Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredményét befolyáso...

Rákszűrés eredményét befolyásolja egy meglévő fertőzés/gyulladás?

Figyelt kérdés
Félévente járok rákszűrésre magas kockázatú hpv miatt. 3 hónapja voltam utoljára, hpv tesztet és rákszűrést csináltunk, illetve a doki szerint bakteriális gyulladásom volt. Kaptam dalacin hüvelykrémet és 4 db gombaölő kapszulát heti 1x szedni. Egy pici folyásom volt, de annyira nem durva, hogy ennyi mindent adjon rá, de ő az orvos, 8 éve ő kezel, kiváltottam, elhasználtam, nem történt kb semmi, maradt ugyanolyan (semmilyen) a folyásom. Most tudtam csak visszamenni az eredményért, hpv negatív, a rákszűrésem pedig P1, teljesen tökéletes, szinte még nem is volt ilyen. Azt nem értem, hogy ha valóban volt gyulladásom, akkor az miért nem látszik a rákszűrésen? Most nem tudom eldönteni, hogy a doki csapott a hasára és adott valamit vagy a rákszűrés nem mutat ki egy esetleges gomba vagy baktérium fertőzést.

2013. jún. 25. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem állandóan, kislánykorom van valamilyen bakteriális, gombás vagy vírusos hüvelygyulladásom, mert egy hormonbetegség miatt nem termelődik a hüvelyemben Lactobacillus és nem is állítható vissza semmivel kívülről se. Állandóan úgy megyek rákszűrésre, hogy leveszik a szűrést, aztán szokás szerint (havonta amúgy 2x) a tenyésztést. A rákszűrésem mindig p2 negatív, azaz még gyulladás sincs elvileg. Aztán jön a tenyésztés, abban meg gomba és legalább 2 fajta baktérium, zöld folyás tünettel stb... Pedig egy időpontban vették le. Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy a rákszűrésnek nem az a dolga, hogy fertőzéseket mutasson ki, az a hvt (tenyésztés) dolga. Viszont magát a gyulladást elvileg ki kéne mutatnia. Nem igazán értem, erről is hallottam már sokfélét.
2013. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem ha gyulladásod lett volna, nem lett volna P1-es eredményed.
2013. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Viszont neked p2 volt a rákszűrésed, legalább ennyi nyoma volt annak, hogy valami gond van. De ezt nagyon nem értem, hogy nekem p1 és ezzel egyidőben meg a dokim egy hónapra ellát gyógyszerrel, pedig igazából panaszom se volt..
2013. jún. 25. 19:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a P2-t tartják normálisnak az orvosok, ez van a nők nagy többségének.

P0 = alkalmatlan minta, valami hiba történhetett a mintavétel/vizsgálat/stb. során, ezért ismétlést igényel.

P1 = NEGATÍV; normális sejtek (általában a szűzlányoknál lehetséges ez az eredmény)

P2 = NEGATÍV; normális sejtek + kevés fehérvérsejtet jelent.

P3 = GYULLADÁS áll fent. Daganatos megbetegedés nem zárható ki 100%-ban.

P4 = DAGANATRA GYANÚ - kifejezetten altípusos sejteket mutat a vizsgálat.

P5 = DAGANATOS SEJTEK jelenléte mutatható ki.

2013. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel én is tisztában vagyok, épp ezért nem értem :) Nem vagyok már szűz kislány, de P1 rákszűrés és emellett folyamatos folyás, amire a dokim egyáltalán nem gyenge gyógyszereket ír föl, számomra összeegyeztethetetlen. Asszem másik orvos után nézek.
2013. jún. 26. 08:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A citológiai vizsgálat során a méhnyakról vesznek mintát.

Hüvelygyulladás esetén a méhnyak nem érintett, ezért lehetséges, hogy egy teljesen negatív MÉHNYAKI szűrés nem mutatja ki a HÜVELYI gyulladást.

2013. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, ez jogos, köszi! (Akkor már csak azt nem értem miért rákszűrést csinál a dokim folyton, ahelyett, hogy mikrobiológiai tenyésztést kérne inkább..)
2013. jún. 26. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magas rizikójú hpv indokolja a 3 havi szűrést.


Ettől függetlenül igazad van, hüvelykenetből csináltathatna egy tenyésztést.

2013. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, a magas kockázatú hpv indokolta a gyakoriságot, de azt semmi sem, hogy tanácstalan, hogy mitől van folyásom akármikor megyek, de tenyésztést nem kér, csak ad valamit, ez nem tetszik nekem.
2013. jún. 26. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Most én is igy jártam. Nekem is állandóan van valami bajom odalent, de a tenyésztés sosem mutat ki semmilyen kóros bacit a mostani HVT-ben annyit irtak h direkt kenet bakteriális vaginozisra utal.

A rákszűrésem mindig P2 szokott lenni most meg P1 lett pedig elég erős gyulladásos jeleket észleltek, viszketés égő érzés még az alhasam is fáj stb..

Én sem tudom hogy most ez hogy lett ilyen, mert máskor (ha volt tünetem, ha nem volt) P2-es eredmény mellett mindig szerepelt h vegyes baktérium és gyulladás amit ugye sejtettem/éreztem is.

2017. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!