Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájsebre gombásodás...

Méhszájsebre gombásodás elleni krém?

Figyelt kérdés
Voltam éves szűrésen, és akkor mondta az orvos, hogy méhszájsebem van, és hogy Canestem Kombi-t váltsak ki magamnak meg a páromnak. Furcsállom, hogy miért ezt javasolta, mikor utána olvasva ennek a "betegségnek" mindenhol azt írják, hogy csakis műtéti úton lehet megszüntetni. Volt már valakinek ehhez hasonló problémája, és mi volt rá a gyógymód? Köszi

2013. okt. 9. 07:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy ez egy pici méhszájseb. (Ami mondjuk számomra elég kellemetlen még ha pici is, főleg, hogy a szeretkezések után 95%-ban vérzek és fájni is szokott).

Kérdezte, hogy van-e folyásom. Mondtam neki, hogy most perpil van, de az a szokványos, mert 1 hét múlva fog megjönni. Aztán megvizsgált, és úgy mondta a Canesten Combit, de gyulladást, illetve gombásodást nem mondott.

4 éve volt egy gyulladásom, akkor az orvos Kliont és Doxycyclint írt fel. De párom valamelyikre allergiás lett, valószínűleg ezért mondta most ezt.

Tegnap voltam a leletért, minden rendben volt. Gyulladást, gombás fertőzést nem írtak a leletre. Aztán mondtam neki, hogy a kúrát még csak most kezdem el, mert a menstruáció bezavart. De nem mondott rá semmit, hogy kontrollra kell-e mennem. Csak annyit mondott, hogy jól van. :S

2013. okt. 9. 19:51
 12/21 anonim ***** válasza:
Hogy miért pont Canesten-t mondott nem tudom. De az biztos,h rögtön nem esnek neki a méhszájsebnek. Mivel gyakran fertőzés okozz,általában először gyógyszeres kezelést adnak. 3 hónapos kontrollnál szokták eldönteni,h kell-e egyéb beavatkozás is. Használd el a kúpot(bár egy Betadine lényegesen jobb,mert minden kórokozóra hatásos nem csak gombára) és utána menj vissza kontrollra.
2013. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne ajánlgassunk a kérdezőnek Betadine-t a saját fejünk szerint, mert a Betadine arra pont tökéletesen jó, hogy kiirtsa a kérdező saját flóráját is. Amivel alkalomadtán még nagyobb bajt csinálhat, mint ami már van neki.
2013. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ó,hidd el nem a saját fejem alapján írtam. Nőgyógyászaton dolgozom és ilyen esetben nálunk ezt,illetve Sumetrolimos kevert kúpot szoktak adni.
2013. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nőgyógyászaton azt adtok, de a kérdezőnek is van egy nőgyógyásza, szerintem inkább őt keresse fel és ő kövesse végig a kezelését. Egy méhszájsebet ne akarjon már senki se otthon betadine-os kúppal gyógyítgatni, anélkül, hogy orvos rendszeresen ellenőrizné őt.
2013. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szelektív az olvasásod? Kezelni kell,de utána vissza kell menni kontrollra,erről volt szó.
2013. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Bunkó legalább nem vagyok.
2013. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem csak olyanba kötöttél bele,amibe nem kellett volna.
2013. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mert te azt mondod itt, hogy nőgyógyászaton dolgozó asszisztens vagy..? Akárki lehetsz. Ráadásul asszisztensként legalább meggyőzhetnéd a kérdezőt, hogy ne otthon kezelgesse magát és interneten önjelölt gyógyítóktól (ebbe én is beletartozok) várjon ötleteket a bajára, hanem bízza az orvosra magát.
2013. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Volt orvosnál és a az orvos sem hülye. Nem szoktak rögtön fagyasztani. Végezze el a kezelést és menjen vissza kontrollra! Nem kell rögtön daganatot belelátni. Hála istennek a legtöbbször semmi köze hozzá!
2013. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!