Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vizsgál meg az urológus...

Eliza2020 kérdése:

Hogy vizsgál meg az urológus egy lányt? :/ Félek de nagyon.

Figyelt kérdés
Korhazban kezelnek,hugyholyag es petefeszek gyulladassal,a vizeletembe semmi fertozes,csak be van gyulladva.Az orvos azt mondta holnap kienged es ad kezelest,es azt mondta ha nem mulik el elkuld urologushoz.Ezekszerint nem annyira nagy a gyulladas ha kienged a korhazbol?Milyen egy urologia vizsgalat?Adnak majd kezelest a gyulladasra?

2013. jún. 6. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

először is nyugi, és jobbulást!!!

Az urológián semmi más nem lesz, mint vizeletvizsgálat (oké, lehet, hogy katéteres vizeletből, de ne félj, kellemetlen, de nem fájdalmas), és az urológus csinál ultrahangot.

Ha a vizelet tenyésztésed negatív lesz, akkor is lehet gyulladásod, de akkor más jellegű kezelést kapsz (vannak nem kórokozó eredetű vesegyulladások is, de mindenképpen ki kell deríteni, mi okozza a gyulladást).

2013. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Veseultrahang is lehet.
2013. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de volt a vizeletem tenyesztve es negativ azaz keves a baci benne,veseultrahang is volt semmi baja.Gyulladasba van a hugyholyagom,de nem tudom mivel lehetne kezelni ha nem fertozes..ou Istenem :(
2013. jún. 6. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a hólyagod gyulladt, én inkább felszálló fertőzést tippelek, valami nőgyógyászati terjedt át. Ha vese eredetű lenne, akkor azért az már kiderült volna.

STD labor nincs a közeletekben? Ott aztán végignéznek mindent, vizelet, hüvelyváladék, vér...

2013. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha nagyon muszáj, hólyagtükrözés is lehet.
2013. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg katéterezni fognak.

Bugyi le, lábak szét, csövet feldugnak (ez kicsit kínos), után a 1 perc múlva cső ki és kész vagy.

2013. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a vizeletedben nincs semmi fertőzés, akkor minek mennél urológushoz?

Szerintem nem kell menned majd.

2013. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!