Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki, ha 22 éves koromra még...

Ciki, ha 22 éves koromra még egyszer se mentem nőgyógyászhoz, pedig kellene?

Figyelt kérdés
Nos, tudom igazából, hogy hülyének fogtok tartani, de kérlek értsetek meg. Kezdetektől problémáim voltak, hormonproblémák, de annyira ellenérzésekkel viseltetek, sőt, utálom a nemi szervem, hogy képtelen vagyok orvoshoz menni. Még én se szívesen nézem, nemhogy egy vadidegen. Utálom a testem, egyedül annak örülök, hogy alkatilag sosem fejlődtem nőiessé. Tudom, hogy nagy baj lehet még ebből, de egyszerűen képtelen vagyok megbékülni magammal odalent.

2013. nov. 6. 02:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem ciki és itt nem is igazán a nőgyógyászati rész az elsődleges, hanem az, hogy elfogadd önmagad.

Amúgy nem olyan szörnyű a dolog, hamar megvan a vizsgálat és legalább nyugodt lehetsz, hogy nincs semmi bajod.

Én sem örülök neki, hogy női testbe születtem, de érdekes, mert engem épp emiatt nem érdekel. Először a mellem miatt kellett nőgyógyászhoz mennem, mert kitapintottam benne egy csomót. Kicsit kellemetlen volt, kb. végig a plafont bámultam amíg az orvos a mellemet tapogatta (aztán még mehettem uh-ra is, ahol a nővérek nem találtak semmit és legkevesebb fél órán keresztül feküdtem ott, amíg tologatták rajtam azt a gépet, igazán nagyszerű volt, már nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek), de úgy voltam vele, hogy ha kérdezett simán válaszoltam és ránéztem. Szóval nálam az "mi van? ez csak egy mell/p.na" felfogás érvényesül. - Már elnézést, hogy így fogalmaztam. :)

Szóval szerintem próbáld rávenni magad a vizsgálatra, nem lesz olyan rossz. Aztán úgyis hazamehetsz és jó ideig nem kell törődnöd a dologgal. Én tüdőszűrésre is nehezen megyek, mert utálom a melleimet és nem is túl feszesek, de úgy vagyok vele, hogy végig csak az jár a fejemben, hogy a tüdőmről, az egészségemről van szó, tehát addig minden mást kikapcsolok és magabiztosan megyek be. Én sem hittem, hogy sikerülhet, mert az öltözőben még pánikoltam, ráadásul ott időztem bent, mert mély levegőket vettem, hogy be tudjam menni, de ahogy rám nyitották az ajtót, hogy igyekezzek már, rögtön eltűnt minden félelem érzés és mentem, nem volt probléma. Úgyhogy szerintem próbáld meg.

2013. nov. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj menni, ha nincs panaszod, amúgy meg ha van panaszod, akkor is mehetsz 2 másik fajta szakorvoshoz is, meg van kenetdiagnosztika és hasi ultrahang, amivel tudnak diagnosztizálni. Itt inkább az a baj, amit a testképeddel kapcsolatban megfogalmaztál. Ezen volna jó segíteni, és ennek nincs köze a nőgyógyászathoz.
2013. nov. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Olvasgass egy kicsit itt: [link]

Látszólag feminista oldal, valójában arról szól, hogy mindannyian élhetünk egy olyan életet, amiben elfogadjuk és szeretjük magunkat úgy, hogy másokat nem gátolunk ugyanebben. Ehhez a nemiség is hozzátartozik. (És a testnedvek is. ;))

2013. nov. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi nem tetszik a nemi szerveden? Fogalmazd meg, írd le! Hátha az segít. Miért nem teszik?
2013. nov. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Belgyógyász endokrinológussal is indíthatsz.

Amúgy a dokinak semmi baja nem lesz, százával lát ilyet, eszébe se jut esztétikai kérdést csinálni belőle. Na meg nem sok variáció létezik belőle, nagyjából mind ugyanolyan.

Neked viszont egy jó pszichológust, vagy pszichoterapeutát kellene felkeresned, ha ez ilyen nagy visszatartó erő.

2013. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok mind, még soha nem kaptam ennyire sok pozitív segítséget a kérdésemre, mint most! Mindenkinek ment a zöld kéz! :-) Amúgy igen, szerintem is ide egy pszichiáter kell, csak magán úton, mert akiknél idáig voltam, azok valami ritka undorító emberek voltak. Kifaggattak, gondolom jót röhögtek magukban, majd tovább küldtek , hogy túl komplex a problémám ezen ők nem hiszik, hogy segíteni tudnának. Őszintén mondom nektek, nem tudom, miért van ez, hiába is gondolkodom rajta. 12 éves korom óta nem áll helyére a világ, amikor is elkezdtem volna nőiesedni. Rengeteget kimaradt mindig is, a rekord egy év, a melleim se fejlődtek ki rendesen, hirsutizmusom is van, egyedül az arcom és a szemem az, ami sokak szerint lányos. Egyszerűen nem tudom elfogadni a testem, szörnyen rossz érzés, olyan ez, mint az anorexia. Hiába győzködtem magam, nem múlik el, még én se tudok ruha nélkül tükörbe nézni. Mikor még hosszú hajam volt, és a fiúk szemeztek velem, vagy barátkozni próbáltak, annyira idegesített, hogy azóta igen rövidre vágattam a hajam, és csak feketébe öltözök, minél fiúsabbra véve a figurát. Olyasmit olvastam, hogy ilyen molesztált lányoknál szokott előfordulni, de tudtommal engem ilyen nem ért. Teljesen kétségbe vagyok esve, és totál fogyatékosnak érzem magam.
2013. nov. 6. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egész egyszerűen PCOS-sel küzdesz?

A kimaradás, a hirsutizmus simán lehet ettől. Nézz utána egy kicsit:)

2013. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De, én is gondoltam már erre. Viszont a lelki oldala valami más lehet. :/
2013. nov. 6. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A hormonok "állása" elképesztő módon kihathat az ember lelkiállapotára, személyiségfejlődésére.

Egyébként én szívesen váltok veled pár üzenetet, segítő szándékkal. Viszont akkor fel kell tennem néhány kérdést, amikre lehet nehéz lesz válaszolnod és a folyamat, amíg kikristályosodnak benned a válaszok, amíg letisztul minden sokszor igen fájdalmas tud lenni. De enélkül nem lehet továbblépni és ha túlesel rajta utána már neked is könnyebb lesz. Ha úgy döntesz, hogy vállalod, akkor nyugodtan írhatsz bármiről, még ha úgy érzed butaságnak is hangzik. Hogy úgy mondjam, nem áll távol tőlem a probléma, tehát én biztosan nem foglak lenézni vagy kinevetni.

Tehát ha szeretnél róla beszélni, jelezd és akkor írok privátban.

2013. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, kedves utolsó, köszönöm a segítséged! Várom az üzeneted.
2013. nov. 6. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!