Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS nők! Ti hogy bírjátok...

PCOS nők! Ti hogy bírjátok lelkileg?

Figyelt kérdés

Pcos vagyok, a cukorterhelés eredménye hétfőn lesz meg és elvileg az orvos akkor fogja elmondani, hogy mit kell tenni. Úgy látom mindenkinek az a legfőbb problémája, hogy nem rendszeres a menstruációja, engem az pont hidegen hagy (mondjuk általában minden hónapban megjön) hanem inkább az, hogy nem elég, hogy alacsony és dagadt (158/72) vagyok de még szőrös is (combok, has és a lábamon is sokkal dúsabb, szerencsére a karomon, arcomon nem). Egyedül fogok meghalni. Futok, sétálok, normálisan étkezem de nem fogyok és kezdek kikészülni. Kb 11 éves koromban kezdődött ez az egész (szőrösödés, menstruáció) de ovis korom óta hízok. Még csak most lettem elküldve endokrinológushoz. Mondjuk igaz, hogy nem is magamtól szóltam mert nem mertem. Ebből adódóan nagyon durván önbizalom hiányos vagyok és nem veszem magam emberszámba. Mindenkit jobbnak, szebbnek tartok magamnál és nagyon gátlásos, zárkózott vagyok. Egyedül nem merek végig menni az utcán csak azért mert félek, hogy mit gondolnak rólam az emberek mert úgy érzem, hogy engem figyelnek és undorodnak tőlem. És mindez szerintem ezért van mert nagyon utálom a testemet, képtelen vagyok elfogadni. Mit tegyek? Ti hogy bírjátok ki?

16/L



2013. júl. 20. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha túlsúlyos vagy, akkor 90%, hogy van inzulinrezisztenciád. Kapsz rá szépen Metformint, mellette csinálod a diétát és sportolsz. Szépen lefogysz és megszűnik a bajod:) Fel a fejjel!


Nálam kicsit máshogy néz ki a dolog. 15 éves koromban jött meg először, de sosem volt rendszeres. Általában félévenként egyszer menstruálok. Vékony vagyok, sőt, sokak szerint túlzottan vékony (161 cm-hez 46 kg). Viszont olyan szőrös vagyok, mint egy yeti.


17 éves korom óta tudom, hogy PCOS-em van, most 22 vagyok. Azóta 3 nőgyógyásznál és 5 endokrinológusnál jártam, nulla eredménnyel. Szedtem már barátcserjét, bikaerős tesztoszteronszint csökkentőt (amit prosztatarákos férfiak szednek, no comment), ösztrogént...

Az eredmény: semmi. Ugyanúgy nem menstruálok, ugyanúgy szőrös vagyok. De mivel kövér sem vagyok, így Metformint nem írnak fel. Bár a mostani endokrinológus eléggé pedzegeti a dolgot, szóval kb. ez az utolsó reményem. Ha ez sem jön be, akkor nem tudom mit csinálok.


Már az is szar, hogy nyáron hosszú gatyában kell járnom, mert olyan vagyok, mint egy ősember. Ha leszedem magamról a szőrt, akkor tiszta pötty leszek, utána az összes szőröm benő, begyullad. Nagyon esztétikus.

Persze lehetne rosszabb is:)

De engem meg az zavar a legjobban, hogy itt vagyok 22 évesen, és folyamatosan attól rettegek, hogy sosem lesz gyerekem.


Nah de ebből is lehet azért erőt meríteni. Orvosira járok, a szakdogámat is ebből a témából fogom írni. Utána pedig szeretnék nőgyógyász-endokrinológus lenni, és a hozzám hasonló szerencsétleneket meggyógyítani.

2013. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem a pattanásokkal van csak bajom, plusz félek, hogy nem lehet majd normális úton gyerekem.

A súlyommal semmi bajon nincs, egyszerűen kezdj el sportolni és odafigyelni az étkezésre.

Ez miatt ne légy önbizalomhiányos ha odafigyelsz pár dologra 18 évesen már bombanő leszel :)

2013. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nenene! ne legyélvolyan, mint én! Az emberek nem undorodnak tőled, oda sem figyelnek, fel a fejjel! Légy magabiztos, örülj, hogy(ha) nincs más baj!

Ha PCOS az tök jó, mert egy jó endokrinológus beállítja majd úgy a gyógyszereidet, hogy megszűnjenek a panaszok. Ha nem PCOS, akkor valószínűleg alkati dolog (nálam is az, kivizsgáltak PCOSre, nekem nincs). Ha fogyni akarok, ngeteget kell mozognom (két naponta 2-2,5 órát, ez pedig csak szünetekben jöhet szóba) és kb. 1000 kcal-nál nem ehetek többet, azt is nagyon meg kell válogatnom, hogy mit teszek. Ellenkező esetben max. stagnál az állapotom. Ha nem PCOSed van, akkor valószínűleg neked is jobban kell ügyelni ezekre a dolgokra (mozgás/evès). Könnyű megszokni, elkezdeni nehéz. A szőrösödést meg lehet oldani lèzeres eltávolítással, kozmetikus is szépen le tud gyantázni, kipattogni sem fogsz és viszonylag sokáig kitart.

Szóval akármi is lesz, NENENE utáld magad! Ne kövesd el az én hibámat! Egy kora tinédzserkori kemiterápiás kezelès k miatt iszonyatosan striás lettem, a mellem is megereszkedett ( pedig akkoriban épphogy elkezdett nőni...).

Utáltam, mindig kisebbégi komplexusom volt, ugyanígy voltam, mint te. Már bánom, hogy emiatt ilyen lelkiproblémáim voltak. Azóta sok más egyéb is van, és visszasírom azt, amikor még csak a külsőmmel bvoltak gondjaim. Azòta korai petefészek kimerülèst, billentyűhibát, aneurizmát meg egy csomó sz*rt diagnosztizáltak nálam. Ès szerintem ebben nagy befolyása volt annak, hogy mindig komplexusaim voltak,a gátlásaim miatt nem mertem élni és embereket közel engedni magamhoz. Most felmerült az is, hogy gyulladásos mellrákom lehet. És összetörtem, rájöttem, hogy milyen hülye voltam, amièrt hagytam, hogy a komplexusaim határozzák meg az életem. Nem is éltem igazán! És ha most bármi súlyos baj lesz, nincs, aki igazán mellettem álljon, mert nem hagytam, hogy igazi barátságaim alakuljanak ki. Amúgy én is orvosira járok. Ezen néha röhögök is, hogy mennyire ironikus. Ès imádom. Majdnem öt egész az átlagom. De ez kevés, ennyi nem teszi boldoggá az embert. Úgyhogy sz*rd le mások véleményét, és éld az életed!! Ne ess abba a hibába, mint èn, mert a lelki problémáid miatt egy sor újabb betegség fog kialakulni!

Ne haragudj, hogy ezt így rád zúdítottam, de remèltem, hogy talán kicsit észhez térít :) Amúgy remèlem, hogy PCOSed van (bár ez most hülyén hangzik). Egy ismerősömnek is az volt, elmúlt a szőrösödés, fogyott 30 kilót a gyógyszerrel és a diètával, teljesen helyrej jött az önbizalma. És ennél szerintem nincs fontosabb.

20/l

2013. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismered Nick Vujicic-t? Rengeteg anyag van róla a neten, nézd meg mindent róla, lelkileg biztosan segíteni fog :-)

Mindannyiunknál sanyarúbb sorsot szánt neki az ég... de Ő úgy döntött, inkább hálás lesz azért, amije van és élvezi az életet.

Ma boldog házzasságban él, pár hónapos gyermeke van és ő tanítja az embereket világszerte pozitív gondolkodásra! Ez a lehetőség bárki előtt nyitva áll!

Ha szeretnéd ezt elhinni és sok hasonló témájú oldalhoz, csoporthoz csatlakozni, én szívesen segítek (és természetesen itt, oldalon belül is sokan) és 1-2 éven belül teljesen megváltozik az életed!

A jövőd ma kezdődik!!! :-)

2013. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igazából szeretnék majd (saját) gyereket de örökbe fogadni is szeretnék mert attól jó embernek érezném magam és szeretnék valakin segíteni. Csak hát a saját gyerekkel az a baj, hogy pasi is kell hozzá és azt nem tudom, hogy honnan fogok szerezni, bankba meg nem megyek. Örülnék ha csak pattanásos lennék (egyébként a Duac gélt már próbáltad? nekem az volt a legjobb a pattanásokra). Most kicsit emelkedett vérnyomással írom, hogy sportolok és normálisan eszek. Mert ezt mindig leírom a kérdésemben és mindig azt válaszolják, hogy ezt csináljam. Itthon tudom, hogy leszarnak az emberek, valószínűleg észre se vesznek de ez emberek között teljesen megváltozik és már a gondolattól is rosszul vagyok ha egyedül kell bemennem a suliba vagy csak belegondolok, hogy nem mindig lesz mellettem olyan akivel boltba megyek vagy bármi más. Fogalmam sincs egyedül hogy fogom megoldani, ki se fogok merni lépni a házból.

Nicket ismerem és nagyon tisztelem. Úgy tudom gyerekkorában öngyilkos akart lenni. Láttam már pár videóját, elgondolkoztat de miután megnézem visszatérek a saját nyomoromhoz és hiába gondolok arra amikor nem itthon vagyok, nem segít.

2013. júl. 21. 12:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Na a cukrom jó. Mondtak valamilyen fogamzásgátlót, mondtam, hogy jó de azt mondták, hogy várjunk vele mert fiatal vagyok :@@@@
2013. júl. 22. 15:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a cukrot kell nézni, az inzulin a fontosabb.
2013. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán néztek inzulint?
2013. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen lett a cukor eredményed? Leírnád?
2013. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kell nézni.


Szérumcukor meghat. (éhgy): 4,1 Referencia ért.: 3,6 - 6,1

Szérumcukor terhelés 120': 4,0 Referencia ért.: 3,6 - 6,0

Inzulin meghatározása 120': 22,31 Referencia ért: --- ---

Inzulin meghatározása: 12,96 Referencia ért: 2,60 - 26,00

HbA1c mmol/mol: 32,0 Referencia ért: 23,5 - 43,2


Normál érték (Referencia) 23,5 - 43,2

HbA1c 5,1 % Ref. ért.: 4,3 - 6,1

2013. júl. 22. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!