Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet a gond, kihez...

Mivel lehet a gond, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Az egész 1 hónapja kezdődött kb.,amikor gyenge szúrós fájdalmat éreztem az alhasamban. Nem tudtam eldönteni,hogy mi az,ami fáj,de mivel nem volt erős fájdalom,arra gondoltam,hogy nem lehet komoly gond,biztosan elmúlik 1 héten belül. Aztán nem múlt és ma erősebben éreztem már a fájdalmat. Kicsit nyomogattam lent a hasam és úgy tűnik,mintha be lenne keményedve. Nem tudom mi lehet az,ami fáj. Az utóbbi időben a hidegre érzékenyebb a derekam és ma a hidegtől fel is erősödött a fájdalom;elég sokat is vagyok felfázva,minden évben vagy 5-6x. A felfázás 2,5 éve kezdődött,az elején nem is volt vészes. Az utóbbi időben viszont első nap véreset pisiltem,ahogy éreztem,hogy szúrni kezd a vizeletem és eléggé fáj is mindig. A házi orvosom szerintem ez nem baj,szerintem viszont nem normális. Az elmúlt 1-2 hónapban úgy is éreztem,mintha ki akarna jönni rajtam a felfázás megint,de valahogy mégsem jött ki teljesen. Szerintetek a felfázáshoz van köze,vagy lehet hogy a petefészkemmel esetleg a méhemmel van gond? Nőgyógyászhoz már van időpontom,de az 2 hét múlvára szól. Kihez fordulhatnék,ha már a házi orvos nem fordít figyelmet a véres vizeletemre? Urológus? Van esetleg valakinek tapasztalata ilyesmiről? Úgy érzem valami nincs rendben velem odalent,félek,hogy esetleg begyulladt a medencém és ez utóbbiról nagyon nem biztató dolgokat olvastam.

2013. nov. 11. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
igen menj urológushoz, na mega a nögyógyász is fontos de akkor oda már van időpontod.
2013. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Urológián milyen vizsgálatokat végeznek,hogyan mennek a dolgot? Még sosem voltam,van bennem egy kis félsz. Mire számítsak?

Egyébként köszönöm a választ!

2013. nov. 11. 19:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el urológiára,de a nőgyógyászhoz is nem 2 hét múlva! Mindkét helyen azonnal KELL,hogy fogadjanak,mert elsősegély, sürgősségi ellátó helyek és tünetektől,panaszoktól(márpedig a fájdalom,véres vizelet az) függően nem küldhetnek el,főleg nem a betegirányító. Ez törvény,csak sokan nem tudják. Ilyen osztályok: sebészet,nőgyógyászat,urológia,bőrgyógyászat,fül-,orr-,gégészet.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az urológián megnyomkodják a hasad,veséd környékét megütögeti az orvos és célszerű,ha viszel magaddal friss vizeletet,vagy teli hólyaggal menj,mert csinálnak rögtön egy vizelet tesztet.
2013. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És valószínűleg elküldenek ultrahangra is,de azt nem ott helyben csinálják.
2013. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szóval ha most visszamennék és mondanám,hogy esetlegesen komolyabb gondra gyanakszom,akkor gondolod,hogy előrébb hoznák az időpontom? Egy bizonyos orvoshoz jelentkeztem,mert édesanyámnak róla van jó véleménye,a többiről nem jót kritikákat hallottam és legutóbb iszonyat bunkó is volt velem meg a nővéremmel is az egyik nőgyógyász orvos. El voltam képedve...
2013. nov. 11. 19:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenképpen elmegyek akkor az urológiára. Mindenkinek ment a zöld pacsi.
2013. nov. 11. 19:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy előbbre kéne hozni az időpontot,azonnal el kéne,hogy lássanak. Természetesen az érkezési sorrendet figyelemben tartva.
2013. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kiválasztott orvos,akihez menni szeretnél célszerű lenne felhívnod telefonon és személyesen vele megbeszélni,hogy mi legyen a teendő.
2013. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem. Holnap első utam a házi orvoshoz vezet majd,hogy addig is legalább nyomkodja meg az alhasam,hogy érez-e valamit,vagy csak beképzelem a keményedést. Rákérdezek majd az urológiára is meg akkor megpróbálok valahogy beszélni a választott orvossal is.

Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 11. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!