Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom? Elsődlegesen...

Mi lehet a bajom? Elsődlegesen hozzáértők válaszoljanak!

Figyelt kérdés
19 éves nő vagyok. 2 éve van párkapcsolatom. 1.5 éve szedek Belara fogamzásgátlót. A problémám az hogy gyakori légúti betegségben szenvedtem régebben (2-3 éve) sok gyógyszert szedtem minden hónapban mást, és szerintem legyengült az immunrendszerem,és a bélflórám mert sokszor voltam utána a sok gyógyszerszedés miatt beteg.(olyan baktériumok szebedultak fel a gyomromban amiknek nem szabadott volna) Mára ez a helyzet javult annyiban hogy kivették a mandulám, nincsennek panaszaim meg az immunredszerem megerősítésére fokozottan figyelek. Sajnos azonban 1éve rendszeresen visszatérő hüvelygyulladásom, hüvelygombám van. Pontosan nem tudom megmondani hogy mi ez mert orvos azt állapitotta meg 2hónapja h gomba, de nem tudom h mindegyik alkalommal gomba-e. De ez majdnem minden 2. hónapban visszatér. Nem mindig viszket csak ég közösülés közben és fáj az alhasam. Canesten hüvelykúpot kenőcsöt és Pevaryl g hüvelykúpot kaptam,eddig.A családban gyakori a méhszájseb,anyukám pedig endometriózisban szenved.Lehet nekem is ilyen jellegű bajom van? Vagy a fogamzásgátlótó mellékhatása lehet ez? Bár arra is gondoltam hogy a múlt alkalommal amikor menstruáltam (2hete) együtt voltam a párommal, mert mostanában nagyon keveset vagyunk együtt és ez probléma,és talán attól lehet h akkor szeretkeztünk? Szeretnék meggyógyulni! Előre is köszönöm a tanácsot! 19 éves nő
2009. nov. 14. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen típusú érzékenységed, a fogamzásgátló hajlamosíthat rá. Az is fontos, hogy minden esetben maradéktalanul gyógyulj meg, mielőtt újra szexuális életet élnétek. Gondolom, a párodat is kezelik, mert anélkül veszett fejsze nyele. Az immunrendszereddel jó, ha törődsz, és a lehető legkevesebbet rongálod gyógyszerekkel (persze, ha muszáj, akkor okés, mint ahogy írtad is.) A bélflóra helyreállításához jó hatással tud lenni a Normaflore is, bár ez sem szentírás, de van, akinél beválik (nem túl olcsó viszont).
2009. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hüvelygombára nagyon sok nő hajlamos, és ha egyszer előfordul, sajnos valószínű, hogy vissza is tér. A helyzetet rontja pl. az antibiotikumok szedése - kiirtja a hüvely normál flóráját.

Kezelés esetén minden esetben a párodat is kezelni kell, különben visszafertőz!

Ezen kívül kerüld a tamponhasználatot; a fehérneműdet mindig alaposan fertőtlenítsd (pl. klórozással, magas hőfokon történő mosással, vasalással); kerüld azokat az ételeket, amelyek nemespenészt tartalmaznak (sajtok, szalámiféleségek). Hirtelen ennyit tudok javasolni.

2009. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia!van egy betét,amit többek között az ilyen problémákra találtak ki...priviben esetleg tudok róla anyagot küldeni..
2009. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A 3. hozzászólónak mondanám, hogy örülnék ha megosztaná az infokat velem. Ha tudod emailben küld el, köszike.. selena.0624@hotmail.com
2009. nov. 14. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

nehallgass az ilyenker akik priviben küldözgetnek mindenféle csodamódszereket ezrekért. ő csak egy terjesztő.

inkább a többiekre hallgass.

és ha lactacyd-ot hazsnálsz, cseréld le.

2009. nov. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hihetetlen!Mégis mit gondolsz magadról?Milyen jogon ítélkezel?Én segíteni próbáltam,saját tapasztalat alapján ajánlottam tovább...Nem kívánlak minősíteni,a kérdezőtől pedig elnézést kérek a reakciómért,csak nem hagyhattam annyiban.
2009. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!