Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez hüvelykúp alkalmaz...

Normális ez hüvelykúp alkalmazásakor?

Figyelt kérdés

A múlt héten elmentem a nőgyógyászhoz olyan tünetekkel, hogy erős viszketést érzek a nagyajkaimon és ilyen búbok is lettek rajta, bár valószínű a vakargatás nem segített rá a gyógyulására.

Azt mondta valószínűsíti, hogy gombás fertőzésem lehet.

Felírt nekem 3 dolgot, egy hüvelykúpot (10 db-osat, amit a gyógyszertárban adtak egy külön dobozban, tehát nem volt hozzá tájékoztató, semmi); egy 2db-os kapszulát (femiflor) és a páromnak egy krémet, hogy egyidejűleg velem ő is kezelve legyen.

A kapszulát már első nap mikor kiváltottam beszedtem, utána pedig elalvás előtt felhelyeztem az első hüvelykúpot. Hajnali 5kor arra keltem, hogy nagyon viszketek, olyan 1 órán át folyamatosan nem bírtam miatta aludni. Attól is megijedtem, hogy a hüvelyfalamon végig maradt még a hüvelykúpból másnap estig, a következő felhelyezéséig, feltettem a másodikat is és hajnali 3kor szintén arra keltem, hogy nagyon viszket.

Mivel még sosem használtam ilyet azelőtt, ezért nem tudom mi a normális ezzel, de örülnék, ha valaki segítene, aki már volt hasonló helyzetben, akinek már volt fertőzése és kezelte magát hüvelykúppal.


Nagyon köszönöm előre is annak aki elolvassa és válaszol. Illetve tud tanácsot adni nekem.



2013. nov. 24. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A gombás fertőzést a Femiflor kapszula meggyógyítja,már 1 db is hatásos. A kevert kúpok,amiket úgy állítanak össze a patikában tartalmaznak gombaölőt,de Sumetrolimot is. Ha kifejezetten a kúp után érzed a viszketést ne használd tovább. Menj vissza az orvoshoz! Lehet,hogy a Sumetrolimra kialakult egy érzékenység.
2013. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem tudom mennyire számít közvetlen utáninak, ha órákkal később jön elő, tegnap jó 5 órával később, ma 3 órával rá, hogy feltettem. És csak 1 óráig tart.

Napközben egész jó, szinte nem érzek semmit vagy nagyon ritkán.

Olvastam utána, és írta valaki, hogy szintén 10 napos kúpot kapott, megszenvedte sok-sok folyással és viszketéssel, vakarózással, rémálom volt, de meggyógyította.

Gondoltam rá, hogy végigcsinálom a kúrát.

2013. nov. 24. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Csináld végig,hiszen elmúlik a viszketés egy idő után. De tudd,hogy nem normális ez a viszketés.
2013. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!