Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elsősorban Pcos-s betegek...

Elsősorban Pcos-s betegek véleménye érdekelne! Ez így helyén van? Részletesebben lent, kicsit hosszú lesz!

Figyelt kérdés
2011-ben csináltak hormonális vérvételt, mert a menzeszem nagyon rendszertelen volt. Hormonális változások nem voltak jelentősek: SHBG picit kevesebb, Anti-TPO picit magasabb, de kiderült erős vashiányom van. Ez néhány hónap alatt helyrejött és elmúlt az erős hajhullás is!!! Majd írtak fel fogamzásgátlót (Yadine) immár másodjára. Elkezdtem szedni, de hihetetlenül sok mellékhatás jelentkezett: hajhullás, folyamatos hüvelygomba és felfázások. Elmentem ismét endokrinológushoz, mert kezdtem felfedezni a Pcos tüneteit. Mondta, hogy hagyjam abba a fog.gátlót és menjek vissza 3-6 hónap múlva, és akkor megcsinálja a hormonvizsgálatot. Abbahagytam és egy hónap múlva, mintha elvágták volna, megszűnt a gomba és felfázás kombo, amitől hétről-hétre szenvedtem. De a többi tünet erősödött: hajhullás, pattanások(nem is akár milyenek), államon sötét szőrszálak jelentek meg, zsíros arc, kontrollálatlan édességvágy. Eleve túlsúlyos vagyok, rendszertelen a menstruációm, idén még csak 2x menstruáltam. Van egy cisztám is, ami állítólag hónapról-hónapra picit nagyobb. Szóval visszamentem, mikor letelt a 6 hónap. A dokinő azt mondta, hogy már volt nézve a hormon (2011-ben), ahol nem volt semmi eltérés, nézzük meg a prolaktint. (Jó, már ki volt a tököm is, de mindegy!) Negatív lett! Visszamentem ismét! Azt mondta, nem talált semmit, ő nem tud mit csinálni. (Már a bőgés kerülgetett, tuti vörös volt a fejem az idegtől!) Mondtam, hogy a neten utána néztem egy-két dolognak a pcos-val kapcsolatban( próbáltam volna rávenni, hogy adjon már egy hormon papírt, mert már lassan 2 éve volt utoljára nézve)...erre ő: akkor kérjen a neten beutalót, ha annyira tudja! (Kész! Azt sem tudtam mi a fenének mentem ide vissza). De nekem fontos lett volna, mert "barnázgatok", úgy néz ki meg fog jönni (idén harmadjára). Na végre kiadta, de szerintem ebből nem lehet megállapítani a Pcos-t. Amit kért: LH, FSH, E2-OESTR, KORTDE, ACTH, PROGESZTERON hát ennyi! Nem tudom elég-e ez, ahhoz hogy kiderítsék. Kérdeztem nem kell esetleg inzulinrezisztencia, erre azt mondta, hogy ő nem tud mit kezdeni ezzel az értékkel, mert mindenki inzulinrezisztenciás, akinek van egy kis súlyfeleslege. Az is aki vékony, de egy hétig fekszik. (??? Mi van???) Kész vagyok teljesen. Itt állok, lehet meg fog jönni és azt sem tudom, elég-e ennyi labor. Ráadásul ha nem akkor tuti Norcolutot írnak fel, amitől olyan szenvedésen megyek keresztül 3 napig, hogy elmondani nem tudom. Ilyen görcsöket nem élek át semmi mással, ráadásul mindenféle fájdalomcsillapító hatástalan. Hát ennyi! A hajam ezen idő alatt a negyedére csökkent, már a férjem is megjegyezte, hogy mennyire megritkult. Két hónapot edzettem keményen, majd (szerencsétlenségemre) ráejtettem a lábamra valamit és kihagytam 3 hetet. Pofátlan módon kúsznak vissza a kilók...nem értem, mintha semmit nem csináltam volna! Már ki vagyok teljesen! Szerintetek akkor elég ennyi labort megnézni? Valakinek ötlete, észrevétele???? Fontos lenne!
2013. szept. 16. 17:16
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Írnál privit?

2013. szept. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pcos és inzulinrezisztencia az esetek jó részében összefügg. Az nem igaz, hogy mindenki ir-es. Viszont csak külön cukorterheléses vizsgálat során, 3 pontos vérvétellel lehet eldönteni, hogy IR-es vagy-e. A leírtak alapján ez elég valószínű egyébként. A kezelése diétával, sporttal, és szükség esetén metforminnal történik. Keress egy másik endokrinológust.
2013. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szeretném megcsinálni az IR vizsgálatot. Szóval ha ez pozitív, akkor Inzulinrezisztenciás vagyok vagyis cukorbeteg? Igazából nagyon nem értem ezt a dolgot!
2013. szept. 17. 10:16
 4/7 anonim válasza:
Szia! Ha biztosra akarsz menni, akkor a Mens Mentist keresd fel. Ők a legjobbak a PCOS+IR témakörben. Nézegesd meg a honlapjukat (www.mensmentis.hu), és jelentkezz be mielőbb, ha rászántad magad, mert hosszú a várakozási idő!
2013. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az inzulin rezisztencia nem cukorbetegség, csak idővel az lehet belőle ha nincs kezelve. A mensmentis tényleg nagyon jó.
2013. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban a mensmetis a legjobb. Az inzulinreziszetncia vizsgálat viszont nem ad pozitív vagy negatív eredményt. A kapott értékeket az endokrinológusnak kell kiértékelni és ehhez képest határozza meg a kezelést.
2013. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg fogom nézni ezt az oldalt!
2013. szept. 17. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!