Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Súlyos székrekedés esetén mi...

Súlyos székrekedés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Több éve ezzel küzdök, guttalaxot meg stadalaxot használtam eddig, de abba kéne hagynom és áttérni vmi egészséges hashajtó táplálkozásra. Tudom, h sok rostos ételt enni, mozgás, szilvalekvár éhgyomorra meg langyos víz, de attól még érzem h nem ürül ki a szervezetem, nem tudok magamból magamtól sokat kierőlködni, csak nagy nehezen sikerül egy kicsit. A harmadik napra a hasam és a hasam alatti rész felpuffad és csak úgy áll vissza rendes helyére, ha hashajtót veszek be, e nélkül úgy érzem, nem ürül ki rendesen a gyomrom.. Mit tegyek, h elmúljon? Több, mint 10 éve ez a problémám van... :/

2013. aug. 5. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mira víz, vagy hasonló gyógyvizek?

Kórházban hashajónak édesítőszeres szörpöt itatnak. Nem is gondoltam volna, milyen hatása van.

Ricinusolaj??

Szobabiciklin szoktam kicsit tekerni, hatásos!

Kávémat reggel édesítővel iszom, garantáltan mennem kell.

Iszol elég folyadékot?? Pótold, talán hatásos lesz, kalkuláld be, sok kell, gondolom izzadsz is.

Hashajtókat felejtsd el. Természetes dolgokat alkalmazz.

2013. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
de ha a 3. napon már a hasam fel van fújódva? minden nap elmentem wc-re de kínkeservesen tudtam csak egy kicsit kiadni. pedig zuborog a hasam, de semmi inger nincs. egy időben csináltam zabkását, az lehet h hatott, vissza fogok térni rá, hátha használna megint
2013. aug. 5. 15:47
 13/15 anonim ***** válasza:
Tamarin lekvárt vegyél a gyógynövényben, vagy patikában! Vigyázz, mert nagyon kicsi kell belőle!
2013. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha inger nincs, akkor a Glicerin kúp nagyon jó megoldás, nem kell minden nap, mert nekem pl. hosszú időre visszahozza az ingert.
2013. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A Tamarinhoz is hozzá lehet szokni, én anno egy üveggel nyugodtam megehettem belőle.

Nekem leginkább a váltogatás hat, egy ideig lekvár, aztán egy kis gyógyvizes kúra, majd aszalt gyümölcsök, mert mindig hozzászokok a dolgokhoz.

Most se sikerült egy ideje, 2 liter tea vár a hűtőben.

2013. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!