Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki szeretném vetetni a petefés...

Ki szeretném vetetni a petefészkeimet, de a korom miatt félek, hogy akadályokba ütközöm. Szerintetek ilyen okok miatt lenne orvos, aki kiveszi?

Figyelt kérdés

Pco szindrómám van, a legsúlyosabb mértékben. Tudom, hogy vannak nők, akik teljesen jól elvannak vele, de nekem tini éves korom óta szenvedés miatta az életem. 16 éves koromig viszonylag jó volt minden, leszámítva, hogy szőrösebb voltam egy felnőtt férfinél, de menstruáltam rendesen, kaptam a gyógyszert a magas értékű inzulinrezisztenciára. 16 éves korom vége fele viszont teljesen leálltak a petefészkeim, ösztrogént egyáltalán nem termelődik, alig 5-10 az értékem, mikor több száznak kéne lennie. Ugyanolyan tüneteim vannak, mint egy klimaxos nőnek, akinek szintén leálltak a petefészkei és nem menstruál. Én sem menstruálok 5 éve már. A hormonpótlás nem segített, sőt nagyon sokat rontott más értékeimen és fizikailag is rosszabbul lettem tőle. Peteérésem értelemszerűen nincs. Képtelenek az orvosok rendbe szedni a szervezetem, már összetették a kezüket, hogy vége, ennek ellenére tovább tömnek gyógyszerekkel, de teljesen hatástalanok, a laboreredményeim 2 havonta hol ugyanolyan sz*rok, hol még rosszabbak. Ráadásul elkezdtek a petefészkeim sorvadni (egy műtét alkalmával látták), így még inkább értelmetlen az egész. És még képes az orvos azzal sokkolni, hogy szóljak, ha gyereket akarok és akkor felír még sokkal több gyógyszert. (ígyis 4-et szedek...)

Szerintem a betegség miatt indokolt lenne a kivétel, de félek ezt megemlíteni az orvosnak, mert ezek csak addig látnak, hogy nő vagyok, majd gyereket akarok egyszer, addig pedig sok sok gyógyszert kell belém tömni, hogy hátha 1x csoda történik és lassan 8 év kezelés után fogja magát és helyre áll a genetikai betegségem... Ráadásul 70% hogy örökölné a fiam/lányom, én ilyen életet nem kívánok senkinek, nemhogy nekik. :(


2013. júl. 18. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lennél beljebb a műtéttel, attól még ugyanúgy nem termelődne ösztrogén, a klimaxos tüneteid is megmaradnának. Mondjuk lehet, hogy nem kellene ennyi gyógyszert szedned. A helyedben elmennék egy olyan orvoshoz, aki megértő és van ideje rád, és akivel át lehetne beszélni a dolgokat alaposan. Akinek el mernéd mondani a félelmeidet és azt, hogy mennyire el vagy keseredve - annyira, hogy már a műtét is megfordult a fejedben. Kellene valaki, aki ért hozzá és hajlandó is leülni veled egy fél órára akár, és elmagyarázni minek mi lehet a következménye, mi az amivel muszáj együtt élned, mi az, amin lehet segíteni, és hogyan, minek mi lenne az előnye, hátránya. Kellene neked egy olyan orvos, aki nem sértődik meg, hogy nem az ő ötletét tartod 100%-osan követni valónak, hanem elmond minden lehetőséget, és hagy teret a választásra. Remélem találsz ilyet! Sok sikert!
2013. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!