Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi fog történni? (Többi lent)

Metezo kérdése:

Mi fog történni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsivel több mint egy éve elkezdtem futni,mellette visszafogtam az étkezésemet.Akkor 164 cm és 60 kg voltam.Konkrétan vacsorára általában csak egy joghurtot,vagy gyümölcsöt ettem. A többi étkezés úgy-ahogy rendben volt.Heti 5x járok egy órát futni.

Sajnos a nyáron átestem a ló túloldalára,és mire észbe kaptam már 165 cm és 47-48 kg voltam. A hátamon az úgynevezett anorexia csontjaim kiálltak,a menzeszem több mint 4 hónapja kimaradt. Voltunk nőgyógyásznál,ahol mondták,hogy hízzak(55re),illetve B vitamint írtak fel. A pajzsmirigy vizsgálatom és egyéb leleteim mind rendbe voltak.(Vérkép stb.)A doktor mondta,hogy ha 4 héten belül nem jön meg akkor menjünk vissza. Ez most volt egy 5 hete,és még mindig nem jött meg.Visszahíztam 50-51 kg-ra de még mindig semmi,pedig azóta eszem mindent rendesen,és többiek szerint is most már normálisan festek.

Az igazság az,hogy azt hiszem rájöttem,hogy anorexiás vagyok.Szerencsére a "light"-osabb fajtából.Egyfolytában a fogyáson jár az eszem,és bevallom őszintén nem tetszem magamnak akárhányszor csak belenézek a tükörbe,és az igazat megvallva egyáltalán nem esik nekem jól,hogy híznom kell. 2 hét múlva pszichológushoz fogok járni,ami remélem segíteni fog.Attól félek,hogy a nőgyógyász hormongyógyszert fog felírni. Ha igen,mik lehetnek azoknak a mellékhatásai?Elnézést,hogy ilyen hosszú voltam.

(17/l)



2013. okt. 14. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nagy hülyeséget csináltál, de mostmár ne hátra, hanem előre fele nézz.

Nagyon egyszerű: hormon gyógyszert ne fogadj el a dokitól. próbáld meg akár cickafark teával visszahozni a mensit, de a hormonháztartásodba, ami valószínű így is kicsit fel van borulva ne engedd, hogy még jobban beleavatkozzon.

Az is lehet, azt mondja fogamzásgátlót szedj, persze attól fogsz vérezni, de az sem menstruáció lesz, hanem a gyógyszer megvonásos vérzése. És ha abba hagyod a gyógyszert, ugyanúgy nem lesz normális mensid.

Szerintem egyél rendesen, figyelj az étrendedre és a súlyodra, idd a gyógynövény teát és várj. Ha szerencséd van magától helyre fog jönni...

2013. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
9%

Szerintem egyáltalán nem vagy anorexiás. A 165 centidhez az a 47-48 kiló egyáltalán nem kevés. Sztem pont ideális. Mondjuk az már más kérdés, hogy hogyan fogytál le? Éheztetted magad hetekig? Mert az baromira nem tesz jót és attól bizony kimarad a menstruáció. Tehát nem a súlyoddal van (volt) gond, hanem azzal, ahogy elérted.

Én sosem szedtem hormongyógyszert, de volt egy osztálytársam, akinek kellett. Ő is éheztette magát, de ő nem 47-48 kiló volt a végén, hanem 40-41, és kb 1-2 centivel alacsonyabb is volt nálad. Neki se jött meg vagy fél évig, ezért el kellett kezdenie ezt a gyógyszert szedni. Ő kifejezetten erősen szőrösödött tőle (amúgy is sötét haja volt, így feltűnőbb volt) És bizony sokat hízott, ami szintén nagyon feltűnő volt, mivel mint mondtam, nagyon vékonyra fogyott. De a gyógyszer miatt kifejezetten husi lett. Na így nem lett egy elefánt, de azért sztem olyan 15 kilót biztos magára szedett. Ami azért nem kevés. Mivel nem én szedtem és annyira nem is voltunk jóban, ezért csak azt tudom, ami szemmel is látható volt, nem tudom, hogy van-e még mellékhatása. Viszont azt tudom, hogy a gyógyszer miatt újra menstruálni kezdett.

2013. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Az anorexia nem testsúly függő, ha az élete a fogyás, ételek, kalóriák körül forog, magát kövérnek látja, akkor anorexia.


Szvsz előbb pszichológus hozzon nagyjából rendbe, ne hormonokkal tömjenek. Normál lélekkel nagy valószínűséggel magától megoldódik a menzeszed is.

2013. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyitoknak a válaszát! Az étkezésemre most már rendesen odafigyelek. A minap elmentem a gyógyszertárba cickafark teáért,remélem használ majd valamit! A pszichológushoz szerencsére előbb megyek,mint nőgyógyászhoz, hátha amint egy kicsit rendbe raktak megjön a menstruációm!
2013. okt. 15. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

"Kicsivel több mint egy éve elkezdtem futni,"

Jézusom! Merre jársz most?

2013. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb. az egyharmadánál,ahol Forrest Gump járt!
2013. okt. 31. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!