Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fajdalmas mellfeszulesem van...

Petriella kérdése:

Fajdalmas mellfeszulesem van menzesz utan is kb. egy hetre ra, ami tart egesz ciklus alatt a kovetkezo verzesig, mitol lehet ez, kell aggodnom?

Figyelt kérdés
Ez a furcsasag nemreg jelentkezett, kb. ket honapja. Az a baj, hogy itt interneten nem tudtam olyan valaszt kapni ami szamomra megnyugtato lett volna, mivel a nok tobbsege a terhesseg jeleire hivatkozott, ami nalam kizart hisz meg szuz vagyok, tehat nem szedek fogamzasgatlot es semmi mas gyogyszert sem, csakis hules, megfazas eseten. Remelem tudtok segiteni, es elore is koszonom a valaszaitokat. :)

2013. okt. 8. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól van,h kb. abban az időben van peteérésed.Ilyenkor fokozódik az LH hormon termelődése,aminek hatására a szervezet felkészül a megtermékenyített pete befogadására,a későbbi szoptatásra(aktivizálódnak a tejmirigyek). Ennek a hormonnak a mennyisége,ha nem történik megtermékenyítés lecsökken. Ilyenkor van a menzesz.
2013. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy nekem 3 heten keresztul peteeresem van? Csak mert altalaban a menzesz utan ket hettel, a ciklus kozepidejeben jelentkezett ez a fajo mellfeszules, ami keves ideig tartott.


Olvastam, hogy ritka, de egy ciklusban tobb peteeres is elofordulhat! Vajon nalam is ez tortenik?

2013. okt. 9. 20:02
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszon a valaszt! :)


Meg szeretnek tobb velemenyt is olvasni, kinek mi a tapasztalata vagy ki mit tud? :)

2013. okt. 9. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogy azt jelenti. Az LH nevű hormon szintje a peteérés után fokozatosan csökken a menzeszig. Amikor egy szint alá esik,a méhnyálkahártya leválik és létrejön a menzesz. Ilyenkor elkezdődik a folyamat elölről. A szervezet érzékeli,h lecsökkent a hormonszint,megkezdődik a negatív Feedback,aminek hatására ismét elkezd termelődni a hormon. Ez a peteérés környékén ér ismét a csúcsára. Ilyenkor kezd el fájni a melled és amíg ez a hormon "jelen van" az erre érzékenyebb embereknél fájdalmat okoz.

Nem tudom sikerült-e érthetően elmondanom,mert elég bonyolult dolog.

2013. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon is ertheto amit irtal, es tenyleg nagyon bonyolult a noi szervezet. ;))

Nalam meg remelem, hogy nem fog igy maradni ez a valtozas, es ez csak egy kis ideig fog tartani, mert elegge kellemetlen.

Ismet nagyon szepen koszonom a valaszaidat! :)

2013. okt. 10. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem marad így. Ez leginkább fiatal korban jellemző.
2013. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, nem volt okom panaszra, az a jelenség már elmult. :D
2014. jan. 24. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!