Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba kezelése?

Hüvelygomba kezelése?

Figyelt kérdés

Nem először van gombám, ahogy tudok, megyek nődokihoz, de a héten menzeszelek, jövőhéten pedig nem rendel az ünnepek miatt, majd már csak jövőre. És a legtöbb magándoki így van. Mivel tudom enyhíteni a tüneteket addig is? Vakon nem szeretném magam kúpozni, nem vagyok híve a kivizsgálás nélküli itthoni kezelésnek, főleg mert félek hogy nem használ, de befolyásolná a vizsgálatot majd.


A párom felvetette, hogy tart tőle, hogy mi van ha neki van valami baja és tőle kapom el. Hisz tudjuk ők tünetmentesen hordozhatják és ki tudja mi lappang benne az előző kapcsolatából.

Tehát oké hogy én elmegyek nőgyógyászhoz és írnak neki is gyógyszert, de ha ő szeretne kivizsgálást, hogy van e ott valami hová forduljon?


2013. dec. 18. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
neki elég ha keni pár napig ugy 3-4 napig napi 2-4szer. Te a menzesz után használj canestent ha még mindig van tünet, de valószinüleg nem elsz mert valamennnyire tisztul a menstruációtól de teljesen el nem mulik. Candibené krémet vegyena apárod az jobb szeritnem mint a canesten.
2013. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Urológus meg tudja vizsgálni őt. A saját tüneteidet a kúpon kívül nagyon mással nem tudod enyhíteni, ilyen-olyan ülőfürdőket szoktak javasolni, de ez többségében elég megbízhatatlan házi praktika. Én azt javaslom, hogy menj el most még a héten a dokidhoz, és beszéld meg vele. Egyrészt a menzesz ellenére ha akar, meg tud vizsgálni, de ha nem először van már neked ilyen, akkor el tudod mondani neki normálisan a tüneteket, és lehet, hogy felír valami általános gombaölő kapszulát és túl is vagy rajta. Nem kockáztat valami nagyot ezzel, neked viszont rendben lenne az ünneped.
2013. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én azt javasolom nektek,hogy együtt menjetek el bőrgyógyászatra. Mondjátok el a problémátokat. Ott mindkettőtöket megvizsgálnak,ha kell a váladékot elküldik tenyésztésre és párhuzamosan kaptok kezelést is.Azt el tudjátok intézni ünnepek alatt,között is. Nem kell megijedni a nevétől,bőr-,nemibeteggondozó. Az esetek nagy százalékában nem nemibetegségeket kezelnek.
2013. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Látom itt előttem javasolják a kúpot,de azt nem kéne most használnod,mert megváltoztatja a váladékvizsgálat eredményét.Visszatérő fertőzésnél ez nem megoldás.
2013. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a te kórokozód kitenyésztik, nem szükséges a párodat megvizsgálni, hiszen minden valószínűséggel ugyanaz lesz a kórokozója, így neki is tudnak krémet felírni.
2013. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Ne krémezzünk és kúpozzunk! Visszatérő fertőzésnél szinte csak annyit ér,mint a szentelt víz.
2013. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, van szájon át beszedhető kapszula is: hetente csak egyszer kell 1-et bevenni belőle. Mycosyst. Ezt szerintem a körzeti is felírja. Emellett szedjél probiotikumot. Van erre egy nagyon jó, de a moderátorok szerint reklámnak minősül, ha ideírom. és kívülről kenheted a nagy és kisajkakat Canesten kenőccsel. (de az belülre ne kerüljön, mert csípni fog és külsőleg van.) JOBBULÁST!
2013. dec. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak, hogy megosszam saját tapasztalataim, Kamillateás borogatással sikerült a külső égést és viszketést megszüntetni, most még bekentem körömvirágkrémmel, ügyelve, hogy a hüvelyhez ne kerüljön, és most teljesen jó. Ahogy valaki említette, belülről a menzesszel elvileg kitisztult annyira, hogy ne okozzon panaszt. Így már kibírom míg eljutok a dokimhoz. Köszönöm mindenki tanácsát!
2013. dec. 19. 13:31
 9/15 anonim ***** válasza:
A menzesszel nem tisztul ki!!!!Amit csináltál az a tüneteidet csökkenti,de meggyógyulni nem fogsz! és le lehet szavazni,de így van!!!
2013. dec. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudnám kik irkálnak itt időnként olyat,amihez nem értenek!

16 évig bőrgyógyászaton, 5 évig nőgyógyászaton dolgoztam!

Én sem szólok bele egy kőművesnek,hogy hogyan vakolja a falat,mert egyszer már láttam olyat!

2013. dec. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!