Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire bízhatok a SPIRÁL-ban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire bízhatok a SPIRÁL-ban? Kicsit tartok tőle, de az orvos ezt javasolja a korom miatt.

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Állítólag a legmegbízhatóbb fogamzásgátló módszer. Én személy szerint nem ismerek senkit akinek lenne, de nőgyógyászom szerint biztos védelem.
2010. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
miért?hány éves vagy?
2010. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
és van már legalább 2 gyereked? mert én úgy tudom csak akkor javasolják...
2010. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
40 éves vagyok, és van egy 9 éves lányom.
2010. júl. 1. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló:


Már egy gyerek után is felrakják a spirált. Nem kell hozzá kettő.

2010. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Holdtündér ***** válasza:

A spirál perl-indexe a második legalacsonyabb értékű a fogamzásgátló módszerek közül (a meddővé tevő műtétet figyelmen kívül hagyva), melynek értéke 0,5-5.


Pearl-index

A fogamzásgátló módszerek hatásosságát az ún. Pearl indexxel adjuk meg. Ennek a lényege, hogy egy évig vizsgálnak 100 nőt, aki az adott módszerrel védekezik, és megadják, hogy közülük hány esett mégis teherbe. Ez a Pearl index. (Értelemszerűen fogamzóképes életkorban lévő nőket vesznek csak be a vizsgálatba.)

2010. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak spirál mellett fogant a kisöcsém, úgyhogy nem 100% a védelem.
2010. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyik fogamzásgátló módszernél sem 100%-os a védelem.
2010. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam,hogy a menstruáció időtartama és mennyisége is megnövekszik. Ez valalóban lehetséges?
2010. júl. 1. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:
igen így van, nekem régóta van és 10 napig tart és dupla annyi, mint előtte volt,
2010. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!