Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kezeljem magam amíg el...

Hogyan kezeljem magam amíg el nem jutok a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva megjön a menszeszem. A hétvégén a barátommal voltam és most rettentően viszket a hüvelyem meg szúr és kívül is nagyon viszket. Voltam a nyáron nőgyógyásznál azt mondta hüvelygyulladásom van és felírt pimafucin krémet + kúpot. Utána egy darabig nem volt olyan erős viszketés viszont most nagyon kijött! Csak miután megjött és elmúlt akkor akarok elmenni nőgyógyászhoz mert előtte nem is lehet semmilyen kezelést elkezdeni. De addig valamivel enyhítenem kellene ezt a borzasztó viszketést mert nagyon rossz, plusz még a folyásom is sárga és sok meg túrószerű. Most két napja esténként kamillafürdőzöm, zuhanyozok szappan nélkül és kenem naponta háromszor a pimafucin krémmel de nem sokat segít. Szerintetek mit csináljak addig amíg el nem jutok nőgyógyászhoz?

2013. szept. 25. 11:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A kamillával vigyázz! Szárít és ez is fokozhatja a viszketést.
2013. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az orvos ezt javasolta.Egyébként meg vagy 3-4 napja kamillafürdőzöm és egyre elviselhetőbb a viszketés.De akkor lehet visszaveszem a kamillázást bár még nem tapazstaltam h fokozná de azért köszönöm!:)
2013. szept. 26. 16:07
 13/14 anonim ***** válasza:

9-es, hüvelyGYULLADÁS soha nem gombától van! Attól a hüvelygomba van!


És még én nem tudok sokat? ... Gratulálok!

2013. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A hüvelygyulladás okozói lehetnek a sarjadzógombák, a Trichomonas vaginalis, egy egysejtű parazita), típusos baktériumok (Gardenerella vaginalis, Peptococcus, Peptostreptococcus, a Bacteroides genus tagjai - az "anaerobok", Neisseria gonorrhoeae, bélbaktériumok), atípusos baktériumok (Chlamydia trachomatis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealythicum), vírusok (humán papillómavírus, Herpes simplex, Herpes zooster). A fertőzések egy része ép Döderlein-flóra mellett is képes támadni, más kórokozók "opportunista" fertőző ágensek, azaz csak a védő tejsavbacilus-flóra pusztulásakor képesek támadni.
2016. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!