Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki ilyen helyzetb...

Volt már valaki ilyen helyzetben? Terhes vagyok a 2. gyerekkel de anyagi helyzet sajnos a hetekben rosszra fordult?!

Figyelt kérdés

Mondjuk úgy hogy örülök a terhességnek,de sajnos teljesen elrontja ezt az állapotot az anyai helyzetünk.Férjemnek a napokban szünt meg a munkahelye,és nem tudjuk még mi lesz velünk,már van egy 3 éves gyermekünk...

Eddig egész jól megvoltunk de most nehéz,a legrosszabb az hogy abortusz ellenes vagyok!

Volt már valaki hasonló helyzetben?Hogy alakult az életük?


2013. máj. 21. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Húgomék is így voltak.

Ő dolgozott amíg tudott, úgy emlékszem a 36. hétig. Férje meg gőzerővel kereste a munkát.

Aztán amikor a kicsi 3 hónapos lett és a férjének még nem volt rendes munkája, ő is bevállalt takarítást, főzést, gyerekvigyázást.

Nehéz időszak volt nekik, nagyon bánja is a húgom hogy nem tudta kiélvezni a kicsivel a babakort. De mást nem nagyon tehtett.


Kaptak segítséget a családtól, főleg ételt, ruhát, pelenkát.


Amikor a kicsi 1 éves volt kb, akkor talált a férje végül rendes, bejelentett állást.

2013. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az életük "jól" alakult, azóta összeszedték magukat. A gyerekek most 4 és 8 évesek.


Annyi, hogy korábban legalább 3 gyereket szerettek volna, de nem mernek többet vállalni.

2013. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan álltunk, én mentem volna vissza dolgozni, mikor kiderült, hogy baba van, ráadásul ő a harmadik, a második alig múlt 1 éves, az első most menne oviba, ha felvennék. Azért is a szívem szakadt volna meg, hogy őt bölcsibe kell adni, de hogy a kicsit elvetessem, azt nem bírtam volna feldolgozni sose. Sokan hülyének néznek, tulajdonképpen ha a kényelmes életet nézzük, még igazuk is lehet. Nálunk azóta annyi van, hogy lett munka az apukájuknak, keres is vele, így próbáljuk őszre mire fűteni kell, visszakapcsoltatni a gázt, lecseréltetem a villanyórát előre fizetősre, aztán amilyen hamar lehet, újra dolgozni én is. De még így is boldogabb vagyok, mint ha feláldoztam volna a kicsit.
2013. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikor a masodik babankat vartam, a ferjemet kirugtak. Akkor meg benne voltam abban a korban, h el lehetett volna vetetni, de eszembe sem jutott. Nem vagyok abortusz ellenes! Aztan lett meloja, 3honap mulva onnan is el kellett jonnie. Szules elott 2honappal kapott munkat, bar oda sem volt bejelentve. Azota ott dolgozik, be is jelentettek. Mindenre van megoldas, ne add fel! Aki akar, az talal munkat!
2013. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de hogy jön a képbe, hogy abortusz ellenes vagy? Feltételezem, felmerült, hogy más megoldás híján el kell vetetned a babát. Az a helyzet, hogy mások sem passzióból végeztetnek abortuszt, hanem mert nem látnak más lehetőséget, és ilyen helyzetben az elvek luxusnak számítanak. Én ezért nem ítélek el senkit. Nem tudhatod, mikor kerülsz a helyébe...

Kívánom nektek őszintén, hogy találjatok egy jó megoldást, és megtarthassátok a babát!

2013. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is hasonló volt.

A másodikkal terhes lettem, terveztük. Aztán pár hónap múlva a férjem fizetése kevesebb lett, egyre többet kellett fizetni a hitel után. Nagyon nehéz volt élvezni a terhességet olyan anyagi körülmények között.

Nem kellett ruhára költenünk, mer a nagyról minden megvolt. Ami még kellett, azt lassacskán beszereztem.

Nem vetettük volna el akkor sem, ha még lehetett volna.

Már jobban állunk, a kicsi lassan 1 éves.

2013. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a harmadikkal lettem így,és eszemben nem volt elvetetni! nem is bántam meg! Voltak ruhák a nagyokról,semmit nem kellett venni. Lemondtunk jó pár dologról míg relatíve helyre nem jöttünk,majd vissza estünk. A negyedik full csóróságban fogant,bár a párom kérte,de nem voltam hajlandó elvetetni!! már megszületett és cseppet sem bánja,hogy nem feküdtem fel arra a bizonyos asztalra! :-) Persze,anyagilag még mindig érdekes a helyzet,de ez már nálunk csak időleges :-)

Sokszor ültem a gép előtt munkát keresni neki,míg ő maszekolt,sokszor ő is a gép elé ült,hátha van valami,sok állásra jelentkezett,végül távolabb talált munkát és ott albérletben volt. Szegénykém látástól-vakulásig dolgozott,kicsit összébb szedtük magunkat,majd hazajött,itthon keresett munkát. a legalpáribb munkát bevállalta :-( Amit el lehetett adni (gitár,fúró..)azt eladtuk,így a hiteleket egy hónapra letudtuk. ez volt. Most ott tartunk,hogy ideiglenesen van rendes munkája,de az jól fizető. Ha nem lenne annyi hitel a nyakunkban,akkor nem is lenne gond,de így sajnos sok mindent át kellett élni...de tudod,nem bánom,mert megtanultam bánni a pénzzel,és bizonyítottuk egymásnak,hogy bár nem vagyunk házasok,de jóban rosszban kitartunk egymás mellett :-)

2013. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!