Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriózisnak milyen...

Az endometriózisnak milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Nálam ezek a tünetek vannak:


2. hónapja érzem menstruáció után, hogy fáj a hasam, a derekam ami combbal, lágyékba sugárzik, valamint gyakori vizelési ingerem van. A combomban a fájdalom hasonló mint mikor a front miatt fáj. Voltam házi orvosnál megnézte a vizeletem, azt mondta egy kicsit fel vagyok fázva, kaptam rá gyógyszert és elküldött teljes vér és vizelet vizsgálatra ami tökéletes lett. Ez volt 3 hete. Pont 1 hónapja próbálkozunk a babával, de megjött időre ahogy szokott. Ezzel azt akarom mondani hogy a menstruációm ugyan olyan mint szokott lenni, pontosan jön és mindig ugyan olyan, nem jár erős fájdalmakkal. A peteérést minden hónapban közép időben érezni szoktam, mert olyankor van egy kis petefészek fájdalom. Nőgyógyászhoz évente járok, minden rendeben szokott lenni, tavaly ilyenkor voltam utoljára és akkor volt egy cisztám (ami nem okozott fájdalmat), majd 1 hónap múlva amikor visszament kisebb lett és azt mondta az orvos hogy más teendő nincs szépen visszafejlődik. Jövőhéten tudok menni nőgyógyászhoz és nagyon aggódom hogy komoly bajom van. Lehet ezeknek a fájdalmaknak köze esetleg valami nőgyógyászati betegséghez esetleg endometriózishoz? Az is aggaszt hogy nem jött össze a baba, igaz még csak az első hónap volt, de félek hogy nincs-e valami baj. 25 éves vagyok. Köszi előre is.


2013. okt. 8. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Endometriózisnál a fájdalom menzesz idején jelentkezik, mivel a testben máshol lévő "méhhártya" is akkor válik le.
2013. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem akkor nem fáj, csak nagyon enyhén mint ahogy szokott. Akkor szerinted kizárható hogy endometriozis lenne? Nekem csak menzesz után fáj kb. 3 nappal, pár napig fáj, aztán elmúlik. A combba sugárzó fájdalomról olvastam azt hogy ez az lehet és nagyon megijedtem hogy nem-e az. Úgy félek mit fog mondani majd az orvos.
2013. okt. 8. 14:24
 3/4 anonim válasza:
Ne aggódj! Az én endóm olyan fájdalommal járt, ami rosszabb volt mint a szülés. Megműtöttek, 10 hónapra rá már babáztam. Szóval ne izgulj!
2013. okt. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, már voltam orvosnál, szerencsére nem az, valószínű hogy nem nőgyógyászati a probléma, mert minden rendben. A vesémmel is minden ok, szóval nem tudni mi lehet, jövőhéten megyek vissza a házi orvoshoz hogy akkor hova menjek, milyen orvoshoz...
2013. okt. 11. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!