta lehet használni, megelőzésre is 1-2 naponta 1 ml-et. Kis műanyag fecskendőbe felszívni, és bejuttatni a hüvelybe. Aztán tisztasági betét, és szépen kifolyik. Szexelni is lehet tőle/utána. Ez csak a kandidára jó, de időnként teafaolajat is lehet használni, az vírusokra, bakteriális fertőzésre, gombára egyaránt jó, fertőtlenít. Praktikus használati tanács: Vagy a bórax-glicerines üvegcsébe 1 csepp teafaolaj, vagy menzeszkor a tamponra 1 csepp olaj, vagy natúr joghurtba (jó minőségűbe) 1 csepp ,és ugyanúgy feljuttatni, mint a bóraxot. A joghurt nagyon jó, nyugtatja a hüvelyt. Lehet időnként almaecetet is használni (persze jó minőségűt), keverni vízzel és öblíteni vele. Lényeg, hogy a savas közeget hozzuk vissza a hüvelybe. Menzesz előtt a hormonok miatt lúgos irányba megy el a PH, ekkor hajlamos a fertőzés kiújulni a legjobban. a Bórax-glicerint bátran lehet használni minden nap 1-2 -szer, és mellette szexuális életet is folytatni. Ja, és a visszatérő fertőzés nem kívülről, belülről jön. Az egyébként kis mértékben, egészséges szervezetben jelenlévő kandida gomba elszaporodik ilyen-olyan okok miatt, és ott okoz panaszt, ahol a leggyengébb a szervezet. (Sok embernél lábgomba van...) Hasznos hetente sós fürdővízben lubickolni, vagy szódabikarbónás vízben fürödni, lúgosítja a szervezetet, segít ezeket a fertőzéseket kordában tartani.

Remélem segítettem :)

2013. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
d
2013. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!