Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés - menzesz -...

Timido kérdése:

Székrekedés - menzesz - diéta? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Diétázom. Először normális diétát csináltam. Napi 2-3 liter folyadék, reggel szénhidrát,délben valami kaja, vacsi is megvolt, meg tízórai uzsonna.

De a székletem, az nagyon nehezen akart lenni. 3 naponta jártam nagyvécézni, és az is szenvedés volt. És fájt.. iszonyú volt.

Aztán kicsit újítottam a diétámon. Rengeteg fehérjét eszek, szénhidrátot szinte alig. A tízóraimba van ch (alma) meg talán elvétve itt ott.

Ezzal a jóhír az, hogy a székletem abszolút rendbe hozta, naponta van, épp annyi amennyit ettem. Szóval ondhatni tökéletes.

A hátultője, hogy elmaradt a havim. Gondolom a ch megvonástól. Nem szeretnék visszaállni az előzőre, mert próbáltam, de jöttek a problémák széklet ügyben. Mi a teendő? Hol van az aranyközépút?

a napi 2-3 liter folyadék az megvan minden nap.

18 éves vagyok, és az utolsó pár kgot szeretném leadni. 58 vagyok most.


2011. máj. 26. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:

A menstruáció elmaradása már nagyon durva jelzés a szervezetedtől - tulajdonképpen nem vagy elég erős és egészséges ahhoz, hogy kihordj egy gyermeket, épp a "diétád" miatt. Ha sokáig csinálod, meddővé válhatsz.


Szénhidrát nélkül nem lehet egészséges az ember. Alapvető pl. az agyműködéshez - nagyon rosszat teszel magadnak, ha ignorálod.

A székrekedés azért volt, mert nem vittél be elég rostot a szervezetedbe; én is voltam így ezzel a diétám alatt. Teljes kiőrlésű kenyér, zöldség, gyümölcs. Ha ezek arányának növelésével nem lesz oké, ajánlom a májvateát illetve a májvatea-kapszulát. De a több szénhidrátot mindenféleképpen vezesd vissza az étrendedbe.

2011. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!