Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hónapok óta folyamatosan...

Hónapok óta folyamatosan vissza tér a hüvelygombám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nem is tudom hány hónapja mindig előjön és mindig az előtt hogy megjönne a menstruációm. Voltam már orvosnál, nem 1x, de csak miutan elmult a menstruációm, megvizsgált, irt fel Canestent meg már mást is. Mindig elmulik, de 3 hét után vissza tér. Szedtem fogamzásgátlót, abba hagytam egy hónapja mert gondoltam attól van, de most megint előjött. Ez megy már vagy fél éve. Mit tegyek teljesen kétségbe vagyok esve :(

2013. dec. 13. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fogamzásgátló sajnos hajlamossá tehet rá, jó,hogy leálltál vele.


Valószínűleg makacs Candidád lehet. Én elsőként elmennék egy másik nőgyógyászhoz a helyedben, és úgynevezett kenetvételt csináltatnék, kizárandó más, esetleg súlyosabb betegségeket. Olyan dokihoz menj, aki ezt komolyan veszi, mert elhúzódó nőgyógyászati betegség akár meddőséghez is vezethet.


Ha nincs lehetőséged más orvoshoz menni, akkor a helyedben elkezdeném kúrálni magamat: először is, cukor és szénhidrátmegvonás, ugyanis ez a candida tápanyaga. Amikor hüvelyguylladásod van, akkor kívánod is az édességet, szénhidrátot. Ezzel párhuzamosan olyan hüvelytabletták vagy hüvelykúpok alkalmazása, amelyik az egészséges hüvelyflórád visszaállítását eredményezi, mint pl. Protexin Candid Plus (Rossmannban, DM-ben lehet kapni), vagy Protexin Gynophilus, vagy Vitagyn C.


Igyál sok folyadékot, hogy tisztuljon a szervezeted, de csakis cukormenteset! Nyugodalom lehet néha probiotikum kúrákat is tartani, bajod nem lesz belőle, ha egészséges vagy, de elősegítheti az egészséges állapot fenntartását.


Egyébként ez sajnos nőknél nagyon gyakori panasz, aminek sokszor semmi köze a higiéniához, ez hajlam is lehet, stressz is okozhatja, vagy más, lelki eredetű gondok.

2013. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, a Protexin Candid Plus szájon át szedhető!
2013. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Az a helyzet hogy már nem 1 dokinál voltam, még külömböző városokban is voltam orvosnál. Vettek ilyen kenetet, adtak rá gyógyszert, elmult, vissza mentem, megint vettek kenetet, és azt mondták teljesen tiszta a hüvelyem. Nos ez megy nálam hónap óta, de már meguntam orvoshoz menni..valószinüleg tényleg dieta lesz a vége mert már nem tudom mihez kezdjek
2013. dec. 13. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
ha nem csinált tenyésztést az orvos akkor ragaszkodj hozzá. Több féle hüvely gomba van és nem ugyanaz jó mindre. Pl ha candida akkor diéta nélkül nem is fog elmulni. Az hogy visszatérö erre utal ugynis az szokott igy viszzsa.-vissza térni. Én 2 évig szenvedtem vele havi szinten mire kiderült az.
2013. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van párod? õ is ki lett kezelve? sok pasinál sok gomba teljesen tübetmentes viszont fertõz.
2013. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen párom is lett kezelve minden alkalommal. Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen diéta lesz a vége
2013. dec. 13. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy kezeljék kapszulás/tablettás úton. Nyilvánvaló, hogy azért tér vissza, mert máshol is el van már benned terjedve (pl bélrendszer), ezért ezeket a visszatérő fertőzéseket általában így szokás kikezelni. A kenőcsözés meg kúpozás pont amiatt, amit írtál, nem sokat ér.
2013. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a gomba sajnos a bélrendszerből fertőz, figyelj oda a helyes tisztálkodásra székelés után. A szénhidrátszegény étrend (nézz utána a Candida diétának), probiotikumok szedése javasolt, ahogy az előzőek írták. Kiegészítő kúraként szedj grapefruitmag-cseppet, a grapefriut gombaölő. Kezeld a párodat is a visszafertőz megelőzése miatt. Ha tüneteid vannak, nem javasolt a nemi érintkezés sem. Ezenkívül szokj le a tamponról és a tangáról (ha azt hordasz). Rendes pamutbugyikat viselj, ezeket tudod mosni 60 fokon. Intim területeket tiszta vízzel mosd (van aki az intim mosókra esküszik, ha mégis ilyet használsz, csak illatmenteset), alaposan törölközz, használj külön törölközőt, ezt is mosd 60 fokon. Igyál sokat, és mozogj rendszeresen. Elvégezhetsz valamilyen méregtelenítő kúrát is. Nekem ezek segítettek.
2013. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kszönöm szépen! Ma megint megyek az orvoshoz és nem jövök el addig amig nem mondd valami biztosat!
2013. dec. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!