Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális esetben mikor kell...

Normális esetben mikor kell először nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Nagyjából hány évesen normális elkezdeni járni nőgyógyászhoz? 16 éves vagyok és még nem jártam ott. Mit csinálnak? És nőhöz vagy férfihez ajánlott elmenni?
2013. szept. 25. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen semmi problémád, akkor a nemi élet megkezdése után maximum egy évvel, és onnantól kezdve évente illene elmenni rákszűrésre.

Illetve 21 éves kortól mindenképpen (akkor is, ha még szűz az illető).

Ha vmi bajod van, akkor nyilván életkortól függetlenül el kell menni.


Az, hogy vki jó orvos vagy sem, nem a nemén múlik. Szerintem fontosabb az, hogy jó szakember legyen, mint az, hogy férfi vagy nő. De én elsőre inkább nőhöz mentem, mert úgy gondoltam, hogy előtte kicsit könnyebb levetkőzni.

2013. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha baj van akkor kortól függetlenül, de ha nincs baj, akkor ha először akarsz fogamzásgátlót íratni.
2013. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Azt, hogy milyen orvoshoz mész, abban a személyes ismerőseidre hallgass. Ahhoz menj, akiről több jó véleményt hallasz!
2013. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Második: És ha sosem szeretne fogamzásgátlót szedni, akkor sose menjen orvoshoz?

A fogamzásgátló manapság már vmi kötelező kellék a nőknél?

Óvszerről esetleg hallottál már?

2013. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy sose menjen orvoshoz. A kérdés az volt, hogy először mikor menjen. Írtam is ha baj van, akkor kortól függetlenül.
2013. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt is írtam, ha AKAR fogamzásgátlót íratni. Nem azt írtam, hogy muszáj azt íratnia!
2013. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a 3. választ is én írtam.
2013. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"de ha nincs baj, akkor ha először akarsz fogamzásgátlót íratni"

Számomra ez azt jelenti, hogy ha nincsen semmi baja, akkor csak abban az esetben kell elmennie orvoshoz, ha tablettát akar íratni. Más esetben nem.

De szűrésre azért illene eljárni, nem gondolod?

2013. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megint a 2. vagyok. Szűrésre már a megkezdett szexuális élet után illik nőgyógyászhoz menni, viszont ha AKAR valaki fogamzásgátlót szedni, akkor azt a nemi élet előtt kell íratni.
2013. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem bizony a férfi nőgyógyászok váltak be. A nők mindig utálatosak vagy kevésbé alaposak voltak, a férfi, akihez most járok, mindig egyenes, korrekt, mindent meg lehet vele beszélni, és baromi jól ért hozzá. Előzőleg hosszabb ideig jártam két másik férfihoz, akik szintén nagyon jók voltak.

Nem kéne nyomatni ezt a "női nógyógyászhoz menj, mert előtte nem olyan ciki levetkőzni", mert SEMMILYEN nőgyógyász előtt nem ciki levetkőzni - ez a dolguk!


Én úgy tudom, a nemi élet megkezdésétől vagy 18 éves kortól évente illik menni szűrésre.


A vizsgálat szüzeknek és nem szüzeknek másmilyen. Szüzeket csak manuálisan vizsgálnak (bedugja az ujját, természetesen kesztyűben, és annak az ujjának és a másik kezének segítségével áttapintja a hasi szerveid). Nem szüzeknél egy kis eszközzel ki is tágítja a hüvelyt, és belenéz. Különféle mintavételek és ultrahang is léteznek, de ezt csak akkor csinálják, ha baj van, illetve lelkiismeretes nőgyógyász évente egyszer ultrahangot is végez.

Nem kell félni tőle, a felnőtt nők életéhez hozzátartozik, hogy járnak nőgyógyászhoz, ez a személyes igényesség része, kb annyira, mint a fogász. Hajrá!

2013. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!