Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha pcos-m van, de nincs...

Ha pcos-m van, de nincs probléma a cukrommal, inzulinommal és babát sem szeretnék mostanában (fogamzásgátlót is szedek), de szedem a metformint, az árthat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj, hogy nem pontosan a kérdésedre válaszolok! Nem vagyok szakember, így azt nem tudom, hogy a metformin árthat -e. Viszont azt már több helyen olvastam, illetve a saját magam is tapasztaltam, hogy aki ilyen problémával küzd, mint a pcos, annak nem jó, ha fogamzásgátlót szed. Az amúgy is érzékeny hormonrendszerbe avatkozik bele, elnyomja a természetes ciklust, és nem oldja meg, csak elodázza a problémát. Nekem rosszabb lett, miután a fogamzásgátlót abbahagytam, persze ez nem törvényszerű, de előfordulhat. Szóval, szerintem gondolod át, hogy érdemes -e szedned.
2009. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanígy vagyok én is. Az endokrinológussal közöltem, hogy mivel nem szeretnék még gyermeket, szedek fogamzásgátlót. És nem mondta h ne szedjem vagy ilyesmi és mellette szednem kell a Merkformint. (A cukrommal nekem sincs baj, az inzulinérzékenység a problémás itt...)

2009. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!