Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedésem lehet, mi a teendő?

Székrekedésem lehet, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 hete hétvégén nagyon csúnyán berúgtam, hajnalban többször hánytam is. Másnap ment a hasam, de úgy, hogy mikor kordult egyet, már futnom kellett. Azt követő nap még mindig híg volt a székletem, kb. 5-6 alkalommal voltam nagyvécén. Napra pontosan 2 hete hétfőn reggel, és kb. délután 2-kor voltam, azóta semmi. Ez csak nemrég tűnt fel, de azóta tényleg nincs székletem. Péntek óta teljesen étvágytalan vagyok, szombaton egész nap zubogott a hasam, de csak a szelek bántottak, elég kellemetlen volt, egész nap görcsöltem, és nem mertem kimozdulni otthonról. Tegnap már nem szellentettem, csak reggel kb. 2-3 alkalommal, viszont azóta nagyon feszül a hasam. Csak este, mikor egy órát erőlködtem a 'gondolkodó széken' jutott eszembe, hogy álljon meg a menet, én már 2 hete nem szartam! Este alig tudtam, aludni, mert görcsöltem, vagyis nem éppen görcs volt, inkább nyilallások, és feszülés. Reggel fél óráig trónoltam, de csak nincsen semmi. Kezdek aggódni. Úgy nézek ki, mint aki jól bekajált, pedig péntek óta alig eszek valamit, ma rá sem tudtam nézni az ételre, csak 2 pohár vizet, és egy kis gyümölcslevet ittam. Baj lehet ebből? Tennem kéne valamit? Mit? Ötletek???!

2012. okt. 22. 10:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom jelenthet-e valamit, de leírom azért, hogy mikor másnapos voltam, sokat ittam, egyrészt, mert piálás után azt kell, az alkohol szárító hatása miatt, másrészt a hasmenés miatt is, és elég durva volt, mert miután az 'anyag' kijött, mikor ittam, kb. 1 perc után jött az inger, és az utolsó alkalmakkor már csak a víz távozott. Utána való nap is, és hétfőn, csak a reggelim és az ebédem volt, amit kiürítettem. Tehát alaposan kitisztulhattam akkor.. viszont az akkor is gyanús, hogy egyébként addig napi székletem volt, és már nincs 2 hete semmi.
2012. okt. 22. 11:07
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bélmozgásom! Tesómnak mondtam, hogy tegye már a fülét a hasamra, ami általában a nap bármelyik szakában ad ki halk, morgásszerű hangot, de azt mondta semmi. Mikor megmozdultam, végre volt valami, de szerinte csak a víz a gyomromban. De másfél órája ittam utoljára. Normális ez?
2012. okt. 22. 12:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Már görcs sincs, inger sincs, csak nagyon-nagyon feszülök.
2012. okt. 22. 12:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Még soha nem fordult velem elő ilyesmi. Tanács??
2012. okt. 22. 12:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos tanácsokat.
2012. okt. 22. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan menj gyógyszertárba vegyél dulcolaxot és vegyél be egyből kettőt, és menj aludni + folyadék folyadék folyadék ha szerencsés vagy reggel lesz ingered, ha nem akkor jön a 2. verzió a kúp használata, ha az sem segít akkor kórház
2012. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hashajtó, krémlevesek, kefír aszalz szilvával, joghurt müzlivel, lekváros-szilva piritós tejjel, ivójoghurt, főzelékek, gyógyvizek, amúgy nekem ilyenkor az édesítőszeres üdítők szoktak segíteni

meleg tea, tejeskávé, meleg tej

2012. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 hete az nagyon para én már ha egy napig nem szarok beijedek és addig trónolok még ki nem jön valami szerintem ezen már csak a hashajtó segít vagy a beöntés.
2015. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!