Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S Mik a menstruáció...

S. O. S Mik a menstruáció első jelei?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok meg több éve szőrösödök ott lent a hónom alja is már kezd eléggé szőrösödni a mellem is már eléggé meg nőtt már évek óta van ilyen fehér túró szerű váladékom vagy mi.egyszer már mondtam anyának ,hogy meg nőt mert úgy éreztem gyorsan adott betétet mert épp fiúkkal voltok apám ,bátyám (ő már nem él velünk Angliába dolgozik,bátyám)de nem az volt most meg kicsit hányingerem van ha anyám hozzám szól ideges vagyok.meg ma ott lent nyilallt meg napok óta olyan ,hogy így bizsereg van mi a hasam és utána pokizok egyet (xd tudom kínos de )

2013. júl. 29. 10:49
 1/9 A kérdező kommentje:
mondtam anyámnak egyszer ,hogy meg jött de nem "
2013. júl. 29. 10:51
 2/9 A kérdező kommentje:
kérlek segítsetek!!!!!!!!!!! :( félek.
2013. júl. 29. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha bizsereg a hasad és pukizol, akkor az azt jelenti, hogy levegővel van tele a beled. A menstruációnak nem feltétlen vannak jelei, de előfordulhat, hogy alhasi fájdalmaid vannak, esetleg a fejed fáj. De nem kell tőle félni, ha megjön, akkor úgy is észre veszed, gyorsan szólsz anyunak és ad betétet.
2013. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt tudom már volt alhasi fájdalmam és tudom,hogy bízhatok édesanyámban mert már volt egy alkalom amikor azt hittem ,hogy meg jött és anyukám nyugodtan amikor hazaértem adott egy betétet tehát szerencsére számíthatok rá.ja meg van nálam vagy 10 db alwash sensitive betét amit egy magazinhoz kaptam és mondta anya tartsam meg.
2013. júl. 29. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tényleg nincs mitől félned. Nekem minden jel nélkül jött meg az első, kicsit meglepett, de szóltam anyának, és elmondta mi a teendő. Kérdezte tőlem, hogy fáj-e vagy valami, de szerencsére nekem semmi gondom nem volt vele. Anyukáddal bármikor megbeszélheted, mondd el neki, hogy kicsit félsz tőle, biztos meg tud nyugtatni egy kicsit.


19/L

2013. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem 13 évesen jött meg, előtte volt már fehér folyásom. aztán egy nap észrevettem egy piros foltot a bugyimon...nem fájt a hasam :) de ez egyénfüggő, van akinek barnás folyása van több napig, és csak utána jön rendes vér. betét van nálad, nincs miért aggódnod. :)


17/L

2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ariana-girl válasza:
ez mindenkinek másmilyen. Van akinek erős fájdalmai vannak előtte,van akinek nem. Nekem például nincsenek erős görcseim. Na,de figyelj.ettől mindenki fél én is féltem,de nyugii ez természetes :). és anyukáddal is nyugodtan beszélgedhetsz erről..kamaszkor..pff. :)
2013. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is 11 éves vagyok ,már 9 hónapja van menzeszem nekem is hasonlóak voltak a tüneteim,úgyhogy lehet ,hogy hamarosan megjön.
2013. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Asszem nekem is 11 évesen jött meg.

Nem kell nagyon félni tőle, bár nekem a kezdetektől fogva úgy görcsölök,hogy meg mozdulni sem tudok, de valakinek a melle fáj valakinek semmi tünetei nincsen, nekem pl amikor érzem hogy meg kell jönnie ak a hasam felfujódik,és görcsöl abból tudom hogy másnap meg fog jönni, na szóval, nem mindenkinek ugy jön meg pl vkinek 2-3 hét d ez ritka, vkinek 1 hét, d nekem hála 3 nap d kin szenvedés ,mert ugye ma jött meg de már szenvedek, anyukám nekem is elmagyarázta, eleinte én is féltem,d m már nem szeretem, ha biztonságba akarod érezni magad ak használj mini tampont+betétet d jó az éjszakai is, ha már hozzá szoktál a tamponhoz akk egyre nagyobbat kell, én az aszem az ULTRA SUPER XL -st használtam 1szer d abba 1000x jobb mindt más, szal fel a fejjel anyud segít

2015. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!