Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gomba kiűzése diéta...

Candida gomba kiűzése diéta nélkül? Valakinek valami tipp?

Figyelt kérdés
krémes, darabos folyásom van, nem viszket, de iszonyú zavaró. A nőgyógyász mindig felír valamit gomba ellen, de ez csak ideig óráig jó és tünetek mindig visszajönnek...Az egyik nőgyógyász azt mondta hogy vszínű Candidás vagyok...ezért ilyen gyakori nálam a hüvelyfertőzés...kb 3 hónapig Lapaccho teát ittam, grapefruit cseppeket, és diétáztam. A tünetek enyhültek de nem múltak el...kétségbe vagyok esve:(:(:( létezik erre valami gyógyszer?

2013. júl. 27. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem is gombád van! Csináltak róla vizsgálatot? kaptál róla eredményt? Én nem hallottam még olyat, hogy nem viszket :S


De ha még is az lenne: Mi számított neked diétának? Mennyire csináltad szigorúan? Semmi cukor, semmi fehér pékáru, sőt szinte nem fehér pékáru sem, semmi cukros üdítők, és a többi?

Nekem sok problémám volt a candidával, most is néha kiújul, de mikor gyógyszeres kezelés után diétáztam, akkor elmúltak a tünetek. És nem is mutatkoztak pár hónapig a diéta után sem, de visszatértem az eredeti étrendemhez és néha megint előjön.

A gomba szénhidráttal táplálkozik, ezért ne gyógyszerezni akarj, hanem a CH-t csökkenteni....

2013. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fehérneműket, törölközőt 60 fokon kell mosni, és vasalni, hogy fertőtlenítve legyenek.
2013. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a fdiéta segitett és jópár nőt lány ismerek akinek szintén.
2013. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne mintát venni, nem csak találgatni.

Én nagyon szenvedek a candidától nem tudok szabadulni tőle évek óta. Ha előjön akkor viszket, ég még az elsóneműt is alig tudom elviselni.

2013. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azért gondolom hogy candida, mert folyamatosan hüvelygombám van és folyásom...már mindent kipróbáltam de folyamatosan visszatér...a nőgyógyász azt mondta nem érdemes tesztet csinálni mert ez mindenkibe benne van...és ne diátázzak , ha csak nem akarok csontsovány lenni.... ( ugye a candida diéta elég szigorú és sok mindent tilt)...csak erre tudok gondolni, mert nem normális ez a folyás:(
2013. aug. 4. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:

:DD hallod... Hát ha nem ajánlja a diétát mert fogysz, akkor inkább szenvedj.... istenem -.- Enélkül nem múlik el. Az életmódodon kell változtatni. De áá ne tedd, hátha még segítene is....

Amúgy meg ha rendesen étkezel (mert én kb. koplaltam, mert alig ette meg vmit) akkor nem fogsz annyit fogyni.

2013. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én változtattam az étrenden, cukrot, élesztőset nem eszem. Cukor helyett nyírfacukrot, eritritolt hsználok. A gyümölcsről sajnos nem tudok lemondani. A fehér liszt helyett teljes kiőrlésűt használj. Ha nem akarod a szigorú diétát legalább csökkentsd a szénhidrát bevitelt.

Sajnos még így sem tudtam megszabadulni tőle, de talán ritkábban jön elő. Nagyon jó ellene a fokhagyma és a fahéj.

2013. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!