Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ervek abortusz ellen es mellett?

Ervek abortusz ellen es mellett?

Figyelt kérdés
Nem vagyok erintett,csak altalanosan erdekelne.

2013. nov. 25. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellene:

- Minden élet "szent".

- A gyermek nem akart megfoganni, nem ő a felelős.

- az abortusz "gyilkosság".

- Esetleges kockázatot jelenthet egy későbbi terhesség során a korábbi abortusz. (ezt nem tudom biztosan, csak hallomásból)


Mellette:

- A gyermeknek is jobb, ha nem úgy kell felnőnie, hogy a szülei nem akarták.

- Van az az élethelyzet amikor indokolt (pl nemi erőszak, az anya életét veszélyeztető terhesség, bizonyított fejlődési rendellenesség ami a gyermek életét drasztikusan befolyásolja).

2013. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
37%
Érv ellene. Az a magzat az anyaméhben egy ember. Egy személy. Pont úgy, mint te, vagy én. Az egy megfogant élet, ami nem ott kezdődik hogy kikerül valamilyen úton-módon az anyaméhből. Egy személy, akinek nyilvánvalóan van egy Én-je is, s azt az Én-t nem az édesanyjától, vagy az édesapjától kapta, mert szerintem senkinek nincsen felesleges Én-je, amit odaadhatna. Mégis ott van már benne. S így talán érthető, hogy visszavenni is csak annak lehet joga, aki odaadta abba a pici testbe, abba az emberbe, márpedig ha elpusztítod a magzatot, akkor visszautasítod azt az ajándékot, amit még csak nem is te kaptál. És az élet valódi teremtőjét talán nem szerencsés visszautasítani. Visszautasítod egy olyan valaki helyett, aki végtelenül kiszolgáltatott helyzetben van a veled való viszonyában. Aki végtelen kiszolgáltatottságában kapaszkodik beléd, az egyetlenbe, akibe tud ott belül. Megbízik benned, mert nem is tehet mást. Függ tőled. Egy ilyen lény elpusztítása sokkal súlyosabb dolog talán, mint egy nyomorékot kilökni az autó elé. Durva, de annak is több lehetősége van az életre még mindíg. Még elkaphatja valaki. Én nem vagyok anya, sem kismama, sem soha nem is leszek, úgyhogy ha valaki akar, lehet útálni mindenféle gyakorlatias érvekre támaszkodva és a kompetenciámat a kérdésben megkérdőjelezve, hogy egyáltalán milyen jogon, stb. Én ezt hiszem/gondolom.
2013. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nincsenek általános érvek! Mindenki máshogy éli meg (vagy nem éli meg), mindenki máshogy érez az ébrény iránt, és a körülmények is erősen döntőek! Adott esetben fel tudnád állítani az érveket, de általánosságban nem!
2013. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nagyon sok felelőtlen fiatal nő van, 15-18 évesek, akiknek igazából fogalmuk sincs, mivel jár egy terhesség, egy gyerek. Az ő életüket, és ezzel közvetve a gyerek életét is természetesen, teljesen más útra tenné a megtartott terhesség. Ha 15-16 évesen szülsz, szinte biztos az iskola be nem fejezése, biztos a lecsúszás, majdnem biztos a túl korai házasság, amit igazából nem választottál volna. Arról ugye nem beszélve, hogy egy újszülött/csecsemő tisztességes ellátása mennyi pénzt igényel, és hogy ezért a pénzért nem tud az anya megdolgozni az elején. Tehát vagy van megbízható férj, aki dolgozik és adja a pénzt, vagy nincs, és...

Innen nagyon keveseknek vezet út fölfelé. Az egyéni válsághelyzet sajnos iszonyú nagy úr.


Jelenleg vitatják azt, hogy a 12 hét alatti magzatnak lenne énje vagy öntudata (azt is vitatják, hogy még akár az újszülötteknek is lenne ilyen az elején).

2013. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74%
4-esnek. Talán kissé furcsa hasonlat ez, s talán valahol sántíthat, nem tudom mégis ez jutott eszembe: pl koncentrációs táborban élő emberekkel kapcsolatban is elmondható (volt) hogy nem sok út vezet fölfelé úgymond (ami igen, azt hagyjuk), és meglehetősen silány életkörülményekkel, kilátásokkal éltek emberek, mégis azt lehet feltételezni túlnyomó többségében (és ez azért szerintem több, mint feltételezés), hogy azok az emberek mégis szerettek volna élni. Ha csak még egy napot is, akkor annyit, ha csak két szem kukoricán, akkor annyin. És persze nem ilyen életet, nem ilyen életkörülményeket kíván az ember a gyerekének, vagy bárkinek akár. De eldöntheted te valaki más helyett, egy élő emberi lény helyett, akár egy koncentrációs táborban szörnyű körülmények közt sínylődő helyett hogy akar-e élni? Másrészt van még néhány olyan nem elhanyagolható dolog, mint ez az Én kérdés, amelynek létét vitatják, megint mások viszont egy-egy ilyet vitatott létű "dolog"-ban oly mértékig bizonyosak, hogy akár vértanú halált is halnak érte a mai napig. Noha nyilván nincsen tudományos megalapozottsága adott esetben a hitüknek se pro, se kontra.
2013. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Aki abortuszt csináltat, az olyankor nemcsak a magzat életéről dönt, hanem a sajátjáról is. Lehet, hogy vannak olyan altruista emberek, akiknek működik az, hogy megestem, tehát feláldozom az életem, a jövőmet, amit elterveztem magamnak, innentől a gyermekemért, aki véletlenül összejött - másnak ez elviselhetetlen, és azt mondja, elvetetem, megalapozom a jövőmet, hogy a következő gyerekemnek lehessen emberhez méltó élete, és azzal nevelhessem fel, akit szeretek. Ha emellé ott van az, hogy a magzatnak jelenleg úgy tudjuk, hogy akkor még nincs öntudata, akkor érthető, hogy egyes nők miért döntenek így. Én nem mondom, hogy ez pozitív vagy negatív, csak hogy addig nagyon könnyű valamelyik irányba elítélő kijelentéseket tenni, amíg az ember nem volt pontosan abban a helyzetben, amiben az, aki dönt. Márpedig mindenki körülményei különbözők.
2013. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Talán nekem nem kellene véleményt írnom...nekem volt egy elhalt terhességem, ami után kiderült, hogy nem tudok kihordani kisbabát, a férjem is meddő is kilőve mindenféle lombik program. Örökbefogadtunk egy tündéri kisbabát. Mi hoztuk el a kórházból. Nagyon szeretjük és örökké hálásak leszünk annak a lánynak, aki úgy döntött, hogy megszüli, de örökbeadja, mert nem tudja felnevelni. Rengeteg párt ismerünk, aki még a x századik helyen várakozik babára. rettenetes....így azt mondanám, hogy ellenzem az abortuszt, de! tudom, hogy ha valaki megszüli, rettenetes lemondani róla, így talán könnyebb korábban, amikor még nem kötődsz annyira.
2014. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
o és még egy ellene:sajnos okozhat meddőséget :( van a családunkban egy pár, akik az elején nem akartak még babát, elvetették és azóta nem sikerült újra
2014. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

ellen:

-o is érez

-gyilkosságnak számít

-Biblia szerint bun

-késobbi teherbeesésnél jelenthet problémát (mondjuk ennek az esélye jóval kisebb, mint itt sokan hangoztatják)

-lelkileg megviseli a not


mellette:

-nem kell feláldozni a tanulmányait (fiatal esetén)

-alapból nem kell feláldoznia az életét (mert aki tervez gyereket, neki ezek nem nagy áldozatok, természetes, hogy pl. nem iszik, nem dohányzik, eljár szórakozni, nappalin tanul, anyagilag jobban áll... de aki nem terveze a gyereket, o csak azt látja, hogy csupa-csupa lemondás az egész)

-esély, hogy a no késobb jobb korulmények kozé szuljon

-a magzat ilyenkor még nem gondolkodik (nem érez bizalmat, szeretetet)

-a magzat nem érez fájdalmat

2014. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!