Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valószínűleg PCOS-em van. Az...

Valószínűleg PCOS-em van. Az endokrinológus fogamzásgátló szedését javasolta, amíg nem akarok teherbe esni, holnap megyek felíratni. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Mármint azt olvastam, hogy a Diane 35-öt szokták felírni a szőrösödés, stb. megszüntetésére, de amilyen híre van a gyógyszernek (ha egyáltalán forgalomban van még), tuti nem fogom szedni, ha a nődoki azt szeretné felírni, akkor mást fogok kérni helyette. Ez lehetséges? Vagy csak ez a gyógyszer 'jó' nekem?

Igazság szerint a Nuvaring lenne a legszimpatikusabb, de nem tudom, az mennyire használna az én problémáimra.



2013. júl. 9. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderülne a PCOS, semmikképpen ne kezd el szedni a fogigátlót. Az nem oldja meg a problémát. Kb. olyan, mintha homokba dugnád a fejed.
2013. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam, a fogamzásgátló használata elodázza a szövődményeket, ráadásul a külső jegyeket is visszaszorítja. Esetleg neked van ilyesmi tapasztalatod?
2013. júl. 15. 21:09
 13/17 anonim ***** válasza:
A fogigatlo elnyomja a tuneteket. Amig szeded minden oke, aztan ha abbahagyod, sokkal rosszabb, mintha nem szedted volna. Szoval erre a problemara sajnos az nem jelent megoldast.
2013. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is Pco-ban szenvedek. Nagyon pattanásos voltam, alig alig volt menstruációm, és kicsit szőrősebb is lettem az átlagnál(köldököm alatt). 21 éves vagyok, mivel tartós párkapcsolatban éltek, fogamzásgátló mellett döntöttünk a nőgyógysszal. Arra hívta fel a figyelmemet, hogy figyeljek az étkezésemre(sokat írnak erről a neten), illetve mozogjak. Nincs Ir-em, csak azok a tünetek amik fent írtam. Szóval a fogamzásgátló oké, elfedi a tüneteket, de higyjétek el, nem lesz rosszabb ha abbahagyjátok, ugyan olyan lesz mint előtte. Nekem pl elmúltak a pattanásaim, dúsabb lett a hajam(bár nem hullott előtte), és a szőrösödésem kicsit mintha vissza is fejlődött volna. Ezt az orvossal kell megbeszélni, mert nekem nincs olyan súlyos pco-m(tehát nem durva a hormonzavarom, nem vagyok 100 kilós stb...)
2013. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Igen, én is ebben a cipőben járok, mármint nem vagyok száz kilós, stb., csak kisebb tüneteim vannak.

Voltam nőgyógyásznál is, és azt mondta, hogy a Nuvaring megfelelő lesz nekem (én vetettem fel, mert nem tudnék minden nap odafigyelni a fog.gátlásra). Azt mondta, hogy a fog.gátlók elnyomják a tüneteket és így később nagyobb esélyem lesz a teherbeesésre.

2013. szept. 23. 22:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem akarom bántani a dokidat, de ha egy betegséget nem kezelsz megfelelően, akkor az általában romlik az idő előrehaladtával. A Pcos-t nem lehet kezelni fogigátlóval, mert az csak a hormonális tüneteket (szőrösödés, elhízás,pattanás) fedi el és csinál egy megvonásos vérzést. Ezektől természetesen úgy tűnhet, nagyszerű minden, holott nem , mert a probléma kiváltó oka nincs kezelve egyáltalán. Ch diétával és rendszeres sporttal, ami az Ir és a PCOS valódi ellenszere, lassabb, de biztosabb eredményt tudsz elérni, és ha pár év múlva eljutsz odáig, hogy babát szeretnél, nem nulláról kell kezdeni. Ettől függetlenül te döntesz, milyen kezelést választasz.
2013. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
2-esnek, az a 4 haláleset az elmúlt 25 év alatt azért nagyon kevés... elenyésző, emiatt betiltani egy gyógyszert?
2022. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!