Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szex után kialakult krónikus...

A szex után kialakult krónikus hólyaghurutra van végleges gyógymód?

Figyelt kérdés

Ebben az évben ez a harmadik hólyaghurutom, de az első kettő valószínűleg felfázás miatt volt, nemi életet akkor még nem éltem. Lefeküdtem a párommal, majd rá második napon már éreztem, hogy valami nem stimmel. Volt itthon egy adag Monural porom, azt megittam, rendben lett minden, de valami megint furcsa. Holnap telefonálok nőgyógyászhoz időpontért, de megkérdezem itt is, hátha tudnátok nekem okosakat mondani. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.


17/L



2013. aug. 13. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor el kell menni orvoshoz, hogy csináljanak vizelettenyésztést.

A Monural nagyon jó, de csak bizonyos esetekben.

Ha valami olyan tenyészik ki a vizeletből, akkor azt célzottan kell kezelni!

Valószínűleg azért jön vissza, mert nem vagy célzottan kezelve.

Tenyésztés kell és akkor látni fogják, hogy milyen kórokozó van a vizeletben, már ha van.

2013. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Első két alkalommal voltam, akkor még háziorvosnál, vittem vizeletet is, és mindkétszer antibiotikumot kaptam. 10 napig kellett szednem 3x1-et naponta. Elmúlt, jól voltam, de hamar, olyan másfél hónapon belül visszajött. Ez még télen volt. Azóta nem volt gond sem pettinggel, sem hasonlóval, mindig inkább melegen öltöztem, mint hogy fázzak, de így nyáron nem hiszem, hogy alul lehet öltözni. :) Köszönöm a tanácsot. :)
2013. aug. 13. 09:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó, hogy elmész nőgyógyászhoz. Lehet, hogy egyben még tünetet nem adó hüvelyfertőzésed is van, az pedig nem volt kezelve. A Monural a vesén keresztül a vizeletbe választódik ki és ott fejti ki a hatását, a hüvelyfertőzést nem kezeli.

Bár én ezt nem nevezném szex miatti krónikus hólyaghurutnak, ennek teljesen mások a kritériumai. Mivel csak 1x jelentkezett szex után és nem tart hónapok óta egy általános hólyaghurut.Reméljük, hogy nem is válik krónikussá, mert az több hónapon keresztül váltott antibiotikus kúrát igényel.Valószínűleg, ha még van a vizeletedben baktérium,akkor hosszabb antibiotikus kezelés kell és ha van a hüvelyváladékban is baktérium azt is kezelni kell / pl Dalacin hüvelykrém/.

A tőzegáfonya kapszula is segít a húgyuti fertőzéseknél valamint a medveszőlő levél tea is. A hüvelyfertőzésre egyik sem hat.

2013. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De csináltak vizelettenyésztést is laborba?

Vagy csak a háziorvos csinált vizeletvizsgálatot helyben?

Mert nem mindegy.

Mert lehet hogy olyan antibiotikumot kaptál, ami éppen arra nem hatott, amilyen kórokozó volt vagy volt még a vizeletben. Így nem lett az a kórokozó elpusztítva és pár hét alatt szépen újra elszaporodott.

Mindenképpen kéne egy vizelettenyésztés.

2013. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam mondani, hogy a laborba részletesebb a vizsgálat. De páran mindig csak azt hajtogatják, hogy háziorvosnál nézessék meg a vizeletet gyorsteszttel. De ez nem elég ahhoz, hogy minden kórokozót kimutasson!
2013. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A gyorsteszt csak arra való, hogy megnézzék van-e vér vagy genny a vizeletben, de baktériumok kimutatására nem alkalmas.
2013. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vizeletvizsgálatot végzett akkor, ezek szerint. Tőzegáfonya kapszulát szedek, az eddig hatásos volt.

Először alakult ki szex után, mert először feküdtem le a párommal, viszont úgy olvastam, hogy ha egy éven belül többször alakul ki, akkor az már krónikus.

2013. aug. 13. 09:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát. :)
2013. aug. 13. 09:27
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el!

Ha ez a bajod, akkor Betadine kúp segít.

2013. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, de nem ilyen a problémám, ugyanis nem viszketek, és nem is zöldes a folyásom. :)
2013. aug. 13. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!