Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Könyörögni kell a rákszűrésért?

Könyörögni kell a rákszűrésért?

Figyelt kérdés

Elmentem a dokihoz, hogy szeretnék rákszűrést csináltatni. Kérdezte, hogy hány éves vagyok, elkerekedett a szeme, majd megkérdezte, hogy szültem-e már. Mondtam, hogy természetesen még nem szültem, 18 vagyok ugyebár. Erre kiakadt, hogy hát akkor minek akarok rákszűrést, semmi sem indokolj, kb 5 percig oltogatott.

Aztán nagy kegyesen megcsinálta.


Ma kellett felhívnom az eredményekért. Az asszisztens vette fel, és ő is kiakadt, hogy 18 évesen már szültem, mondtam, hogy nem, aztán is magyarázott nekem.

Végül azt mondta, hogy legközelebb majd terhesen menjek.


Én úgy tudom, hogy a szexuális élet elkezdésétől évente kell menni...


2013. nov. 13. 19:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a neten csak jót írnak erről a dokiról, és eddig nekem sem volt panaszom...
2013. nov. 13. 19:13
 2/14 anonim ***** válasza:
Válts dokit, én 17 éves korom óta járok évente rákszűrésre. Általában megdicsérnek, hogy figyelek rá. Amúgy évente 1x a TB-re csináltathatsz.
2013. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom, még sosem voltam amúgy, szóval nem ezzel volt a gond.

Az a baj, hogy a közelben csak ő van, és most végzősként kb semmi időm

2013. nov. 13. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól tudod. Sikerült kifogni egy igazán kretén "orvos"/asszisztens párost. Én 16 éves korom óta járok, eddig 10 orvosnál jártam már, mikor melyikhez volt kedvem, de mindegyik mondogatja, hogy rákszűrés feltétlenül legyen, még akkor is megcsinálják, hogyha már meg volt 1-2 hónapja, hogy ők is lássák. Sürgősen váltsd le ezt a két majmot igazi orvosra és asszisztensére.

20N

2013. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én sem szültem, de még sose mondták, hogy akkor nem csinálnak rákszűrést.

Egyébként onkológiai szakrendelésen is megcsinálják, én egy ideig oda jártam, mert ott egy dokinő rendelt.

2013. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igaza van a dokinak. Általános hiszti van a rákszűrés miatt, de a protokoll szerint is 23,24 .vesen kellene az elsőt elvégezni, vagy a nemi élet megkezdése után 1-2 évvel.

Persze aki 12 évesen kezdi a nemi életet, és hetente váltogatja partnereit, tömi magába a hormon tartalmú fogamzásgátlókat, cigarettázik, stb..stb.., annak nem árt évente már 14 éves korától járnia.

2013. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Aki 1-2 havonta csináltatja arákszűrést, az komoly lépéseket tesz a méhnyak rák kialakulásáért, ugyanis minden szűrés a méhnyak megsértésével jár (ezért is szokott vérezni utána olykor!).
2013. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én sose véreztem rákszűrés után. És igaz, hogy 25 éves kor felett a nagyobb esély rá, DE nekem van ismerősöm, aki 18 évesen lett méhnyakrákos és kiszedték a méhét.
2013. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, nekem egy ismerősömnek a fejére esett egy cserép egy háztetőről néhány éve és majdnem meghalt...

Azért a tető ellenőrzése nélkül is el lehet másoknak menni a házak mellett!

2013. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor te ne menj rákszűrésre, a te életed. Van lehetőség rákszűrésre, miért ne használná ki az ember?
2013. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!