Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatos, visszatérő fertőzé...

Folyamatos, visszatérő fertőzések?

Figyelt kérdés

Kb.2 éve folyamatosan visszatérő hüvelygombám van, ami társul hozzá trichonomas. Mindig a kettő együtt jelen van nálam. Voltam nőgyógyásznál nagyon sokat. mindig kaptam rá gyógyszereket először egyiket kezelték, majd a másikat. kb 5 napig jó is minden, majd újra kijön. Normális a higiéniám, tartós kapcsolatban élek csak 1 partnerem van hosszú évek óta és óvszerrel védekezünk mert nem szedhetek gyógyszert. Emiatt megromlott a szex is, mert hát zavaró a darbos és nagyon erős folyás- Nem viszket, nem ég, csak rettenetes mennyiség jön belőlem. Néha olyan mintha bepisiltem volna. A tisztasági betét kb semmit se ér...

Próbáltam már hüvlyflóra visszaállító vagilat, vitagin c és társai. Semmi sem hatott. A joghurtos módszert hanyagolnám. Volt már valaki ilyen helyzetben? Rendbe jött? Hogyan?


2013. okt. 2. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A kezelés ideje alatt kerülni kell a nemi kapcsolatot. A partnert is ki kéne vizsgálni.
2013. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kezelés alatt sincs szex köztünk. Ha óvszerrel van RITKÁN akkor nem értem...
2013. okt. 2. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A tisztálkodási szokásaid is lehetnek helytelenek. Használsz-e pl. intimlemosót? Nekem sokat segített (bár páran szidják, nekem bevált). Fontos, hogy vizelet/székletürítést követően merre törölsz... remélem mindig elölről hátulra. Hasznos lehet még a nedves wc-papír használata (ez szépen tisztít). A hüvelyflóra-visszaállító készítményeket a helyi gyógyszeres kezelést követően érdemes alkalmazni (pl. protexin gynophylus, gyntima), illetve szisztémás készítményeknél (tehát szájon át szedendőknél - trichomonasra azt hiszem Kliont szoktak felírni tablettát vagy kúpot) már közben is el lehet kezdeni alkalmazni. Fontos a megfelelő vércukorszint fenntartása (a gombák nagyon jól érzik magukat magas cukorszintnél), ill. a szénhidrát tartalmú termékek mérsékelt fogyasztása. A fürdőkád/tusolótálca, wc alapos fertőtlenítése (a trichomonas tulajdonképp egy élősködő, mely könnyen terjed), ill. ha nyilvános wc-t kell használnod, arra ügyelj, hogy ne érj közvetlenül hozzá a wc-hez és tartozékaihoz. Legyen mindig a táskádban egy kis kézfertőtlenítő zselé, hogy bármikor, akár víz nélkül is le tudd fertőtleníteni a kezed. Tisztasági betét mindig ajánlatos folyás esetén. Illetve fontos még a megfelelő folyadékbevitel, hogy lehetőség szerint 2 óránként ürítsd ki a húgyhólyagod (a trichomonas a húgyutakban is tud szaporodni, onnan is bele tudod kenni a hüvelyedbe). Ill. vannak jó gyógyteák: pl. cickafarkfű - mind belsőleg, mind ülőfürdőként alkalmazva nagyon hasznos, kimondottan "női nyavalyákra" ajánlott.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek apróságoknak tűnnek, de hasznosak.

2013. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!