Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amíg szednem kell az antibioti...

Amíg szednem kell az antibiotikumot ez így lesz? Már teljesen el vagyok keseredve, hogy semmi se segít! SOS

Figyelt kérdés

Volt egy műtétem(eltávolították a lépemet) emiatt 1 évig antibiotikumot kell szednem(2014 áprilisig),és azóta kínlódunk a hüvelygombával,kezelem magam folyton,canesten,canestem kombi,canesten combi uno,pevarly hüvleykúp,vényköteles,az orvosom által felírt tablettával,krémmel,kúppal,de nem múlik el,párom is kezeli magát,de egy együttlét,vagy strandolás és kezdődik minden elölről(pedig a strandon használok tampont,leveszem a nedves bikinit)

Már teljesen kivagyok tőle,mert a pisilés kész horror,használok intim mosakodót,de semmi...egyszerűen semmi nem segít...véleményem szerint az antibiotikum kiölte a hasznos baktériumokat is belőlem,és azért van,mert a lábamon a körmöm körül is megjelentek gombás fertőzések....hagyjam abba az antibiotikumot,vagy mi tévő legyek?



2013. aug. 22. 13:56
 1/7 anonim válasza:
Fordulj az orvosodhoz, sztem pre-, és probiotikumot (normaflore) mellé szedhetsz sőt ajánlott szedni, de előbb dokihoz fordulj és sajnálom :( miért kellett kiszedni?
2013. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abbahagyni nem szabad az antibiotikum kúrát semmiképpen sem, viszont konzultálj az orvosoddal, hogy váltani lehetne-e. Emellett szedhetsz immunerősítőt (pl Béres cseppet is), egyél rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ( a C-vitamin segít a nyálkahártya immunállapotán), és ahogy javasolták, szedj probiotikumot is.

Én is sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid, remélem sikerül valamilyen módot találnod. Egyébként milyen régóta szeded az antibiotikumot, mennyi idő van még hátra az 1 évig?

2013. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Iszom a normafloret,vas tablettát is szedek!balesetem volt,és megrepedt,a hasüregembe vérzett,még 2014 áprilisáig kell szednem,akk tellik le az 1 év...
2013. aug. 22. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ha azt mondta a doki, hogy szedned kell az antibiotikumot, akkor ne hagyd abba, csak ha konzultáltál vele és ő is egyet ért.Viszont mivel kiöli a hasznos bélflórát, szükséges a probiotikum pótlás (csak minőségit, nagy csíraszámút és minél többféle hasznos bélbacit tartalmazó legyen), illetve azok jobb szaporodásához szükséges a prebiotikum.Érdemes lenne a tőzegáfonyás stabilizált Aloe Vera italt innod (többek között vírus és gombaölő, gyulladáscsökkentő hatása is van) és a Firttel fújnod a gombás területeket. Propoliszos krémmel is kenhető. Jobbulást!
2013. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajna az antibiotikum nem válogat.:(


Csökkentsd a szénhidrátbeviteledet, mert azt szereti a gomba, fokhagymát viszont nem, azt lehet ételbe is tenni, meg van kapszula is.

2013. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szegeny :( Probald ellensulyozni az antibiotikum negativ hatasat probiotikummal. Probiotikumbol a legjobb sztem a ProGastro 825, sajat tapasztbol mondom. Nekem is sokszor kellett antibiotikumot szednem, de a Normafloret ilyen esetben el lehet felejteni, az gyenge. Ha esetleg kiprobalnad amit fent irtam, ne patikaban vedd mert baromi draga. Elsot ott vettem, dobtam egy hatast az aratol, 8600 forint, de a [link] oldalon sokkal olcsobb. 1*2 kanal naponta pici vizbe feloldva reggel es este.

Jobbulast kivanok!

2013. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugy ertem 2*1 kanallal :) :)
2013. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!