Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, iskolai orvosi vizsgál...

Lányok, iskolai orvosi vizsgálatnál leszoktátok húzni a bugyit? És hagyjátok hogy a doki a puncitokhoz érjen?

Figyelt kérdés

Volt nálunk iskolai orvosi vizsgálat, és be kellett menni, majd a bugyit is levetni, majd az orvos elé állni, és ő megvizsgálta a puncimat is.

Nektek így szokott lenni?

Azért kicsit bánt, hogy ismeretlen orvos ott hozzámér, a barátomnak meg sem merem mutatni, hogy szexeljünk.

16L



2013. jún. 2. 08:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Férfi, vagy női orvos volt?

Osztáklyfőnök is ott volt?

2013. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ránézésből mégis milyen komoly rendellenességet lehet kiszűrni. Ha akkora a gáz, tudja a diák is, akkor meg csak elmegy orvoshoz, mert elviszi a szülője.

Szerintem sem protokoll. Nálunk ilyen nem volt, a cicimet se nézegette soha senki. Sztem kérheted, hogy hagyjanak békén, ha annyira marhára muszáj, majd visztek igazolást, hogy a szüleid elvisznek nőgyógyászatra. Azért mégsem az iskolaorvos szakterülete ez...Én meg fogom mondani a gyerekemnek, hogy ha ilyenekkel buzerálják, szóljon, majd elviszem a szakdokihoz inkább. Az legalább ért is az adott területhez.

2013. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt,de hallottam már ilyenről,egy bíztos,nem vettem volna le a bugyim,az kizárt,sem lányokat,sem fiúkat nem kényszeríthetnek az alsóneműjük levételére,legközelebb mond meg az orvosnak hogy ezt a vizsgálatot nem engeded és beszélj vele a szüleiddel,sőt jobb lenne ha osztályfőnőki óra keretében,vagy szülőiértekezleten ezt megbeszélnék a szülők.Van olyan hogy teljesen fizikális vizsgálat és ott fordulhatnak elő meztelen vizsgálatok,amit én erőssen támadok,nem normális eljárás.Többen álljatok lányok is össze beszéljétek meg és legközelebb ne hagyjátok,ez nagyon megalázó.
2013. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Én meg most olvastam igen az iskolaorvos megvizsgálhat,ha te beleegyezel,tehát ha te ott azt mondod nem akkor nem nyúlhat hozzád,hisz erőszakot nem használhat,de ha már fiatal korú vagy megtagadhatod a vizsgálatot és nem kötelezhetnek arra hogy máshonnan hozzá igazolást,mással elvégeztesd azt,csak kérhet rá,nem tud tenni ellene hogy megvizsgáltasd magad.Én ilyen fajta kényszert igen is ellenzem és felháborítónak tartóm.Ilyen témában már az ombudsmanhoz írtak be valami tanár is a diákok érdekében,és jobb ha mások is megteszik,ugyanis vannak emberi jogok és nem szabad mindenbe beletörödni és mindent elviselni.


Nem hiszem tinik nemiszervét kellene iskolaorvosoknak nézegetnie,el tudom képzelni hogyan megy a vizsgálat,a betegen már fölöl sincs semmi,tehát egy ciciben van,aztán még a bugyit is vegye le,ne mondja nekem senki hogy normális hogy a végén tök meztelenül rakja szét a lábát egy orvosnak,ez hol normális eljárás már.

2013. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

7/14-es!


Azt írtad asszisztenként dolgozol,mivel írtad az altesti vizsgálat nem tartozik a diákok vizsgálatához jó lenne ha te tudnál lépéseket tenni,ezt a témát felhozni a diákok érdekében is,te dolgozol orvosok között és itt már nagyon ráférne hogy rendet tegyenek,mert mind lányoknál,mind fiúknál egyre többször lehet hallani ilyen jellegű vizsgálatokról és azok nem épp diszkrét menetéről,több ember előtti vizsgálatról,már eleve majdnem hogy meztelenül kell orvos elé állni stb,igen sok panasz volt.



A kisbetűs részekben meg elrejtik ami ezen vizsgálatra vonatkozik hogy mi tehet a diák,vagy annak szülője hogy ezt elkerülhesse,hogy jogait érvényesítse.

Jó lenne ha valami felvilágosítást tudnál adni,segíteni sokaknak,ez igen is fontos téma.Az ilyenek miatt is olyan rossz a megítélésük az orvosoknak,egészségügyeseknek sajna.


Remélem elolvasod.

2013. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nem volt,nem is tenném
2014. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pisti033 válasza:

A fiúknál ugyan ez csak mi 2 hétig szidjuk az

Orvost hogy pedofil

2014. okt. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Pisti a fiúk is megtagadhatják amúgy,csak szólni kellene hogy nem járulsz hozzá a vizsgálathoz de az összes többit elvégezheti.Ha meg több srác összeáll és szól hogy nem engedik akkor nem tud a doki mit tenni.Erőszakkal nem vizsgálhat meg.Csak ha soha senki nem szól és nem is mer tenni semmit akkor megszívják.
2014. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is megnézték mindig. Mivel kötelező volt. Igazából annyi hogy bemész bugyi-melltartóban aztán súly magasság mérés majd látásvizagálat aztán le kell venni a bugyit és a melltartót fel feküdni az asztalra megnyomkodta a mellem majd megnyomkodta a hasam majd megkért hogy tegyem szét a lábam széthúzta a nagyajkakat és megnézte a csiklot rohadt kellemetlen
2018. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!