Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami tényleg hatásos módszer...

Valami tényleg hatásos módszer menstruációs fájdalom enyhítésére?

Figyelt kérdés
Az első pár napban olyan rosszul vagyok, hogy semmihez nincs kedvem, csak feküdni. Annyira fáj a derekam és a hasam, hogy hányingerem van a fájdalomtól. Próbáltam fájdalomcsillapítókat, melegítőpárnát, de semmi eredmény. 14/l (orvosnál is voltam, nem talált semmit, azt mondta szedjek fájdalomcsillapítót)
2013. jún. 20. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Igaz írtad, hogy próbáltál melegítőpárnát, de azért leírom.

Én mindig sót melegítettem és azt beleraktam egy konyharuhába. Arra ráfeküdtem és nagyon jó volt.


18/L

2013. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem ezt adta a dokim [link]
2013. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Menzesz előtt 1 héttel, és alatta is szedj magnéziumot. Napi 1 zacsi Magnosolv, és elmúlik!:)

Én többször elájultam már a fájdalomtól, de ez tényleg segített... Volt, hogy injekciótól sem lett jobb a kórházban...

2013. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog segít ilyenkor garantáltan: az egyik a mozgás (valami olyan, ami nem jár rázkódással, pl. úszás vagy biciklizés) -- rászánni nehéz magam, de ha már sikerült, akkor csodát tud tenni! --, a másik meg egy jó délutáni alvás melegen betakaródzva.

Az egy másik kérdés, hogy az ember időbeosztása nem feltétlenül teszi ezeket lehetővé, amikor szüksége lenne rá.


Sokáig szedtem fájdalomcsillapítókat én is, de mindegyik hatástalan volt. Előfordult, hogy egy fél levéllel bevettem az egyikből, már feldagadt tőle az arcom és a végtagjaim, de a fájdalom még órák múlva sem csillapodott egy kicsit sem. Kombináltam is őket, hát azt a rosszullétet nem kívánom senkinek... Én is voltam orvosnál is, mert nekem még ráadásul nagyon erős is a vérzésem, és 10 napig tart, de azt mondták, nincs szervi elváltozás, ez éppolyan egyéni jellegzetesség, mint a szemem színe, viseljem el.

2013. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

12:42-es vagyok, ja igen, és én is szedek magnéziumot, meg kalciumot (felváltva, mert együtt nem szabad őket), de a menstruációtól függetlenül. Valóban ez is segít, ahogy az egyik előttem válaszoló írta, de inkább "csak" kiegészíti, támogatja a mozgás, a pihenés és a meleg hatását.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2013. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az Apranax vált be, de az 550 mg-os. Ez vényköteles, a dokim szokta felírni, nem leszek tőle kába, egyszerűen csak elmúlik tőle a görcs. Ha nagyon görcsölök, akkor előre szoktam elkezdeni szedni ezt, 1-2 nappal mielőtt megjön és akkor biztosan nem fogok görcsölni, vagy nagyon picit. Ha még ezt éppen nem próbáltad, akkor szerintem is érdemes!
2013. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a biciklizés nekem is bevált
2013. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Algofelx M.
2013. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megpróbálom a magnéziumot, és lehet hogy megyek és kiíratok valami gyógyszert is.
2013. jún. 20. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!