Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájsebre gombásodás...

Méhszájsebre gombásodás elleni krém?

Figyelt kérdés
Voltam éves szűrésen, és akkor mondta az orvos, hogy méhszájsebem van, és hogy Canestem Kombi-t váltsak ki magamnak meg a páromnak. Furcsállom, hogy miért ezt javasolta, mikor utána olvasva ennek a "betegségnek" mindenhol azt írják, hogy csakis műtéti úton lehet megszüntetni. Volt már valakinek ehhez hasonló problémája, és mi volt rá a gyógymód? Köszi

2013. okt. 9. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A helyednek felkeresnék másik orvost.
2013. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg furcsa. Nem értem mi köze van a Canestennek a méhszájsebhez. Valóban csak "műtéti" úton lehet eltávolítani. Nekem is volt már, egy kb. 20 perces beavatkozás. A nőgyógyász csinálta a rendelőbe, nem tényleges műtét, bár hallottam olyat, ahol tényleg műteni kellett, de az már lehet, hogy súlyosabb volt. A beavatkozás után egy hónapig nem lehet szexuális életet élni és kapni fogsz egy folyadékot,amelyből vízbe csepegtetve irrigálni kell minden este, amíg el nem fogy a folyadék. Ezt a patikába adják majd, receptre. Amúgy nem érzel semmit a beavatkozás alatt.Amúgy lefagyasztják a méhszájsebet. Ha ez a doki nem akarja megcsinálni, akkor menj másikhoz. Ezt nem lehet elhanyagolni, mert csak csúnyább lesz, magától nem múlik el, és a Canesten-től sem.
2013. okt. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! És később ez kialakulhat újra?
2013. okt. 9. 08:05
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen, kialakulhat újra. Viszont egy csomó méhszájsebet egyáltalán nem kell kezelni, pl. nekem is van egy kisebb. (Minden 10. nőnek van.) A méhszájseb igazából nem seb, hanem a méh belső vöröses nyálkahártyája "kijön" a méhszájra, az látszik pirosnak, ezért kapta ezt a nevet. Az orvosod hozzáértőségét tekintve, én abban sem vagyok biztos, hogy a tiédet feltétlenül kezelni kell...
2013. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nekem úgy 10 év óta nem lett csúnyább, sőt állítólag eltűnőben van.
2013. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Megint előző vagyok. De nekem alapból is picike volt ez a méhszájseb.
2013. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nekem annó 7 éve lefagyasztották, szerencsére azóta sem ujult ki. A canesten tuti nem jó rá. keress fel másik orvost.
2013. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Azért javasolta ezt az orvos,mert méhszájsebet okozhat fertőzés is. Gondolom,h vissza kell menni a kezelés után kontrollra. Nem egyszer ez megoldja a bajt.
2013. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A doki nem teljesen idióta, viszont a vény nélkül kapható Canestent én sem értem. Nekem is volt méhszájsebem, 4-5 éve jött elő, 1 teljes évig havonta kaptam mindenféle kúpokat. Valószínűleg azért kaptál te is kúpot, nem a méhszájsebre, hanem a gyulladásra, ami éppen jelenleg benned van. A méhszájseb addig nem tud regenerálódni magától, amíg fennáll egy hüvelygyulladás - erre kaphattál canestent. Mondjuk én SOHA nem kaptam canestent, ellenben mindenféle dalacin, cns és egyéb kúpokat. Alapvetően magától helyreállna a méhszájseb, de lassítja a folyamatot, ha gyulladásod van. Én egy évig bírtam, folyamatosan folyásom volt, napi 2-3 tisztasági betét kellett, a seb hol kisebb volt, hol pedig jóval nagyobb. Egy év után csinált rákszűrést a doki, minden rendben volt - csak így fagyaszthatja! - és megcsinálta a fagyasztást a rendelőjében. Ez pár perc volt - nekem baromian fájt, mint egy ultraerős görcs. Nem szabad viszont elhanyagolni, vissza kell menni vele addig, amíg el nem múlik. Anyukám nem foglalkozott vele és 5 év múlva méhnyakrákja lett a nemtörődömsége miatt..
2013. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy gombád van, ami méhszájsebet okozott. Ha nem nagy és nem súlyos, akkor lehet, hogy magától eltűnik vagy tartja a mostani állapotát, ilyenkor még nem csinálnak fagyasztást.
2013. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!