Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a szülés...

Mi a véleményetek a szülés közbeni fájdalom csillapításról? Mennyire hatásos? Árthat a babámnak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
az többet árt ha kikészülsz a fájdalomtól és ne adj isten nem tudod megszülni!
2009. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Második szülésen vagyok túl és bizony akkor már kértem egy kis fájdalomcsillapítót... Épp csak annyit adott a doki hogy ne "hisztizzek". A fájásokat így is jó erősen éreztem, és hála a fájdalomcsillapítónak a méhszájam nagyon gyorsan tágult (nem volt az az ösztönös "fájásvisszatartás")néhány óra alatt már jöttek is a tolófájások. Nagyon örülök hogy volt lehetőség fájdalomcsillapításra, nagyon keveset kaptam, biztosan nem árt a babának, akkor nem adták volna be.
2009. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
93%
Én kértem fájdalom csillapitót de nekem nem használt,de az tény hogy egy kicsivel gyorsabban tágultam
2009. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

12:51-es, milyen fájdalomcsillapító volt? EDA?


Azt hittem, csak én vagyok ilyen peches. Első szülésnél féloldalasan hatott, a másodiknál SEHOGY, leszámítva egy kis bizsergést a jobb talpamban. Ez alkati kérdés lehet, hogy nekem ennyire nem hat?! :-(

2009. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12:37es vagyok: nekem EDA volt és jól tompította a fájdalmat, a dokim szándékosan adott kis dózist hogy érezzem a fájásokat, főleg a tolófájásoknál volt ennek jelentősége.
2009. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem kaptam semmi fájdalomcsillapítót, a másodiknál edával szültem, szuper volt sokkal jobb így, mint nélküle!Csak ajánlom!!
2009. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

En is csak ajanlani tudom.Nekem megvaltas volt 17 oras vajudas utan mikor meg csak 3 cm-re voltam kitagulva.Az eda utan 8 oraval lett meg a fiam.

En mondjuk nem akartam de ahogy az elso valaszolo is irta inkabb mint h a vegen ne legyen erod a kitolasnal.

Mert nekem a doki is ezt mondta.

Ja,es nem szegyen ha kersz fajdalom csillapitast.Ne vedd kudarcnak.Nem kell martirnak lenni.

A babanak kulonben nem art ne aggodj.

Udv;

5 honapos kisfiu anyukaja

2009. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Én nem kértem semmi fájdalomcsillapítót és nem is hiányzott. Szerintem abszolut kibírható volt nélküle.

Nyilván minden amit kapsz, hatással van a babára is, ezért jobb kerülni.

2009. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Én sem kértem de nem is hatott volna, mert nem töltöttem a szülőszobán 1 órát. Szerencsés voltam, pedig első baba. De nem vetem meg azokat a nőket, akik kérnek, hiszen mindenkinek más a vajudása, vannak akik napokig alvás, pihenés nélkül vajúdnak, nem csoda ha pont a végére elfogy az erejük! És a fájdalom küszöbünk is különbözik.


9hetes baba anyukája

2009. dec. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Előzőnek: bocs az offért, de köszi hogy nem vetsz meg!! Ha fáj a fejed, beveszel egy fájdalomcsillapítót, nem?! A szülésnél nem az a cél hogy beszrj a fájdalomtól hanem hogy egészségesen világra hozd a gyermekedet, szóval nem kell ez a lekezelő duma! A fájdalomcsillapítókat azért találták ki hogy csökkentsék a fájdalmakat,a szülésnek sem a fájdalomról kell szólnia, mint ahogy pl a gyökérkezelésbe sem kell belehalni (sarkos példa, de remélem érthető).Majd írd meg hogy a gyökérkezelést kibírtad e fájdalomcsillapító nélkül, én meg majd megdicsérlek és nem vetlek meg ha legközelebb kérsz injekciót! Nem megbántani akarlak, de a válaszoddal máris állást foglaltál, pedig mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mennyi fájdalmat akar elviselni.
2009. dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!