Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek ilyesmi menstruá...

Van valakinek ilyesmi menstruációs görcse?

Figyelt kérdés
Tegnap megjött de így is késett,és az utóbbi kb fél évben észrevettem hogy minden hónapban iszonyat menstruációs görcseim vannak(azelőtt soha nem volt rá panasz megsem éreztem).Most fordult el velem harmadjára ez az eset: A mensi görcs mindig az első vagy második nap környékén jön elő erőteljesen,ilyenkor teljesen legyengülök szó szerint ki sem tudok kelni az ágyból.A lábam nagyon gyenge szinte olyan érzés mint mikor remeg és nem tudok felállni mert azonnal rosszul leszek,akkor a hasam valami iszonyatosan görcsöl és az a baj hogy gyógyszert sem tudok azonnal bevenni rá(ami persze hat) mert ez mellé még hányinger is társul és félek hogy visszajön a gyógyszer és nem merem bevenni.hasmenés,hőemelkedés és sápadtság társul még hozzá,szóval nagyon legyengülök.Ma reggel hattól délután háromig nem bírtam kikelni az ágyból annyira fájt.Anya mondta elkell menjek nőgyógyászhoz de mielőtt elmennék véleményeket szeretnék kérni.Kinek volt valami hasonló esetleg ? KÖSZÖNÖM!
2009. nov. 19. 21:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat kijavtom eddig a hat hónap alatt 3x volt ilyen
2009. nov. 19. 21:24
 2/12 anonim ***** válasza:

Mentruáció előtti pár napban ne egyél állati fehérjét.

Én is nagyon sokat görcsöltem, darabos vérzésem volt, miómám is később. Akkor javasolta valaki, hogy vegetáriánus ételeket egyek. 1 évig nem is ettem fehérjét, és mintha a görcseimet elfújta volna a szél.

Azóta más mástól hallottam, hogy a vérzés előtt csak pár nap nem szabad enni fehérjét, és az is nagyon hatásos.

2009. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát mensis görcsön már nekem is volt. De oankor anyum mindig tett a hasamra hideg/meleg vizes törölközöt és pár óra múlva jobb lett. De nekem nem volt még ien durva amit meséltél.. tényleg jobb lesz elmenni nőgyógyáshoz:/ Sok sikert. Remélem rendbe jössz. Jobbulást!:)
2009. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nagyon szar. énis ígyvagyok, csak én hányok is... irdatlan szar és nospát zabálok egés alatt h valahhogy kibírjam:( én még nem voltam vele nődokinál.. de azlesz belőle:S
2009. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jólesett :) és szerencséje van akinek ilyen nincs mert ezt az érzést senkinek nem kívánom..
2009. nov. 19. 21:34
 6/12 anonim válasza:
Ne aggódj, nekem ugyan ilyen, de totál pontosan! Már húsz éve megvam a havim, ki is vizsgáltak, semmi bajom! De anyukádnak igaza van, menj el dokihoz! Biztos ami tuti! Egyébként vannak könnyebb menzeszeim is! Nem mindig ilyen durva! Időszakos!
2009. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Tényleg nőgyógyásszal kellene konzultálnod. Úgy tudom, hogy a legtöbb nőnek csökkennek a fájdalmai az első szülés után. Én régebben valaki tanácsára szederlevélből (a földön futó, hamvas termésű szeder leveléből) főztem teát, ezt folyamatosan iszogattam, és hatott. Nézz utána valahol a hatásának, hátha segít. Mindenképpen hasznos, ha kerülöd a felfázást.
2009. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állítólag a következő torna is használ, ha a menstruáció előtt kb. 1 héttel elkezded, mert segít leválni a méhnyálkahártyának: egyik kezeddel megfogod egy szék háttámláját, az ellentétes lábaddal pedig erőteljesen lendítesz előre-hátra.
2009. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen. Ugy a mindennapokban am kevés vizet iszom, de mikor megjön ajánlott a 3 liter viz napjára(kimérve).S ez az első csepp vértől az utolsóig Különben jön a fejfájás. Nekem ez tökéletesen bevállt :) próbát megér nem ? :)
2009. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

vagyis bármilyen folyadék, csak ne szénsavas

(előző voltam )

2009. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!