Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha önkényesen, diagnózis...

Ha önkényesen, diagnózis nélkül elkezdenék szedni valamilyen fogamzásgátlót szőrösödés ellen, lehetne valami bajom belőle? (szűz vagyok)

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És mégis honnan tudod, hogy mennyit kell szedned? Ezt csak hormonvizsgálattal lehet eldönteni, komoly orvosi szaktudás mellett.
2013. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehetne, pl. thrombózis (nemcsak a lábadban, hanem az agyban is), vagy tüdőembólia. Normális helyeken az embert kikérdezik, megvizsgálják, mielőtt ilyen gyógyszert írnak fel.
2013. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miért, ha valaki rendeltetése szerint akarja használni a fogamzásgátlót, akkor is orvosi véleményt kell kérnie? Ha eltekintünk a szőrösödéstől, akkor se szedhetném csak úgy találomra ha nemi életet akarnék élni?



Bocsi a hülye kérdésekért, nagyon tapasztalatlan vagyok.

2013. szept. 13. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász szakorvos az, aki felírja ezeket a gyszereket, tehát eleve megkapod azt a tájékoztatást, hogyan kell szedned a fog. gátlót. Azt tudni kell, hogy nagyon komoly hormonproblémákat tud okozni, ha nem úgy szeded, ahogy elő van számodra írva.
2013. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem szedhetnéd találomra, mert vannak olyan emberek, akiknél a mellékhatások sokkal nagyobb eséllyel jelennek meg (itt a mélyvénás- és agyi thrombózis, illetve a tüdőembólia az, ami komoly, akár életet veszélyeztető is lehet). Ezért mielőtt első alkalommal felírják a gyógyszert, ki kell kérdezni és meg kell vizsgálni az illetőt. Másrészt receptköteles szerekről van szó, így egyébként sem szedhetnéd kedved szerint.
2013. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem. Én meg azt hittem, hogy bemegyek a patikába, kikérem és ennyi.

Az a baj, hogy szégyellek elmenni orvoshoz, plusz, ha kiderülne, hogy fogamzásgátlót írattam fel magamnak, anyám azt hinné, szexelek, és az életben nem mosnám le magamról... akkor várok még 1-2 évet ezzel a dologgal, azt hiszem.

2013. szept. 13. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell szégyellned elmenni orvoshoz! Egy felnőtt nő életéhez hozzátartozik, hogy egy évben egyszer nőgyógyász. A nőgyógyász számára az a szerved ugyanolyan, mint a többi. Ráadásul alig hiszem, hogy megvizsgálna manuálisan. (Ugyanis szűz vagy. Ilyenkor csak kifejezett panaszok esetén szokás.)


Egyébként miért nem tudod édesanyáddal megbeszélni, hogy úgy gondolod, hogy a kelleténél szőrösebb vagy és el szeretnél menni nőgyógyászhoz megvizsgáltatni magad?

2013. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez olyan dolog, mint amikor magyarázom a többi lánynak, hogy ugyan már nem kell félni a bogaraktól, nem bántanak.

Nos, nekem ez a fóbiám, a meztelenség. Egyszerűnek hangzik egy ilyen vizsgálat, és az is, csak nem nekem. Ráadásul a nőgyógyász is ember, és én ezen nem tudom túltenni magam.

Anyukámmal ugyanez a helyzet, nem tudok vele ilyen dolgokról beszélni, nekem ez nagyon ciki.

2013. szept. 13. 22:27
 9/12 anonim ***** válasza:
A felnőtt élethez az is hozzátartozik, hogy vállaljuk a tetteink következményeit!
2013. szept. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kellene, akkor keress női orvost, elötte valószínűleg kevésbé szégyelnéd magad.
2013. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!