Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik a menziszem?

Miért késik a menziszem?

Figyelt kérdés
Vérszegény vagyok, hiányzik a vas. Május végén a dokim Ferrum Sandozt írt fel, hogy szedjem. Július 10-ére elfogyott, de a betegkönyvecském lejárt, pénz meg nincs a lehitelesítésére, így nem tudtam elmenni vizsgára. A menzisz megkaptam május 22., utánna június 11. és június 28. Gondolom az orvosság miatt sietett. Vártam július 28-ára, de nem jött meg. Most megint az orvosságra utalok, hogy az miatt. Decemberben is szedtem és januárban 10 napot késett, utanna áprilisig minden hónapban 5 napot. Soha nem tudom eldönteni, hogy mikor kell megjönnie. Egy hete fájnak a melleim, a mellbimbóim pirosak és írtózatosan érzékenyek, állandóan zabálok, de megbánom, mert rosszul vagyok. Fehér folyásom van, olyan, mint a testápoló. Szerintetek az orvosság miatt van megint? 
2013. aug. 4. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Megint NEM az orvosság miatt van. A vas tablettának nincs ilyen mellékhatása,nem befolyásolja a hormonháztartást. Vagy terhes vagy,vagy a hormonrendszereddel van probléma.de nem ettől.
2013. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vas bevitellel a a vörösvértest termelést segíted, ami a csontvelőben történik. Itt más a probléma, inkább hormonzavar állhat a háttérbe. Nőgyógyászati, endokrinológiai kivizsgálás kellene.

A vaspótlással csak a vérszegénység szüntethető meg.

Mitől vagy vashiányos, írtad hogy már korábban is kaptál vaspótlást?

2013. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mitől. Amióta menstruálok soha nem tudtam eldönteni, hogy mikor kell megjönnie. Csak kb. ezen meg ezen a héten, de a napot nem tudtam. Volt amikor egy hónapban 2-3. megkaptam, volt amikor kimaradt 2 hónapot, késett, sietett. Eléggé idegesítő már. Decemberben voltam nőgyógyásznál is, azt mondta ez normális. Dehogy normális! Gondolom, akkor a hormonaimmal van baj. 12 évesen kaptam meg először. Minden hónapban más tünetek vannak, egy hónapban fáj mindenem, utánna a következőt nem is érzem. Se has-, se hátfájás, semmi.
2013. aug. 4. 13:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Anémiás vagyok. Ha segít. Nem nagyon értek hozzá.
2013. aug. 4. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Háziorvosodtól kérj hasi UH-ra egy beutalót, ha már a nőgyógyász nem lépett tovább. Ott meg tudják nézni a petefészkeket is, hogy nincs-e ciszta benne. Amiket leírtál ezeket a tüneteket petefészek ciszta is okozhatja.
2013. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem normális ez így. Mindenképpen ki kell vizsgálni.

Az UH vizsgálattal nincs gond,arra háziorvos is adhat beutalót. De nem ártana egy hormonális kivizsgálás(vérvételből hormonpanelt nézni),erre viszont csak szakorvos(endokzinológus,nőgyógyász) utalhat. Endokrinológiára viszont szintén háziorvosi beutaló kell.

Vagy menj vissza a nőgyógyászhoz,de lehetőleg máshoz.

2013. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!